Mitsubishi eclipse 2006 g4 - neprešiel som STK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0944120616
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.04.2017 12:36
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi eclipse 2006 g4 - neprešiel som STK

Príspevok od používateľa uwa0944120616 »

Dobrý deň prajem. Vlastním dva roky mitsubishi eclipse g4, ten model s roku 2006. Auto je dovoz s ameriky (predošlí majiteľ od koho som kupoval ho priniesol pred 10timi rokmi už) a tento týždeň som s ním bol na stk prvý krát ja (predošlí majiteľ chodil zrejme po známosti). Nakoľko som sa o auto staral sto percentne tak som si bol viac menej istý že bude všetko v poriadku. Avšak technik mi povedal že svetlá na aute sú americkej výroby nemajú európske označenie a svietia čisto vodorovne (tie európske svietia trocha do boku aby bolo lepšie vidno krajnicu) a na zadných svetlách chýba hmlovka. Auto cez stk neprešlo a nakoľko má už záznam že na kontrole bolo tak s tým už nikto nič nechce spraviť. Ja vidím jediné riešenie v tom, tie svetlá naozaj vymeniť, avšak na internete vôbec neviem nájsť odkiaľ vôbec nejaké zohnať. Chcel by som to vyriešiť čo najlacnejšie a príde mi hlúposť kupovať čisto nové drahé svetlá, keďže sú vlastne funkčné a jazdilo sa s nimi 12 rokov... Ak by vedel niekto poradiť čo s tým a ako to riešiť/ by poznal niekoho kto predáva/ bol ochotný vymeniť svetlá iba na stk(isto nie zadarmo), bol by som vďačný. Ďakujem, som s okolia Nových Zámkov :)
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ako to môže mať SK tabule a a nemať EU svetlá....jaj sme na Slovensku. Tak ozaj jedine zohnať asymetrickú EU verziu svetiel.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Najsmutnejšie je že auto s origo svetlami čo aj Americkými neprejde, neverím že je tam nejaký brutálny rozdiel, ale prejdú autá s kdejakými svetlami Tesco tuning a neoriginálnymi SHIT sadami čo svietia do očí hádam aj pilotom v lietadlách.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ta si to zhrňme... chceš dať peniaze za požičanie svetiel čo je asi troška mimo - za prvé koľko je asi tých áut, za druhé ty sám by si to niekomu takto požičiaval? Tak sa sústreď na inú možnosť - za tie prachy čo si bol ochotný dať za požičanie nájdi si technika predpokladám aj u vás sa to relatívne ľahko dá a máš na dva roky pokoj a počas nich si rozmýšľaj čo s tým... inak si trošku dilino prepáč keď vieš že máš usa verziu a nepozichruješ si to dopredu. Či už známosťou alebo výmenou svetiel.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

kedysi preslo cez ek tk hadam vsetko. no potom prisli nove nariadenia, kamery, udavania, pokuty atd...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

m....: A ludia si zase našli iné spôsoby ako toto všetko obísť. Ryba smrdí od hlavy pokial bude hore bordel, dolu nikdy poriadok nespravíš, lebo platí zákon padajúceho howna. lol No a tí oebávači dolu zase vo volbách volia bordelárov hore. :40bd: :40bd: Proste dokonalé perpetum mobile - a že podla fyziky neexistuje. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco...hore velká,dole malá,ale korupcia je jedno aj druhé a potrebujeme to lebo rovno chodiť nevieme,dodržovať čokoľvek tiež full neochota,takže ani to tak naozaj neodsudzujeme,pretože sme takí všetci.Keby sme sa z hajzlíkmi vymenili,robíme velkú zbojníčinu my,a oni tú malú.Kto sa nenaučil v chlieve žiť,kupuje nové svetlá,je to daň,asi sa treba viac učiť...od tých našich vzorov,a hlavne potom nemať výčitky lebo tie naše prehrešky sú iba pupák na blšom prirodzení
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To som tým chcel povedať - sme všetci rovnakí ako by nás jedna mater mala. Aj tí čo nariadenia tvoria aj tí čo ich obchádzajú. lol
Ale zase v druhej odpovedi má odkaz a cca150evri za nové svetlá do auta tej kategorie??? niet nad čím uvažovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Otazka za 500... Svieti v USA auto inak ako v EU? Myslim horsie? Lepsie? Asi nie... Potom naco je dobra ta buzeracia? Pobodne auta s rhd.... Jazdit mohli prihlasit sa nedali...velka logika v tom bola...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Až budú k pečiatkam pridelovať aj rozum !!!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kua,sir hlavaty trafil klinec po hlave, a zabil ho jedinou ranou do dreva až po hlavičku :4012:
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ja som reagoval na to, ze preco pred par rokmi usa auto preslo kontrolou celkom v pohode a teraz je s tym istym autom problem prejst.

to ze peniaze hybu svetom ja viem. aj o tom kolobehu uplatkov a ze sa da vselico vybavit podla toho ako casto si s tym vyssie postavenym podavas ruku a kolko a akych farebnych papierov mas v obalocke atd... pokial chce clovek zit poctivo a skromne tak to neriesi, pokial chce nieco dosiahnut, v tomto pripade hlavne asi usporu casu a nervou s absolvovanim tk tak moznost B. taka je doba. ale to vieme vsetci a skoda okolo toho nadavat a mudrovat :300f:
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Je to sranda, ale je to tak.... na Slovensku kazda STK, kazdy dopravny inspektorat zije svojim zivotom..... teoreticky by to malo by ma celom uzemi rovnake, kedze platia na celom uzemi rovnake zakony a rovnake predpisy.... Kedze byvam na dedine, tak mi je jedno ci idem na STK do Nitry, alebo Hlohovca.... co v Nitre bol neprekonatelny problem, si v Hlohovci ani nevsimli....
Mal som tiez auto z USA... tiez dovezene povodnym majitelom a mal ho on asi 10 rokov,.... potom som ho kupil ja.... Hovoril mi ze vzdy bez problemov na STK presla. Bola to Mazda 626 automat. Super auticko.... Prvy problem nastal, ked som auto prepisoval.... Udaje sedeli, miesto automatu malo v technicaku manual..... to babe nevadilo.... ale ze som nemal zapisane rozmery rafika, tak to nepredychala.... ze ako mozem jazdit bez zapisanych rafikov?? (auto bolo v tom case uz asi 10 rokov na slovenskych papieroch). Tak som hovoril, nech mi ich tam dopise.... ze nech si kukne rovnake auto a napise rovnaky rozmer.... a ze to nemoze.... tak som musel ist z Nitry do Trnavy (odkial bolo auto) a tam mi to bez problemov dopisali, vratil som sa do Nitry a tam to prepisali....... Hura, a konecne som mal auto s rafikmi a mohol som jazdit....
Dalsi problem bol ked mi odisla predna stretavacka.... jasne ze ziarovka mi tam nepasovala.... tak som si musel objednat za 5 krat tolko taku co tam pasuje, mala iny soket. Hociaka prkotina ked odisla, objednal som z Autokelly a jasne ze nic nepasovalo.... tak som potom musel objednavat z Ameriky kazdu kravinu (sranda bola, ze to casto vyslo menej ako u nas rovnaka suciastka).
No a potom som raz isiel na STK.... emisie OK, svetla OK, aj ked neboli, povedal ze si ich dat mam nastavit (ony v skutocnosti neoslnuju, len menej svietia na pravy kraj). Smerovky som mal biele s oranzovymi ziarovkami, tak to bolo OK. Tak isto aj vzadu. Jedine co sa technik potesil, ze som mal vzadu 2x tretie brzdove svetlo jedno v kridle, druhe v okne.... uz sa tesil, ze mi to napise ako zavadu, tak som sa ho spytal, ze ktore mu vadi a z toho som vytiahol konektor.... cize vela zalezi na akeho doleziteho na STK natrafis...
faraon1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:33
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi eclipse 2006

Príspevok od používateľa faraon1 »

Ahoj, máš ešte Eclipsu ? Rád by som sa s tebou porozprával. Mám tiež Eclipsu 2006 2.4l. Som z BA. Napíš na yfaraon@gmail.com Yvan
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných