Mitsubishi Pajero 3,2 - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterbacinsky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.04.2011 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterbacinsky »

mam 2007 kratky automat, 92000 km, kompletný servis, načipované na 196k, 421 Nm, vyhodený PDF, chodí ako hodinky, na ceste nepridávam, nebrzdím, chodím 20 km do roboty a späť, z toho 1,2 km do prudšieho kopca, ale prejdem na 60 l iba 500 km nech robím, čo robím :3c90:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Všetky sériové OFFroady bez doplnkov, na cestných pneu s motormi 2,5- cca 3l majú spotrebu okolo 10-13l v zmiešanej prevádzke.
Všetci, dokonca aj tí, čo LPG vo veľkoobjeme nikdy nemali ( a vlastne ani veľkoobjem), operujú s LPG. No nikto neuvažuje nad tým, že 3,5-4,5l benzínový motor na 90l LPG prejde tak 200-300km čo ja považujem za neprijateľné no za kameň úrazu považujem bombu v kufri. Načo mi je auto s karosériou kombi, keď nemôžem sklopiť sedačky? Naprd.
Ja sám som chcel do môj OFF s benzínom. No po zvážení všetkých + a - som dal prednosť dieslu. Ak chce niekto také auto normálne využívať, LPG bomba je neakceptovateľná a ak nie je ropný magnáť (čítaj: človek s nadštandardným príjmom), tak je benzín neprijateľný. Ak by bolo auto určené výlučne na jazdy mimo mesta, tak nemám námietky. Tam sa väčšina zmestí do 15l/100km
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja som mal velkoobjemove auto, 4,3i v stvorkolke s automatom, a na 55 litrov som presiel podla sposobu jazdy 450-520 km...dlhodobo odskusane..

zhodou okolnosti mam kamosa, ktory ma toto pajero v benzine s kombinaciou v LPG, a ma v nom toroidnu nadrz postavenu na stojato o objeme 76 litrov, cize realne natankuje cca 65 litrov, a dojazd ma tiez cca 500 km, cize by som to nevidel az take zle..a priestor v kufri mu zostal takmer rovnaky..sice uzsi, ale dlzkovo rovnaky, cize sedacky moze kludne sklapat... :2f93:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to chceš povedať, že Ti benzínová 4x4 o objeme 4,3l jazdila priemerne za 10L benzínu a cca 11-12l LPG? To bolo z ktorej planéty? Sorry, ale taká spotreba je utópia.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ver mi ze nie je...skus sa spytat cubicompa...dodnas mam odfotenu priemerku 9,5l /100km, ked to zajazdila moja draha polovicka..po ceste z BA do ZA nie po dialnici, lebo sme rozvazaki hosti zo svadby..respektive BA -TT dialnica, potom okresky..az po Zilinu...pockaj, niekde najdem tu foto...

mimochodom, jazdil som tym autom do nemecka pravidelne, cize to mozu potvrdit aj ludia, ktorym sme boli brat auto...napriklad matusk86, alebo aj ogi11, ktory so mnou chodi relativne pravidelne..

nemam dovod vymyslat si, ver mi...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nasiel som to..nechce sa mi to pridavat na rajce, ak mi das maila, kludne Ti to poslem, ta fotka je odfotena pri zastavke niekde pri hlohovci, kde sme vykladali nejake veci..nie je to velmi kvalitne, ale da sa z toho pekne vidiet..

opakujem, je to kombinovana spotreba, ale viac medzimesto...na nej je odfotene 9,7litra na 100 km..kym sme dosli do ziliny, stiahla to na 9,5...a to nebola ziadnym spomalovacom premavky..normalne rychlosti, medzi dedinami cca 95km/hod
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A čo je to za auto? Ak je to OFF tak si ho kupujem. Pri tej spotrebe kašlem na LPG. To nemá ani môj 4l osobák čo pri 100ke točí 1800ot.
miggy
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2012 21:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miggy »

Acon, mám Fábiu II, v ktorej je kufor dosť malý pre 4-člennú posádku. Najbližšie auto, ktoré budem kupovať bude určite 4x4 (realtime, nie žiadne xDrive, alebo Haldex), combi a benzín s LPG. A ver tomu, že aj keby som mal v kufri 90l nádrž na LPG, bude to pokrok, lebo do toho kufra sa konečne niečo vojde a nebudeme musieť v aute chodiť nabalení tak, že na zadnom sedadle ani ľudí nenájdeš pod batožinou.

Proste pre niektorých ľudí nie je podstatné, či sa im bude dať sklopiť zadné sedadlo, ale iné parametre. Viem o Pajere 3,5l automat, ktoré jazdí medzi 14 až 16l/100km LPG, takže ani s tou spotrebou a dojazdom to nebude také zlé (myslím cesty nie terén).
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

scorpi4 napísal:ja som mal velkoobjemove auto, 4,3i v stvorkolke s automatom, a na 55 litrov som presiel podla sposobu jazdy 450-520 km...dlhodobo odskusane..

...
Fakt ma zaujíma, čo je to za auto. Lebo fakt nepoznám off V8 so 4-5l motorom, čo by sa uspokojil s priemerkou pod 14l. Ak teda nehovoríme o slimačom tempe 80-90km/h
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kolko berie pajero 3,2d v meste?
nerozumiem tej otazke...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon, ak máš LPG, auto ti smelo môže žrať aj 20 - a do tejto spotreby sa zmestíš so všetkým, pokiaľ nemáš Cayenne. Aj keby to bolo zrovna tých 20 (čo ale nikdy nebude), stále to máš menej ako 12 litrov nafty a nemáš výdavky s tou množinou vecí čo treba meniť na diesloch. Nehovoriac o hlučnosti, zohrievaní v zime a podobne...
Valec v kufri, to je zasa druhá vec. Čo sa mňa týka, mal som všetky možné pohony, motory a prevodovky, ale (pre mňa) celkovo vychádza najlepšie jednoznačne kombinácia:
- sedan
- objem 2000 - 3000
- manuál
- benzín + LPG
- zadokolka

Samozrejme, každý máme auto na niečo iné a každý máme aj iné očakávania, takže toto nemusí sedieť každému.
Za seba sa ale prikláňam ku LPG, a pri veľkoobjemových motoroch obzvlášť.

Ak to chce ale niekto na ťahanie prívesov alebo do terénu, tam sa už hodí diesloidný krúťák.

PS: Viem, že nie vždy ide všetko ako si naplánujeme a ani ja nemám teraz také auto, ktoré by spĺňalo všetko čo som vymenoval :d :D
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

ja som mal na 3,2DiD trojdveráku spotrebu okolo 9l, prevažne okresky medzimesto.
výhoda bola cez zimu, že človek sa ráno prebrodil cez sneh do auta, naštartoval a išiel aj bez odhrňania snehu ;-)
ale počúvať ten motor cez zimu to je jeden otras, 3.5 benzín bol oproti tomu rajská hudba.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jerguško, al eja nehovorím, ž emusí žrať 20. Ja som sa len pýtal, ktorý vyše 5litrový benzín ide na 9,5l.
To, že na LPG jazdí benzín lacnejšie ako diesel som nikdy nepopieral. No ja jednoducho neakceptujem auto, ktorému 1/3-1/2 kufra zaberá bomba na LPG. To si môže dovoliť ten, čo má také auto na parádu a nie ten, kto ho naozaj využíva. Ja mám koľkokrát naložených 200kg ešte aj na streche a to tam mám 2,4m záhradku
neon.bb
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.09.2009 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa neon.bb »

mam 3,2 did vagon automat 2003 spotreba do 9 l leto zima je to okolo 11 l cize uplna spokojnost
super auto trochu chyba na zadnej naprave ze sa casom vycapia kolesa inak pohoda
stano1251
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2015 23:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano1251 »

Čerpadlo sa dá ľahko vyriešiť kým auto jazdí je tam hlavne problém v nádraží... Treba dat druhu nádrž a trúbicu co saje v nádraží naftu treba trosku zrezat aby nesalo bordel ktorý skrz plechovú nádrž vznikne ide o to ze nadrzou buchne o peň napr a odlúpi farbu a nasaje ju do čerpadlá kde je elektrika v nafte a tam to zoskratuje repas 1200 eur cca nádrž plastová cca 700 eur takže kým to jazdí treba dat nádrž plastovú a čerpadlo bude fungovať a to mam zo sksenosti

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných