Mitsubishi Outlander 3.0 V6 benzíín KLEPE

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Outlander 3.0 V6 benzíín KLEPE

Príspevok od používateľa martinses »

Zdravím všetkých,

Z ničoho nič mi začal klepať po naštartovaní motor, zo začiatku aj dymil, ale po chvíli to prešlo, po odmeraní mal málo oleja, no po doliatí klepe ďalej, dignostika nepíše nič. klepanie je počuť aj na voľnobehu a otáčkami sa len stupňuje. Klepe aj po zahriatí. Vedel by niekto poradiť čím to môže byť ? Ďakujem za všetky názory.
branno3
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.06.2009 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branno3 »

ojnicky asi pretocene :) ked pridanim klepe viac :) mozno pridreta vacka ale skor by som vypustil olej dal dole vanu a pozrel volu na ojniciach a tak ojnica co ju bude mat najvaciu tak povolit a hned zistis :) ak budu iba predrate do medi a nepretocene staci ich vymena :) aj ani jedno z toho hladat chybu dalej :) a asi aj tal go ked dymil kruzky a gufera ventilov minimalne :)
martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

Ďakujem za rady, navrhnem v servise. Rozvody som dal vymeniť cca 15 000km dozadu, ten motor je robeny len pre USA a zohnať na to diely bude asi dosť problém, aktuálne mi v jednom servise poradili naliať tam nejaký prípravok na dekarbonizáciu motora, ževraj to môžu byť hydroštely prípadne nejaký krúžok a že by to mohlo pomôcť, mám na tom pojazdiť cca 300km a potom vymeniť olej. Motor má aktuálne nabehaných cca 200 000km a pri tom objeme som dúfal že to vydrží viac nakoľko dostával všetko čo mu bolo treba.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Outlander 3.0 V6 benzíín KLEPE

Príspevok od používateľa undertaker007 »

martinses napísal:som dúfal že to vydrží viac nakoľko dostával všetko čo mu bolo treba
martinses napísal:mal málo oleja
Obrázok
martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

No neviem či niekto čaká v polke intervalu že mu rapídne začne miznúť olej až padne na minimum, hneď ako začal signalizovať tak som olej dolial, predtým neboli žiadne straty oleja a vydržal bez doliatia čo i len pol litra od výmeny k výmene.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Malo oleja a klepe :-\ Nebudu ojnicky pridrete a preto klepe? Motor je pred odchodom do vecnych lovist podla mna. :3035:
martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

No tomu sa práve snažím zabrániť aby do večných lovíšť neišiel, aktuálne skúšam ten prípravok na dekarbonizáciu a ked nepomôže ten tak na peňaženku značne náročnejšia čiastočná GO. :42f8:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja myslím že ako prvé a čo najskôr by si mal vylúčiť ojničné ložiská, ako hneď v prvom príspevku napísal branno, prípadne ešte predtým skontrolovať kompresiu.
Lebo prípravok na dekarbonizáciu, predpokladám že by mal teda účinkovať pri bežiacom motore a ak prípravok nepomôže, čo myslím že nie, tak sa pri bežiacom motore môže situácia podstatne zhoršiť.
martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

No pripravok nezabera, situacia sa len zhoršuje, motor zacal zrat ohromne mnozstvo oleja cca 1l na 100km, dymi neskutocne, v servise uz bol znova v dalsom a ze ojnicne loziska by to byt nemali, ze je zapeceny kruzok a hydrostely su niektore v p..... Auto uz pre istotu na odtahovke davam previest do servisu kde ho rozoberu a prekruzkuju nanovo + vymena hydrostelov ktore su KO. Vie mi niekto poradit kde by sa dali kupit za rozumnu cenu diely na americke auta ? (Je to americka verzia Outlendera ktora sa tu nepredava)
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

Dik za radu, popozerám a uvidím čo všetko sa bude musieť vymieňať.
martinses
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2015 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinses »

Takže len pre zaujimavosť, na aute boli zle hydroštely a olej prepúšťalo cez semeringy, klepot sposobovalo zopar viac poškodených zdvihátok a semeringy mali značnú vôľu a tak cez ne tieklo dosť oleja do motora. Na podiv sa všetky diely dali kúpiť tu na slovensku bez problému.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných