Moje dalsie auto? :-)

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Tak ja ti teda neviem... Auto za 200k€ mi pride dost na to ze je to nove, ale zaroven stare, avsak nie hodnotne pre zberatelov. Moj nazor. Ak sa najde nejaky kupec, predpokladam, ze to nebude nik zo svk.

Ale ak si ho kupis, nezabudni ho roztrieskat na prvej zakrute. ;) to je v poslednej dobe moderne... :)

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práveže má takú hodnotu preto, lebo je to zberatelské auto.
Ja by som si ho vedel predstaviť doma, ale teda nie za takú cenu.
Jedno z mála áut čo má GULE
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Wau,krásna lancia,to boli autíčka. Charizmou len tak sršali. To nie je auto pre tupcov,ale profesionálov. Na takéto ikony rokov 70,80 už dnešné črepy nikdy nedosiahnu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki drzim palce, aby si si ho raz kupil :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

:) pekne si to zhrnul. :)

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Lakino, presťahuj sa, resp. nájdi si prácu mimo Absurdistan a ešte za svojho života naň našetríš :42f9:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Amen :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Problém prispievateľov je ten, že sa na to pozreajú jako na auto. No je všeobecne známe, že investícia do podobných predmetov je za posledné aj krízové roky najviac zhodnotená a odolná voči inflácii. Stúpajú ceny rekonštruvaných beteránov no najdrahšie sú povodné autá bez zásahu COčiek, bez vrstiev tmelu bez neoriginálních dielov lebo originálne skrátka neexistujú. Toto je investícia a kto trochu sleduje tieto autá, tak vie že za posledné roky boli v ponuke kusy vysoko presahujúce ceny 200 000€. A všetko to boli takmer nejazdené kusy alebo mali pár desiatok km. A Lancia nie je jediná značka s tak vysokou cenou, sú drahšie autá. Len Lancia si ešte musí počkať na ten správny vek. Napr. taký Jaguar E-Type alebo XK ho už má a keď nové stáli 25 000Ł tak dnes sa najlepšie kusy predávajú za 200-300 000€. Táto Lancia bude mať o 10r. ďaleko vyššiu cenu jako 200 000. Či už sa nám to páči, alebo nie. Pre toho, pre koho je to len auto, navyše podobnú sumu nikdy pokope nevidel, je to holý nezmysel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lancia je mrtvola s historiou, aku nema ziadna ina znacka :), myslim tym jej specifickost, lancia je proste lancia a da sa o nej hodiny hovorit, ked sa nato pozera niekto akoze superbe tdi ma kolko kusov zato, tak nema o hodnote veci zhola ziadneho paru a zostane obycajnym sedliakom, co vsetko pocita na krumple a repu, aj ked bude mat miliardu na ucte...takych zbohatlikov je tu plna prdel a pokial sa rozhodnu volaco naozaj hodnotne kupit, tak im to zvacsa musi posuskat niekto ako ulozku penazi, alebo investiciu, tato delta je investicia jednoznacne, jej cena nema ziadny dovod klesat :41c2: a ako je zname, ceny veci uz neurcuje pan predseda MnV, ale trh nastastie :)

takze mily Starymotorista, tukaj si nacelo kolko chces, ale vies jak sa hovori, pre hlupaka kazdy hlupak...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Ale AK bude Motor na sracky to naserie, co je iste. Prevodovka a diferaky detto. Farba blatniku nesedime zo zvyskom jasne.
Cisty wergel. Ja dam max 100 000 eur. :3906:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v prvom rade, tento konkretny kusok si myslim ze je skoda na jazdenie...ale naopak zasluzil by si investovat, aby bol zase v stave zisiel z pasu :), na klasicke znacky bych to nestaval a medzi telce do premavky urcite nebral...

co by si este zasluzil tento kusok, komplet rozborku + kontrolu, obnovu veci potrebnych do stavu noveho s plnou dokumentaciou a pokial nebol doteraz, tak kvalitne ustajnenie, nieco v zmysle garaz sklo a mramor, stala vlhkost a teplota :)

na jazdu by stacilo aj pouzite, za par percent tejto palky...

este teda k tym legendam, ano delta je vysoko, ale u mna je este nad stratos :-\ , skoda ze aj cenovo este ovela vacsia brutalita, umerna raritnosti...

apropo, som najdalej ako sa len da od stavu byt sefom podobneho, co mi ale nezadava pravo ukazat na majitela prstom, ze je trulo, pokial vyplatil JEHO VLASTNE peniaze...z mojho pohladu mat na ucte nejake cislo zbytocne a nepouzitelne, je daleko vacsia blbost...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Laki, to ozaj vyzera tak, ze to ides kupit. :)

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Predbiehame, nepoznáme reálny stav. Je možné, že nejaké udržiavacie investície tam boli, lebo pochbujem že to predáva amatér a majiteľ tejto kategórie veľmi dobře vie čo to auto potřebuje. Takže červeným len ak to vlastnil úplný diletant. No potom by to nemalo takú cenu.
lakinooo napísal:Inak tie zabomysie vojny su nepodstatne.


Podstatne je ta delta. Pre mna je to jedno z mojich dvoch ikon motorsportu. Druhe je R5GTT.

A teraz vazne co vsetko bude treba na tom pomenit aby to bolo plne bojaschopne?

- brzdy, predpokladam ze vsetky gumove casti budu naprd. Ni elen časti bŕzd ale všetky semmeringy, tesnenia....

- motor ak nebol z casu ma cas prestartovany bude vobec fungovat? Co vsetko mogmhlo zahrdzaviet? Fungovať ano. Ide o to jako a jako dlho

- loziska kolies ak stalo nepohnuto bude este ok? nemyslím, že by mal byť problém no mazivo bude stuhnuté, staré a jeho funkcia značne oslabená tak dlhodobo to asi nevydrží


- baterka uz bude viac nez isto ko. Ak nie bol by to zazrak. tak myslím, že ak len toto by bol problém, tak nie je dovod na smútok

- a recnicka otazka bolo by mozne prihlasit to na svk? Ak to má aktivovaný TP = bolo to už prihlásené, nemal by byť problém. No toto už skor na vet. značky lebo jazdiť s tým asi nikto nebude
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..hmm, dobry web tento w.autoforum.cz

celkom rozumne članky...

k teme Lancie sa vyjadrím takto :

samozrejme ,že je to spoľahlivé auto už len kvoli tomu,že nesplňa Euro V, či Euro VI

a samozrejme,že aj pekelne ide motor

ale 200 000 by som zan nedal aj keby som mal
na ruke 200 mil.€
:3c90:

proste CENA musí byt PRIMERANÁ

nekupujem lacné veci ale ani prehnane drahé nekupim

a pochybujem,že zadavateľ témy je v takom balíku,žeby bol schopny vyvaliť na počkanie 200 000 € :4090: :40bd:

inak si myslím,že ostrá verzia Lancie nie je identický voz s tým ,čo je v ponuke

P.S. pridal som tento prispevok SKVOR ako som čital všetky prispevky, takže ked som sa vyjadril duplicitne v zhode s niektorým predchadzajucim príspevkom ospravedlňujem sa ...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných