mladsie ci starsie?.. to je otazka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luk.tak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.08.2008 17:22
Zdieľať na Facebook

mladsie ci starsie?.. to je otazka

Príspevok od používateľa luk.tak »

Zdravim chlapi.. kupa noveho auta sa blizi a potreboval by som poradit s jednou vecou.. som mlady chalan odjazdene okolo 50 000km/rocne tak 15 000km (z toho dovodu ani nejako moc neriesim spotrebu aj ked vacsina bude v meste) .. chcem auto do 7-8k evri, urcite benzin a 4/5dverove.. ale teraz prichadza otazka.. co som tak pozeral po nete tak by sa dalo kupi napriklad RIO 2007, nabehane do 50 000km .. alebo napriklad 320i, 323i, 328, max 330, r.v 2001.. poriesil by sa z nemecka nejaky ten dovoz cize nabehane kolo 200.. ked tak rozmyslam do buducnosti a urcite to auto nechcem kupit na 3 roky .. tak by sa hodil aj vacsi kufor..no zasa sa bojim premiovej znacky (drahsie diely?)..stale sa mi v hlave bije myslienka.. auto ktore nove stoji 300 000 v tej cene musi byt zahrnuty zisk, pouzite materialy, praca atd(RIO).. ten bavorak stal novy dajme tomu 1 400 000 tak predsa tam musia byt pouzite ine materialy, ina kvalita spracovania atd.

tolko k vysvetleniu mojej situacie a teraz s avraciam k povodnej otazke.. mladsie alebo starsie? dakujem :)

(btw ziadnu podobnu temu som nenasiel ak som zle hladal ospravedlnujem sa a poprosim Vas link nech mam kde sa inspirovat)
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

no ja by som isiel do bavoraka, na benzinaky nie su tak drahe diely, hlavne ak zozenies zachovaly kus, na ktorom nebudes musiet hned menit tlmice okolo 150 eur/ks), ramena ( 165 eur/ks), vyfuk, poloosy (240 eur ks), brzdy ( tie nie su tak strasne drahe) tak mas vyhrate a ak bude aj po vymene rozvodov tak to je uplne idealne. Drahy jak blazen je dvojhmotovy zotvracnik ( cca 700 eur) cievka tiez nieje najlacnesia ( 188 eur) regulator volnobehu (271 eur) to som ti vybral len niektore drahsie diely, tie ceny co tu uvadzam su len cca a tykaju sa 318i, neber to ako nejake smerodajne, len som tym chcel poukazat ze v dnesnej dobe ma uz aj kopa nepremiovych znaciek porovnatelne ceny, nie je to nic tragicke. samozrejme ked kupis vrak so zodratymi brzdami, rozbitymi tlmicmi atd. tak tam vykrvacas ( ale to plati takmer pri kazdom aute tejto triedy) a bud si isty ze to auto aj volaco vydrzi ale treba sa o neho aj starat. takze kludne chod aj do starsieho rocnika, u tejto znacky az tak o vek a najazdene kilometre ( ale pri pravidelnej udrzbe) nejde. Ja by som sa nebal ani nabehu cez 350 000 km
no a skoro som zabudol vyhybaj sa autorizovanym servisom BMW.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ojazdene bmw su strasne drahe v porovnani s inymi autami - za cenu benzinoveho bmw2001 mozes mat dieslovy passat2005.
luk.tak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.08.2008 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luk.tak »

mno takto mp3.. jazda bude prevazne v meste, diesel sa mi neoplatikratke trate.. chudak sa nezohreje.. s passatom nie som moc kamarat to auto s ami nepaci, kradnu sa, je to koncern.. a co s atyka napriklad interieru alebo naprav, tlmicov resp pohodlia cestovania je bmw aj ked nizsi rok vyroby na vyzsej urovni.. alebo nie? (hovorim o e46)
xwing
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.11.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xwing »

Môj názor - kúpou skoro nového alebo úplne nového auta sa ti starosti končia (ak nechytíš veľmi zlý kus), kúpou staršieho sa ti starosti ešte len začínajú (ak nechytíš veľmi dobrý kus)...

Ak kukáš na RIO, tento tu predáva úplne nové za 7800€ http://kia-rio.autobazar.eu/14-lx-id1274708.html (nie je môj inzerát, len ma zaujal), takže aj vekový rozdiel medzi tým RIO a BMW by sa ešte viac zväčšil, nehovoriac o platnej záruke. Myslel som že Accenty sú lacnejšie a chcel som ti odporučiť nech sa na ne kukneš (keďže nové sa predávajú lacnejšie), ale krátky pohľad na ponuku tu na autobazáre ma presvedčil o opaku.

Doplnené: Samozrejme s BMW sa to nedá porovnať, ale je to na tebe. Ak kúpiš staré BMW, musíš rátať s tým že občas budeš do toho musieť vraziť na nejakú opravu + budeš bez auta kým sa to spraví, ale odmenou ti bude kvalitnejšie auto s lepšou výbavou. A ak nepoznáš dobrý autoservis alebo známeho v nejakom tak sa môže stať že ťa zderú z peňazí ani nebudeš vedieť ako. Ak sa chceš len voziť a nestarať, čím novšie tým lepšie.
Naposledy upravil/-a xwing v 17.12.2009 16:20, upravené celkom 1 krát.
luk.tak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.08.2008 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luk.tak »

no len zasa co sa tyka zaruky :d tu mozem tak akurat vysmiat.. mam teda vynikajuce skusenosti zo zarukou.. auto konkretne kia.. mala najazdene 3000km.. po pusteni volantu jazda uplne sikmo.. takze zla geometria.. prisiel som do servisu.. prosim si spravit geometriu.. uplne ma potesilo, ze sa na geometriu vztahuje zaruka len na 1000km :D aj ked neviem teda vobec kde to nasli.. aj som sa snazil dupnut si ale nedalo sa.. nakoniec som odisiel a spravil geometriu u znameho..takze co sa zaruky tyka.. tu ani neberiem do uvahy lebo clovek si aj tak za vsetko plati.. dalej je otazna kvalita kie.. z rozpravani od kolegu ktory v kii robil a jeho jasne vyjadrenie "podla toho co som videl, by som si KIU nikdy nekupil" mi je trosku proti srsti kupit si to auto a necakat nejaku vadu.. zvlast ked je vyrobene v obdobi krizy a teda sa setrilo na kazdej blbosti.. su to len moje myslienkys ktorymi bojujem uz nie jeden piatok.. a az teraz som s aodhodlal dat to sem nech mi poradite :D tak sa nehnevajte, ze na vsetko hned odpoviem negativne :D
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EssoSk »

luk.tak napísal:.takze co sa zaruky týka..
Končne prvý človek čo pochopil že záruka nieje všetko ale základ je kvalita auta!
Záruka na prehrdzavene - Čo si myslia že im vymenia karosériu ? dvere ? prahy ? Prd ... navarí ti tam kus plechu prestriekne koniec finito
Záruka 4roky takže ak mi po 3rokoch odíde prevodovka a budem ju chcieť vyreklamovať vieš čo mi povedia ? Nesprávne zaobchadzanie... prestane mi fungovať v riu klíma tak ? nesprávne zaobchádzanie atď atď

a k téme krásne si to napísal volím kúpiť staršie bmw ktoré stálo 50tis e ako novú pí... bez výbavy za 10.... Konečne to niekto pochopil ešte teraz pochopiť že vw group nerobí auta ale pí a všetko bude ok :4090:
320i čko som mal predané z 350tis a motor šepot kvetín

Fighter: A vieš prečo ? lebo vidia ako fušersky sa to tam robí..
Naposledy upravil/-a EssoSk v 17.12.2009 16:47, upravené celkom 1 krát.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Ja mam konkretne na Riu najazdene 55.000 km a kludne by som si ho kupil znova. A tie kecy ze znamy tam robi a nekupil by to... To je stara znama pesnicka zamestnancov automobiliek, aj moj svagor robi v BA vo VW a presne toto hovori, aj mnohi u inych znaciek, to sa vseobecne vie a podla toho nikto rozumny nic neposudzuje.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

xwing napísal:Ak kukáš na RIO, tento tu predáva úplne nové za 7800€ http://kia-rio.autobazar.eu/14-lx-id1274708.html
Dobre, az nato ze tam nema klíííímu...
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

----

Príspevok od používateľa EssoSk »

Keď teraz má to auto cenu 230tis sk tak koľko bude mať za 10 rokou ? ak sa dožije ?
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

A na to sa tu niekto pyta?
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

mp3turbo napísal:ojazdene bmw su strasne drahe v porovnani s inymi autami - za cenu benzinoveho bmw2001 mozes mat dieslovy passat2005.
to neeeee
podla coho takto usudzujes? vsak tu na stranke zacinaju 3-kove bavoraky 2001 benziny pri nejakych 5000 eurach a koncia pri 8000 eur, kdezto vw passat 2005 nafta zacinaju na nejakych 8000 eurach splhaju sa az az vzhuru k nebesim.
na a passat TDi nahradne diely????? dik moc radsej 3-kovy bavorak benzin
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

v tomto pripade by som sa jednoznacne poobzeral po aute so zarukou. mne teraz skoncila zaruka na accente a buduci rok planujem vymenit za nejake dalsie v zaruke. cenova hladina +/- taka ista ako u teba. potrebujem spolahlive auto, nakolko sukromne najazdim 30 000km/rok a nemam chut niekde ostat stat. a ak sa tak stane, tak nech mam nejake asistencne sluzby a vsetko vybavia namiesto mna.
a s tou zarukou je to v hyundaii asi takto: vyteceny pp tlmic pri cca 50 000km - vymena na zaruku - zadarmo {autopalace ba}, zle startovanie motora {na 2x} pri 60 000km - nahradne vozidlo zadarmo, oprava zadarmo - zly odtrh na svieckach {autotechnika ds}. viem o pripadoch {hyundai}, ked menili na zaruku tlmice pri cca 100 000km, a brzdy tiez pri podobnom najazde. samozrejme, ze vzdy zalezi od konkretneho servisu a jeho ochoty. a to si myslim, ze plati pre vsetky znacky...
ak by som si kupil stare {+/- 10 rocne} auto, tak ak by sa mi tam nahodou vyskytlo nieco taketo, tak si to vsetko cvakam sam. a to nehovorim, ze pri starom aute je ovela vacsia pravdepodobnost, ze ti nieco odide. a vacsinou to nestoji 10€... a to nehovorim, ze by som hned po kupe musel vrazit do vymeny rozvodov a podobnych preventivnych vymenovaciek...
luk.tak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.08.2008 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luk.tak »

ano ale tomuto vsetkemu dokaze predist poriadna skusobna jazda pred kupou auta.. rozvody neberem do uvahy lebo ich bavo nema..rozmyslal som aj nad mazdou 3 .. ale za tu cenu sice novsi rocnik ale na nizsi objem viac najazdenych kilometrov.. preto uvazujem nad tym bmw.. preslavene kvalitne motory, komfortne ale zato sportove tlmice..viem, ze to vsetko znie ako keby som bol rozhodnuty pre bavo.. ale zdaleka nie som a snazim sa jej vyhnut..len hladam rozumne argumenty.. s tou zarukou ja mam zle skusenosti preto som ju neratal

edit: co napriklad s riom po 3 rokoch ked nebude zaruka.. interier uplne rozhrkany, lacne plasty, budu nahradne diely take lacne ako na bavo? ktorych bolo vyrobene cez milion kusov a druhovyroba a buracky stale budu existovat..co napriklad taka bezpecnost o ktorej s atu vobec nehovorilo.. a co si myslim, ze je dost podstatny element
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

luk.tak napísal:ano ale tomuto vsetkemu dokaze predist poriadna skusobna jazda pred kupou auta.. rozvody neberem do uvahy lebo ich bavo nema..rozmyslal som aj nad mazdou 3 .. ale za tu cenu sice novsi rocnik ale na nizsi objem viac najazdenych kilometrov.. preto uvazujem nad tym bmw.. preslavene kvalitne motory, komfortne ale zato sportove tlmice..viem, ze to vsetko znie ako keby som bol rozhodnuty pre bavo.. ale zdaleka nie som a snazim sa jej vyhnut..len hladam rozumne argumenty.. s tou zarukou ja mam zle skusenosti preto som ju neratal

edit: co napriklad s riom po 3 rokoch ked nebude zaruka.. interier uplne rozhrkany, lacne plasty, budu nahradne diely take lacne ako na bavo? ktorych bolo vyrobene cez milion kusov a druhovyroba a buracky stale budu existovat..
poriadna skusobna jazda dokaze odhalit vytecenie tlmica po 1 000km? alebo vadnemu odporu v airbagu? ci poskodeniu egr ventila?

bmwckom urobis vacsiu paradu pred diskotekou, urcite budes mat lepsi {vykonejsi} motor oproti rovnako drahemu, ale mladsiemu autu. a mozno priestorovo budes na tom o nieco lepsie. ale to je asi tak vsetky vyhody, kt. ma napadaju.

nevyhoda je, ze kazdu jednu opravu si budes platit zo svojho. riziko, ze natrafis na zly kus je u desatrocneho auta urcite vacsie, ako pri kupe rocneho. to, ze ti klakne baterka je pri desatrocnom aute pravdepodobnejsie, alebo ze budes musiet menit tlmice, brzdy, ci ine (ne)predvidatelne veci. a ze tych moze byt...
neviem, ako si na tom s rozpoctom na prevadzku auta, ale ak dost na tenko, tak ratas s tym, ze moze odist nieco nakladnejsie a bude ti stat auto napr. mesiac, dva pred barakom? neprajem ti to, aby sa ti to stalo, len aj to treba zvazit.

ja som sa rozhodol pre zanovne auto preto, pretoze vela jazdim sukromne a nemam chut vrazat peniaze do auta. takze aj ked sa vyskytli nejake problemy, tak vzdy boli riesene na zaruku a mna auto zatial okrem nadobudacej ceny, poistky, pravidelnych garanciek a benzinu nestalo navyse ani korunu.


ber to ako moj pohlad na vyber auta a urcite ho porovnaj aj s inymi a drzim palce pri vybere dobreho kusu automobilu, nech sa rozhodnes akokolvek

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných