Mitsubishi Outlander 2. 0 r.v. od 2007 pomoc pri kĂşpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to súrodenec Peugeotu 4007 a Citroenu C-Crosser, ale tie dva moc krásy nepobrali, hlavne ten Pežot.

A ked už sa pýtaš tak sa pýtaj poriadne, lebo takto nikto nevie že či chceš benzín alebo diesel
Diesel je 2.0TDI od VW
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No pozerám že si založil hned dve témy, nebolo jednoduchšie sa spýtať v jednej ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Outlander 2. 0 r.v. od 2007 pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa cicmanec »

eriq400 napísal:Ako druhá varianta je Citroen C-Crosser... Ktoré by ste skôr volili?
A aký je medzi nimi rozdiel?!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rozdiel je len v designe, a ten je jednoznačne naj u Outlandera, u mna musí SUV vyzerať ako auto pre chlapa, nie ako auto pre babskú...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja viem aký je medzi nimi rozdiel preto sa pýtam zadávateľa čo už len medzi nimi navyberá...
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

Cicmanec, no je to jednoduche. Chce vediet co sa paci tebe a podla toho si vyberie. Jednoducho urcujes trendy :2f93:
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No to bola odpoved na autora, preto ja tiež nechápem čo sa tam narozhoduje, keby sa rozhodoval medzi úplne rozdielnymi autami tak to chápem, ale pýtať sa na to isté len v inom obale ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aké úplne iné prosím ťa?! Lebo si sa nám stále neuráčil oznámiť o aký máš vlastne záujem!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

2.0DI-D je TDI od koncernu a 2.2DI-D je zas Pežoťácke HDI, ktoré mal bývalý šef v C8 a velmo spokojný s ním nebol až presedlal do Grand Voyageru benzín...

Dnes hladať spolahlivý ojazdený diesel je nezmysel, každý jeden bude mať rovnaké problémy čo sa týka bežného opotrebenia

A tu to máš aj čierne na bielom, v položke Engine manufacturer máš výrobcu motora
Mitsubishi Outlander 2.0 DI-D
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

ahoj, takže ja som mal C-Crosser 2.2 HDI a sestra má Otlander 2.0 D. Tak Ti poviem, že aj keď mne sa osobne Citroen veľmi páčil ako auto - veľký, priestranný, rýchly, tichý a veľký kufor, už nikdy nikdy viac. Čo som si s ním ja užil, to bola hotová katastrofa (počas troch rokov - 4 až 5 krát kompletná výmena bŕzd, neustále problémy s nápravou - vŕzganie, klepanie, búchanie, celé zatečenie interiéru z klimatizácie a už ani neviem čo všetko, jednoducho stále niečo). Ale zase setsra s Outlanderom je úlne spokojná.
Kedysi som sa v autách vyznal, sledoval som čo je kvalitné a čo nie, ale teraz po skúsenostiach aj s inými autami môžem povedať iba jedno: " Kúp si čo chceš a čo sa Ti páči a dúfaj, že budeš mať štastie na kvalitný kus, prípadne predchádzajúceho majiteľa".
Ja to auto, aj keď sa mi osobne stále páči,určite neodporúčam, aj keď je možné, že som mal iba smolu na nekvalitný kus. Neviem.
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Ale všetko, čo sa mne pokazilo, nemalo súvis s motorom, ktorý je PSA. Všetko, čo odchádzalo na mojom, bolo v podstate Mitsubishi, asi tak. Obidve sú uplne rovnaké autá až na prednú masku, pár dizajnových doplnkov a motor, aj keď neskôr sa už aj do Outlandera zažal tiež dávať 2.2 HDI.
Spotreba na 2.O je cca 7-7,5 l a na 2.2 cca 8l/100km.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

PSA = koncern Peugeot + Citroen aké to obúva pneumatiky nájdeš v tých linkoch ktoré som zavesil na predošlej strane, pre istotu znovu
http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=179795
http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=179806
Ale moc by som sa na to nedržal, lebo je to závislé od stupna výbavy, tak že "od - do"
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

PSA je Peugeot-Citroen, teda ako už písali vyššie pežoťácky motor, s ním som bol spokojný, bol super, len raz odišla váha vzduchu, ale vymenili to v záruke. Ten motor sa s tým 2-litrom nedal porovnať(kultivovanosť, pružnosž, atď.)
Peumatiky si už presne nepamätám, ale na ten 2.0 idú nejaké 17 palcové a na Citroen išli tuším 225/45 R 18 - teda dobré pneu s alu diskami cca 1600-2000 EUR. Ale v Mitsubishi som teraz videl origo 16-tky zimné pneu s alu diskami 1000,- EUR.
V teréne celkom v poho, teda podľa toho na aký terén to potrebuješ, má to veľký predný previs (teda nos auta) a svetlá výška je 18 cm, čo ale mne vždy stačilo, jediná nevýhoda, že to nemalo zjazd z kopcov, čo teraz majú už skoro všetky SUV. Bez neho to bola dole rozbahneným kopcom celkom zábava.
4x4 super, to má Mitsubishi premakané, to auto je normálne predokolka, do 100km/hod. sa dá za dažďa alebo snehu pripájať zadok, teda normálna štvorkolka, môžeš ísť na 4x4 aj 200 km/hod. a v teréne si si mohol pridávať štvorkolku do pozície LOCK, čo je v podstate akože elektronická uzávierka stredového diferenciálu, kde Ti idú nápravy 50:50. takže na vode, snehu a do kopca super a dolu koppcom podľa terénu a pneumatík sranda tak, ako na každom inom aute bez redukcie alebo asistenta zjazdu z kopca.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Ja som mitsubishi mal ako nové,kupované niekedy v septembri 2007 a pred pár mesiacmi som to predal niekam do Levíc,niekomu čo obchoduje s autami,tak možno trafiš aj naň. Čo k tomu povedať,keď to bolo nové,bolo dobre,ale po cca 100tis to zacalo. Mal som najazdené 280tis a napíšem ti čo sa menilo. Motorček stieračov,turbo,začali vrzgať plasty,rádio max na figu,búchala predná náprava čo sa po celú dobu záruky nepodarilo odstrániť,aj po opakovanej geometrii dralo ľavé zadné koleso a nebolo to nikdy nabúrané,motor hlučny a začal horšie cez zimu štartovať ale dobre a rychlo kúril,vysedená sedačka ale mám 120kg-). Olej prestalo žrať po cca 60tis km,spotreba od 7 do 9 litrov. Neviem čo také ešte,keď mi niečo napadne tak buď sem dopíšem,alebo cez ss.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

NIKDY nevyberaj auto podľa čísla na tachometri :41c2:

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný