Mobil oil - kde kúpiť?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Mobil oil - kde kúpiť?

Príspevok od používateľa knss »

Ahojte,
Po všetkých tých správach o nájdených falšovaných olejoch si chcem byť istý že kupim original. Nevieťe mi poradiť kde v BA, popripade na internete viem kupť origo mobil one olej v rozumnej cene? Ďakujem
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

No však to, kto ti dá záruku? Aj v lietadle Amerického prezidenta našli zopár neoriginálnych súčiastok. Falšujú sa nie len obaly, ale aj ochranné znaky.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Treba kúpiť v lekárni krabičku antidepresív a pravidelne užívať

Ked tankuješ ako vieš že tam nepredávajú nejaké pančované palivá? Alebo kde si zobral že sa predáva pančovaný Mobil 1?
Alebo ked si dáš auto do servisu ako vieš že ti tam nalial kvalitný a správny olej?
Už s tým prosím vás prestante, normálne chodte do obchodu a tam si kúpte to čo uznáte za vhodné a neriešte blbosti

Sorry ale človek to musí písať takto otvorene, lebo ja mám dojem že sa pól slovenska zachvílu psychicky zrúti pre totálne banality
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

ivko1 a keď mám značku s MPR 70 ale navigácia mi hovorí,že môžem ísť 90km/h,čo mám teraz urobiť??? :40bd: :40bd: :40bd:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chod tým istým tempom ako ostatný

Ešte k autorovej otázke, som zvedavý kto a na základe čoho by vedel potvrdiť že tento olej z tohto obchodu je original olej, ked už má teda depresie z toho aby nekúpil pančovaný
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

od oficiálneho dovozcu Mobilu (Lubexpert Slovakia) mám firmy: Trost B.B., E Oil s.r.o. Bratislava, AZ Car Varín pri Žiline.....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to ja zase somar z komara..
V servise ti tam bezne naleju cokolvek - aj tak pouzivaju jeden olej na vsetko :-)
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Autotechna tiez predava Mobil od oficialneho distributora (Lubexpert).
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pri Mobil1 by som kľudne spal.
Pančovaný je skôr Castrol - chce ho každý, tak sa logicky na ňom najviac klame.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Bohužiaľ pančuje sa aj MOBIL...tiež som myslel, že až tak nie, ale keď som minule videl zábery z razie od tých hajzlov z Ruska, tak som si povedal, že fajn. Týka sa to aj mňa.
Treba ísť na veci cez oficiálnych distribútorov. Bol som dosť prekvapený z veľmi prijateľnej ceny v značkovom servise Mercedes. Nebolo fakt o čom špekulovať a kúpil som to tam. Oni to ešte používajú pre niektoré AMG verzie vozidiel. Ja osobne tvrdím, že to patrí do každého Mercedesu.
Potom ešte je celkom zaujímavý olej FUCHS.
mcbill
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Mobil one

Príspevok od používateľa mcbill »

Mam dovezeny z USA.Kolko chces?,poslem Ti.V baleni nie je 1l ale trochu menej podla usa mier.posli ss a dohodneme :2f93:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pre AMG, ako aj pre podobne namáhané motory beriem - má zmysel sa nad tým pozastavovať. Chcel by som vidieť tribologický rozbor oleja z e-shopu a od distribútora, či tam bude rozdiel a v čom. Ak berieme bežný, obyčajný motor, ktorý pracuje v ideálnom režime otáčok a vymením v ňom len raz ročne olej (v mojom mením 2x), tak tomu motoru to bude jedno a bude rád, že je rád. Nemôže to byť až také blato, aby to spôsobovalo rapídne opotrebovanie motora, aby som kvôli tomu kľudne nespal...
Ak by v autorizáku nepýtali za liter oleja 15€, tak by som šiel tam. Takto si ale radšej za 25€ kúpim 5litrov a neriešim.
V tomto musím súhlasiť s ivko1-m - zbytočný bolehlav.
Ak má niekto strach, tak treba ísť do autorizáku, zaplatiť 3x toľko za olej a človek môže byť kľudný, že spravil všetko pre svoj motor. (to, že mu tam možno vymenia len polovicu, však už písať nebudem - nech ľudia kľudne spia..:) )
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Drzim palce aby sa s tebou niektol z tej firmy bavil pre bandasku oleja ... a keby aj strelia ti skor cenu podobnu tomu servisu. Ako dovozca urcite nie su na hlavu padnuti a upozornili by na pripadnu siet ktora predava ich pancovane oleje.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja kupujem cez E-shop a v živote som neriešil či môže alebo je alebo nieje original alebo nejaký pančovaný....Istotu nemáš nikde a v ničom....Ani v autorizáku Ti to nik nezaručí že vymenili všetko a dali tam to čo fakturujú. Aj keď samozrejme len úbožiak bude v robote kradnúť olej na úkor zákazníka...Pretože vždy je možnosť spraviť to tak aby aj zákazník dostal čo zaplatil a aj mechanik si došiel na svoje.
PS: jediná istota na svete je v krematóriu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

No predsa priamo v plničke Exxon Mobil,ale možno by si bol veľmi sklamaný keby si tam prišiel a ten olej nikde!V dnešnom globalizovanom svete im ten olej môžu v pohode vyrábať a plniť do ich obalov v Slovnafte,PK Orlen v Poľsku,ale aj Luk v Rusku,dúfam že neveríš aj rozprávkam ako: na Šelke kúpiš olej a natankuješ palivo majstrov(áno poznám aj takého pacienta ktorý tomu verí) a že rovnaké sa tankujú a plnia aj do F1. :d :D :d :D

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní