Mitsubishi Galant - niečo sa spálilo pri štartovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

doddo4
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.09.2013 15:14
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Galant - niečo sa spálilo pri štartovaní

Príspevok od používateľa doddo4 »

Dobrý večer,

mám auto Mitsubishi Galant, r.v. 1993, 2.0 TD 66Kw.

Pri štartovaní som otočil kľúčikom do polohy, v ktorej sa žhavia žhaviče, nakoľko auto dlho stálo a žhaviče už nie sú úplne dobré, čakal som asi 2-3 minúty kým sa ozve "puknutie". Po puknutí som ešte chvíľu nechal žhaviť a vtedy som začul zvuk akoby sa niečo pálilo, o chvíľu som už aj cítil smrad zo spáleniny.

Následne som vypol zapaľovanie a skúsil znova zapnúť kľúč do polohy, kedy sa žhavia žhaviče a čakal na puknutie, no to už neprišlo a auto sa nedalo naštartovať. Otvoril som kapotu, že či nejde ten spáleninový smrad odtiaľ a nešiel, takže odhadujem, že sa spálilo niečo čo sa nachádza niekde pod volantom.

Pri normálnom štartovaní otočím kľúč do polohy kedy sa žhavia žhaviče a čakám na hlasné puknutie, vtedy viem, že už je nažhavené a môžem naštartovať. No teraz už k žiadnemu puknutiu nedochádza a pri pokuse o štart štartér normálne pretáča, ale nedokáže sa auto naštartovať.

Neviete mi poradiť, čo sa mohlo stať?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najskor ti odisli uz vsetky zhavice, daj to pozriet...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

to puknutie ma na svedomy relatko takze najskor pozri to kedze uz nepuka
doddo4
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.09.2013 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doddo4 »

Vďaka za rady, asi by to mohlo byť to relatko, to by vysvetlovalo ten smrad vo vnútri, dá sa nejako amatérsky zistiť či je chybné?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nájdeš že ktoré relátko to je a zmeriaš vinutie cievky, mala by mať odpor pár ohmov. Pravdepodobne bude cievka prepálená, takže nebude vodivá.
Také relátko sa neopravuje ale nahradí sa iným, nemusí byť priamo originálne, ale malo by vyhovovať výkonovo aj zapojením (funkciou), no a tiež je dobré ak sa dá upevniť na mieste podobne ako pôvodné.
doddo4
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.09.2013 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doddo4 »

Podľa toho spáleninového smradu som našiel to chybné relátko, resp. je to jedno z tých dvoch na obrázku: https://imgur.com/hBAZOjR

Ako ho mám vybrať? Po bokoch to malo 2 plastové poistky, tie som ulomil, ale nedá sa s tým ani hnúť. Dá sa odstrániť tá čierna krytka a pod ňou je už navinutá cievka.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Nedá sa tým hnúť pretože zhorelo a zrejme to bude pripečené. Skús dať dole ten plast ak to pôjde ,a potom asi uvidíš čo to drží. Asi len silou,ale opatrne
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní