Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak sa potom zamyslite prečo je to tak - mechanici ludí okrádajú (každý to tu vykrikuje) a aj napriek tomu majú roboty vyše hlavy lol
Ale žiadna iná profesia to nerobí, lebo so všetkým ostatným sú ludia spokojní a platia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

Ale ceny su lepsie ci? Tipujem ze ludia chodia do servisov daleko aby usetrili, asi to tiez budem robit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zbytočné filozofovanie nad jednoduchou vecou...množstvo aut nie je pokryté počtom opravovní...hotovo.Staré jednoduché a rýchlo opraviteľné pomaly vytesnujú zložité a na čas opravy náročné stroje.Čím je technika zložitejšia tým viac si žiada neustále sa doučovať ju pochopiť.Značky sú stále viac a viac skúpe sprístupňovať informácie ak to nenazveme správnejším...majú záujem vytesniť neznačkových z priestoru. Žiadne nadpozemské sily ani ufoni,ani nič čo sa nedá veľmi rýchlo pochopiť. Že sa servis z nástupom zložitejšej techniky nevie zo cťou vyrovnať je jeden fakt.Ale druhý je,že ani nie je záujem z tým niečo robiť.Ak teda nerátame to,že zložitejšia technika je aliby pre ceny,ospravedlňuje sa tým vlastne všetko.Aj najväčší somár v overale dávno pochopil ako sa zarábajú peniaze,rozhodne to nie je zásluhou vedomostí ani kvalitou práce.Je to len jedným...viac je žiadaného ako poskytovaného,servis si nemusí vážiť zákazníka,nech ide do riti ak sa mu nepáči. A nie že to neplatí v iných profesiách...platí to prakticky univerzálne.Odborníka a ešte normálneho treba hľadať lupou,to ľudia v BA a okolí dokonale poznajú,počnúc opravou plynového kotla až po stavbu baráka a všetky profesie čo sa toho zúčastňujú sú na tom rovnako.
Kto stavia (myslým pracuje) na stavbách v BA ? Trafíte na prvý pokus
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa db69 »

jurajmachdal napísal: 19.01.2024 19:57 Ale ceny su lepsie ci? Tipujem ze ludia chodia do servisov daleko aby usetrili, asi to tiez budem robit.
ceny? boli časy . Ale už sa to začina vyrovnávať.A roboty má každý nad hlavu. A to nehovorím že majú problém zohnať spoľahlivých mechanikov nad ktorými netreba stáť.a vybavenie dielne ,na všetko potrebuješ špecial.nástroje plus licencie na diagnostiku plus školenia atd.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa tatkotom »

"si nemusí vážiť zákazníka" - to začína byť vo všetkom priemyselnom - až na výnimky.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo s tým chcete spraviť??? :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Uz som to pisal.

Ak si nevies veci urobit sam, mas smolu. Bud zaplatis, alebo vyuzi hromadnu dopravu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

ano to platí v prípade auta a tie ostatné prípady?? :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Urobiť s tým môže každy kto chce,ale ordinovať si to môže len sám sebe. Utrhli sa kone zo záprahu,ťažko ich bude znova skrotiť a zapriahnuť.Snáď to aspoň na vlastnej škode a koži raz pochopia ľudia čo si toto zvolili.Lebo všetko niekde začína...a skaza na seba nenechá dlho čakať.Je to naše dielo,žiaľ spoločné.Časť ho vytvorí,časť kolaboruje a časť pasívne sere na všetko prenechá priestor bez boja.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Očakával som či sa ozve nejaká mladšia generácia s návrhom ako všetko toto dielo skazy čo spôsovil bývalý režim dať na poriadok. :300f:
Ale vidím, že na poriadok ich (nás už nie , my budeme prdieť do fialiek) dá unia, ekologia a bratia s Číny. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Z Číny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak s opravou a cenami mám aj ja príhodu. Pred časom gazdinej na malom aute umrelo dobíjanie. Ok do servisu , telefonát bude to cca tri stovky, nedávam repas, bude to nový diel. Auto opravené prebraté funguje , hurá. O pár dní to isté na mojom - šlak ho trafil. Žiaden servis, žiaden telefonát, vyliezol som na povalu, zakutral v bedni vybral tri podobné altíky a zliezol dolu. Primeral, podla najpodobnejšieho prevaril držiak, namontoval. A tak Seat jazdí s altíkom z Opla. lol Náklady ? asi 6 hodín nadávania a kopania do všetkého čo bolo pod nohami.
Pointa - šetrenie je povolené a žiadúce len v prísne vymedzených prípadoch. :4012:
Ano zúbková víla z Číny , slepý som jak zvaračov pes . :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa Moonshine »

V požoni už ani auto nové v búde kúpiť.
Čím lesklejší mramor na podlahe, tým väčšie hujstvo...
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa tatkotom »

To platí odjakživa a všade.
Čím honosnejšie priečelie a vnútro - tým väčší hnoj ostáva pre zákazníka.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Smutné,ale nič nie ja tak ako by byť mohlo alebo malo.Vlastný diel zákazníka je tiež iba vec normálneho vzťahu servis a zákazník.Lavírovanie po dielňach spôsobuje že vlastne nikto nemá "svoj" servis,čiže akosi patrí k "našim". Má to kopec výhod tak pár spomeniem.Dielňa auto pozná,neopravuje po iných,autu vedie záznamy z diagnostík od protokolov cez poznámky po foto z doterajších opráv,časy,km typ olejov atd. opravuje auto o ktorom veľa vie,majiteľ po dohode o type dielu môže svoj priniesť.Keď sa nikto z nikým nebaví,na háku má jeho problémy a prvá posledná myšlienka je zárobok...robí sa to presne tak ako sa to robí.Dôležité je že nemusí a sú dielne ktoré majú režim takpovediac normálny. Svoj okruh klientov,normálna komunikácia a normálne opravy z ktorých sa mienka zákazníka rešpektuje.Že sa spoločnosť dostala kam sa dostala... nevyriešite základné veci,nikdy nemôžete vyriešiť ani to aby veci fungovali.Môžete jedine sledovať ako sa všetko rad radom dostáva niekde kde sa vám to nepáči,ale môžete si za to sami.Pokojne pokračujte,ste na dobrej ceste.Raz to snáď dôjde aj najväčšiemu hlupákovi že podporovať iných vychcaných gaunerov je cesta do pekla a ich zlovôla im otáča život a že veci v živote súvisia.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných