Mondeo mk4 zlý štart

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasmis
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.09.2013 16:39
Zdieľať na Facebook

Mondeo mk4 zlý štart

Príspevok od používateľa tomasmis »

Dobrý deň prajem,
na mondeu mám problém so zlým štartom a to:
- prvý ranný štart je dlhší, niekedy je chod motora po štarte kratko nepravidelný (aj pri terajších teplotach). Prvých pár metrov (do 50m) niekedy raz jemne cuknue. Čím je nižšia teplota tým je to horšie.
- štarty v priebehu dňa sú dobré, niekedy je potrebné točiť motorom dlhšie.
- problém som riešil v decembri výmenou žavičov (použil som, ak sa dobre pamätám, DENSO. Po výmene som auto používal týždeň, štarty boli úplne v poriadku. Po odcestovaní za prácou a mesačnom nepoužívaní auta boli štarty opäť zle ako pred vymenou a pretrvávajú do teraz.

Čo by som vedel skontrolovať, čo ma súvis so štartom? Je možné, že budú problémové znova žaviče? Je ich možné premerať/ skontrolovať?
Plánujem skontrolovať otáčky štartéra pri štarte a zmerať odber, nakoľko sa na týchto vozoch často vyskytuje závada štartéra.

Inak nieje s autom žiadný problém, spotrebovo fajn vykonovo tiež. Jedine niekedy sa stane pri dlhých nočných jazdách, že po zapnutí dialkových svetiel a následnom vypnutí sa hneď samé zapnú a neviem ich vypnúť. Pomôže až opätovne viacnásobné prepnutie páčky svetiel. Môže byť problém v prepínači?

Ford mondeo, mk4 2.0 TDCi 103kw, cca 185000km (neoverené)

Ďakujem za rady
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní