Mitsubishi Pajero Pinin - info pred kúpou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karolzibrita
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.10.2015 20:52
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Pajero Pinin - info pred kúpou

Príspevok od používateľa karolzibrita »

zdravím vás chcel by som si kúpiť PAJERO PININ no potrebujem sa o nom dozvedieť viac info konkrétne ročník parametre a všetko o aute nakolko jazdím na ryby cez dosť ťažký terén či sa to auto oplatí aj kuovať ked mam karavan hlavne kompletne by som poprosil aký typ alebo aké chyby sa zvyknú stávať a kludne aj iné auto kludne od toho píšem len to musí byť 4x4 a rok aspon od 2005+ a benzín nie diesel dakujem vám krásne suma do 4500€
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ahoj, kupil si ten Pinin?...vies aby som sa zbytocne nerozpisoval, ked to uz mas
sokolik11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.03.2009 02:26
Zdieľať na Facebook

Pajero pinin

Príspevok od používateľa sokolik11 »

Môžte niečo napisať o tom Pajere Pinin?
Ďakujem
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Neviem co konkretne by ta zaujimalo, mozem napisat len to, co som zistil ja a aky som si nan vytvoril nazor pocas tych necelých troch rokov co ho mame. Su dve karosarske a dve motoricke verzie. Mensie objemy su 1,8 GDi a 1,8 MPI, vacsi 2,0 GDi. Ake su medzi nimi rozdiely sa da vygooglit zachvilku, to pisat nebudem. Moje subjektivne pocity su pozitivne, mam 3.dverovy 1,8 GDi so super select-om. 5.st prevodovka funguje bezproblemovo, pridavna, redukcna Super Select (SS4) je uplne vynikajuca. Co sa tyka systemu pohonu je PININ vynikajuci, ale na nejake narocne terenne santenie to nie je. Nema ramovu konstrukciu, cize krizenie je velmi obmedzene(minimalne). Svetla vyska nie je dostatocna, benzinovy motor nie je optimalny na blaznenie sa v tazkom terene. Na druhej strane je to vyvazene auto pre pouzitie kombinovane-cesta/teren. Na ceste neskace ako koza, cestuje sa v tom komfortne po dialnici, ci v meste.
- systém pohonu od Mitsubishi. Má nasledovné jazdné režimy:
2H - je poháňaná len zadná náprava.
4H - je poháňaná zadná aj predná náprava,umožňuje využívať pohon 4x4 aj na spevnenom povrchu. Pohon je rozdeľovaný v pomere 50:50.
4HLc - ako 4H, ale je uzamknutý medzinápravový diferenciál (jazda je možná výhradne po nespevnenom povrchu).
4LLc - ako 4HLc, ale prevod je redukovaný do pomala.

Pouzivame ho na chatu, po nespevnenej vyjazdenej ceste, samy rygol a vyjazdene kolaje od iných aut,ci lesnej techniky. Zatial som nezapadol, ci blato, ci sneh...
Co sa tyka motora, to by som musel pisat ese dalsiu hodinu, je toho na nete dost, to si pozri, hlavne rozdiel medzi verziou 1,8GDI a 1,8MPI. Tam je rozdiel najvacsi.

Auto ako celok hodnotim velmi pozitivne, spotrebu mam priemerne 8,5l., auto jazdi denne, dost vela aj v meste.
Pozor na koroziu, toto je najvacsia nevyhoda tohto auta.
Keby ta nieco napadlo, pytaj sa.
sokolik11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.03.2009 02:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sokolik11 »

Ja to potrbujem 5dverove a chcem ho dať na LPG. Ale bojim sa aby bolo v zadu dosť miesta na sedenie.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

co sa tyka LPG do 2,0 GDi...neviem Ti napisat, odporucit, lebo s LPG v tomto motore nemam ziadne info ani skusenosti...a co sa tyka miesta na sedenie v zadu????Co je to *DOST* ? niekomu staci OCTAVIA a je to dost...niekto potrebuje SUPERB aby bolo *dost*...kolkych budes nosit vzadu? su to deti?, ci dospelí?? Myslim si, ze pre bezneho spotrebitela v 5.dverovom PININ-e je miesta tak akurát :-)
sokolik11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.03.2009 02:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sokolik11 »

Potrebujem to 50:50 chata cesta. A vzadu vozit aj deti aj dospelich. Rozmišlam aj nad Benzinovou Grand Vitarou.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

tie GDI motory s priamym vstrekom pochybujem že sa dajú dať do plynu.
pred pár rokmi som mal o to záujem a nenašiel som prestavbu, možno sa niečo medzičasom zmenilo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dali sa aj vtedy aj teraz, len to nie je také jednoduché ako na bežných motoroch...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

U tohoto auta zistiť funkčnosť režimov pohonu a bežné věci jako u iných áut. Mňa osobne v minulosti odradili motorizácie. Benzínovo motory na to skrátka nestačia, spotřeba 8,5l je myslím hóóódne optimistická a rád by som videl akou jazdou sa dá dosiahnuť. Bežná realita je 10+ a skrátka to nevládze. Navyše to bolo pre mňa malé. Preto som to JA zavrhol a začal sa zaujímať o "veľké" Pajero alebo Sport 2,5TD. Bolo to o niečo lepšie ale aj tak, na ceste lenivé, predbiehať kamión... škoda kovoriť a čo ma definitívne odradilo bola hrdza. Tie autá hnili jako prezreté hrušky čo je škoda, lebo dodnes sa mi Pajerá z toho obdobia veľmi páčia. No čo, nemožeme mať všetko ;-) Ale ak sa nájde pekný, nehrdzavý a funkčný kus a nevadí dynamika Š120 tak do toho
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Ano Acon, mas pravdu, ta spotreba nebola merana fyzicky, len palubak a to nemusi byt realita.Minule som trosku pruznou jazdou nezliezol mimo mesta pod 9 lit. Ale moj 73 rocny tato jazdi podla palubaku momentalny priemer 8,7. Co sa tyka toho, ze to je "lenive"...nie je zrovna trhac asfaltu, ale lenivost by som mu fakt nevytykal. A uz vobec neporovnaval so Skodou 120 :d :D ...Samozrejme nemozeme chciet aby obsadeny styrmi ludmi predbehol prekvapivym zrychlenim kamion hore Donovalmi. Toto auto nie je urcene na pohodlnu jazdu po okreskach ci dialnici.Vcera som bol na nom len par km,ale vytriaslo ma celkom slusne. Na presuvanie sa par desiatok kilometrov vsak uplne postacuje a o to uz nehovorim o jeho kvalitach v stredne tazkom terene. Do Tisovca na off road s tym ale nechodte :-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ano, Š120 to zasa nie je no výrobca motorizáciu aj tak podcenil. No viem si predstaviť podmienky, kde to úplne stačí. Pohodlie Mitsu bol tiež argument pre ktorý som od toho upustil. Chcel som s rodinou auto na chapulu ktorá bola 140km od domu a to sa vyhrkať ozaj nemienim a Pajero je skrátka rebriňák. Cestovať n avaščie vzdialenosti s rodinou, počúvať při tom rádio a rozprávať sa... Japonci z prelomu 1000ročí na to skrátka neboli. Ale vždy keď vidím Pajo II. gen tak mám nutkanie ;-) Jeden z najkrajších offroadov a ten Super a Easy select je tak isto veľký bonus. Vlastne mimo Paja a Géčka nikto v základe neponúka Off plne vyzbrojený uzávierkami či inou mechanickou alternativou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný