Mitsubishi Pajero Sport - problém so štartom ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Pajero Sport - problém so štartom ☺

Príspevok od používateľa akimoto »

Poradte mi prosim, syn vlastni uvedene auto a ma problemy so startovanim, lepsie povedane so starterom. V marci sa menil pastorok a v tomto obdobi sa pastorok vysunie, roztoci ale neroztoci zotrvak ale az tak na 5,8,-10x sa starter umudri a nastartuje. Auto chyta na prvy brnk. Po konzultacii v servise mi bolo povedane, ze chyba je v pastorku, lebo v servise tam davaju nahrady nie original Japan a tie vydrzia malo. Na nete som nasiel ze pocet zubov na pastorku je od 8 zubov az po 13 zubov tak neviem ci to ma vplyv ale ja mam 13 zubov. Dakujem za kazdu skusenost a radu.

Mitsubischi Pajeeo 2,5Tdi Sport r.v.1999
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

napisem ti to takto..problem bude urcite v tom starteri..myslim, ze by bolo najidealnejsie podla VIN zistit v Mitshubishi, aky starter tam vlastne ide..respektive kolko zubovy...ak je viacero druhov pastorka na dany rocnik, inak to nezistis..da sa to pocitanim zubov na zotrvaku, ale je zbytocne rozoberat kvoli tomu pol auta, ked to vedia podla tabuliek povedat hned..

no a nasledne by som sa snazil dat opravit starter tak, aby na nom bola aj zaruka..mimochodom, pastorek ako taky je len kus zeleza, ktore sa vysuva na zaklade signalu zo spinacej skrinky..cez cievku na starteri..mozno by stalo za to, pozriet aj tu cievku, respektive cely starter...a niekedy mimo auta ide super, a v zatazeni nie..podla mna ale bude problem v tom, ze ten pastorek moze mat nespravny pocet zubov a nechce zapadnut do venca...
steve022
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 09.05.2010 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve022 »

Aj podľa mňa je to pastorok, v jednom smere je v zábere a v opačnom je voľnobežka. A práve v zábere ti to "nezaberie" a robí ti to "bzzzzz" ako keby ho nezasunulo do venca. Zuby si skontroluj podľa povodného štartéra.
adel
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.11.2005 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adel »

treba pozriet aj stav ozubenia na venci zotrvacnika..
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akimoto »

RIEŠENIE:

Opravene, bol to pastorok-nahrada asi cina alebo korea a na prvy pohlad a odskusnie v poriadku, ale ked dostal zabrat na zotrvaku tak robil bzzzz. V Mitsubishi som objednal origo 12 zubovy pastorok podla Winka sice 120.-€ ale ked som ho nahodil, tekutou vazelinou som premazal prevodovku na pastorok ide ako novy. Zaruka na pastorok 2 rokz tak som zvedavy.
coudy0007
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.12.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Mit Pajero 3.0 V6 1997 zle štartuje za studena

Príspevok od používateľa coudy0007 »

zdravim mam pajero 3,0 v6 r,97 a ked auto stoji dlhšie ako den tak zle štartuje toči toči a chyti až tak na 6 ty až 7 my krat ,,,,akonahle chyti a troška sa zohreje ide paradne žiadne škubanie nič čim to može byť???
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných