803 374
inzerátov
Pridať inzerát

Mladí Slováci precestovali Európu na starej Corsičke

Obsah fóra Auto-moto fórum Shoutbox - o všetkom
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
gnagy
Známa tvár - Feldo (56)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 12 dní 6 hod 24 min
Predmet: Mladí Slováci precestovali Európu na starej Corsičke PríspevokZaslal: 23.03.2019 15:38   
...a chystajú sa s ňou na 80 000 km dlhú trasu okolo sveta !

Je to zaujímavý článok o dvoch mladých ľuďoch. Auto kúpili za 500 euro, pár stoviek eur doňho investovali. Motor je 1.0 benzín.

https://www.interez.sk/spacaky-za-8e-stara-corsa-za-500-mladi-slovaci-precestovali-europu-teraz-sa-chystaju-na-80-tisic-km-dlhu-cestu-okolo-sveta/
bajo777
Legenda - Ford T (641)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 11 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 23.03.2019 16:06   
na staru sopu su najlepsie spomienky, drzim im palce, nech si to uziju, na moderne crepy budu mat 0 spomienok, maximalne kolko nasypali do toho $$$, rozhodne za 10euri tam nebude nic

Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 5 hod 36 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 06:22   
V kombiku je problém vyspať sa, v Corse si to ani predstaviť neviem...
Ta ženská ma zlaté nervy
Citovať
Janota Rudo
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 04 apríl 2011
Nabehané: 2 dní 2 hod 39 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 07:43   
Keď to dokázal žltý cirkus na trabantoch a to som koľkokrát otváral oči čo dokázali prejsť tak prečo nie na Corse.Za mňa obdiv kde sa tam napchaju aj s vsetkou bagažou...
Držím palce aby to vyšlo a aby sa zdraví vrátili...
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (720)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 21 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 24.03.2019 10:08   
Škoda , že ma včera nenapadlo odfotiť syna ako do takejto hračky naskladal skoro kubík dreva. A my máme ropáčika, ktorý veselo behá na hydraulický olej.
VIP člen - Veyron (285)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 16 dní 19 hod 57 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 12:27   
Tak podľa toho čo sa dá prečítať v tom článku, sú to číri amatéri, zo svojej prostoty robia hrdinstvo.
Svet sa dá obísť aj na bicykli, u tej Corsy, keď sa im niekde nenávratne poserie, aspoň im kvôli jej hodnote nebude ľúto ju nechať odstavenú na kraji cesty.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (720)
PríspevokZaslal: 24.03.2019 12:39   
Witz - ak si si nevšimol oni sami sebe reklamu nerobia, len si ich všimli novinári. To aj tí chalani čo išli na pionieroch do Mongolska boli blbí? Alebo tá istá partia na Trabante, Maluchovi a Jawách precestovala južnú Ameriku aj to sú len takí somári čo zo samopaše nemajú čo robiť?
Všetci tí frajeri a manekýnky na nablýskaných suvčkach im ani po päty nesiahajú. Lebo títo ludia niečo naozaj dokázali a jediné čo ti nikto nevezme sú zážitky a spomienky.
VIP člen - Veyron (285)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 16 dní 19 hod 57 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 14:58   
Asi som nebol správne pochopený, alebo si chceš silou-mocou rýpnuť.
Vôbec som netvrdil že sú blbí, a teda asi fakt že mi vadilo skôr to ako to ten novinár podal, okrem toho sú mi tí dvaja sympatickí tým čo robia.
Ale to neznamená že nemôžu byť naivní.
Zistiť až keď mi je v noci zima, že spacák z teska za 8 euro je hodný tej ceny, to je dosť vypovedajúce.
Ja osobne mám európu okrem severu precestovanú a nie na nablýskanom SUV, ale teda na Corse by som sa asi na cestu okolo sveta nevydal.
No a tí ktorí išli na tých trabantoch, maluchoch alebo pionieroch, tak tam bol podľa môjho názoru kus recesie práve vo výbere tých dopravných prostriedkov , corsa je trochu mimo z tohto pohľadu.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (720)
PríspevokZaslal: 24.03.2019 15:07   
Do teba určite rýpať nechcem, Len som chcel pripomenúť, že nie všetci ludia vidia zmysel života v nákupných centách, dovolenke v Dubaji a čo najdrahšom aute.
Vážený člen - Gallardo (232)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 16 hod 4 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 15:56   
Keď to zvládla tatra pred 60 rokmi prečo nie corsa dnes... väčší problém vidím v idiotoch so zbraňami a vymletými hlavami - aby ich nenašli ležať niekde v škarpe a corsičku zhorenú vedľa do tla.
Citovať
dodik13
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 27 január 2013
Nabehané: 3 dní 16 hod 19 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 16:01   
Oco a myslis si,ze keby ti s tou corsou mali omnoho viac prachou ,ze aj vtedy by sa na taku cestu vidali na takom malom aute? Toto je z nudze cnost Tiez poznam ludi co precestovali celu ameriku krizom krazom ale je rozdiel cestovat v pohodlnom karavane alebo vacsom aute a v noci sa pohodlne vyspat a aj rano sa v pohodli vykadit na normalnom zachode ako prespavat na malych zadnych sedackach polamany a zrat najlacnejsie jedlo a chodit na zachod na benzinky alebo do krikov Tak si ja veru dovolenku a cestu za dobrodruzstvom neprdstavujem
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (720)
PríspevokZaslal: 24.03.2019 16:31   
Vidíš Dodík a o tomto tu ja stále točím - slováci sú rozmaznaní neadekvátne svojmu postaveniu v spoločnosti a celosvetovo. 40 rokov dozadu sme chodili na dovolenky do Rumunska aj Bulharska a chodili sme vlakom. Mama nás vodila do hudobnej, na krúžky a cestovali sme MHD. V autobusoch nebol problém vidieť aj tri štyri kočíky naraz.
A na jednu dovolenku pri mori bolo veru 5 dovoleniek pri okopávaní kukurice alebo repy. Prípadne dovolenka "na malte" - keď si celé široké rodiny pomáhali navzájom stavať domy.
Velmi rýchlo slováci zabudli na to, že všetko čo máme si treba zaslúžiť. Terajšia generácia to zmenila na "zadlžiť sa"
Vážený člen - Gallardo (232)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 16 hod 4 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 17:06   
dodik13 napísal:
Oco a myslis si,ze keby ti s tou corsou mali omnoho viac prachou ,ze aj vtedy by sa na taku cestu vidali na takom malom aute? Toto je z nudze cnost Tiez poznam ludi co precestovali celu ameriku krizom krazom ale je rozdiel cestovat v pohodlnom karavane alebo vacsom aute a v noci sa pohodlne vyspat a aj rano sa v pohodli vykadit na normalnom zachode ako prespavat na malych zadnych sedackach polamany a zrat najlacnejsie jedlo a chodit na zachod na benzinky alebo do krikov Tak si ja veru dovolenku a cestu za dobrodruzstvom neprdstavujem

- a kdeže je to dobrodružstvo cestovať s plným vreckom a full pohodlím? No nikde... k mladosti patrí skúsiť niečo v dospeláckom svete takpovediac zadarmo. Keď budeš mať 50 tak si uži hotel a sprchu.
Citovať
parazit-
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 14 december 2011
Nabehané: 23 hod 44 min
PríspevokZaslal: 24.03.2019 17:08   
Dnes som kráčal okolo dvoch trojdverových "béčkových" Cors a jednej päťdverovej. Schválne som to pohľadom premeriaval a v tom sa proste priemerne urastenému človeku nedá normálne natiahnúť. Neverím, že v tom spia nejako často. Ak vôbec. Na šírku medzi blatníkmi detto. To skôr bivakovať.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (641)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 11 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 24.03.2019 17:33   
mladi to nepotrebuju spat vedla seba, ked mozu spat na sebe, i tak si myslim ze to je bozska zena, co treba zlatom vyvazit, ze sa na taku somarinu dala nahovorit, alebo teda taka prirodna, s prichutou udeneho, to je druha moznost , ale este raz, ked to im dvom spolu takto smakuje? kto sme my, ze ich mame posudzovat? treba len obdivovat a zazelat stastnu cestu, budu to potrebovat

Citovať
Odpovedať Nová téma
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Shoutbox - o všetkom