Mitsubishi Colt CJO 1.3/60kW - spotreba oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Colt CJO 1.3/60kW - spotreba oleja

Príspevok od používateľa bbystrica »

Stala sa nam vlani taka vec ... cistil som sviecky v prestavke na pretekoch co cert nechcel na jednej sviecke mi ostal zavit v hlave :-( nuz nic lepsie nas nenapadlo ako ist domov na tri valce. Ŕano na druhy den sa doma v dielni vybral zavit dala nova sviecka a Colt zacal pekne dymit :-) nejdem pisat kolko zral oleja na 100km :-) Nakolko sme potrebovali dojazdit sezonu hadzal som na to ....
Teraz po zhodeni hlavy, vybrati piestov sa zistilo nazsledovne ... zapecene kruzky keby len stieracie :-( ale ale prvy a aj druhy. Pri vyberani len tak pukali/ lamali sa ... no nic Colt uz caka na nove kruzky a uvidime :-) pre upresnenie blok bez ryh toho som sa obaval ale je to OK.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A co si nam chcel povedat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to ozaj velmi zaujímavá vec,a o príčine prečo sa stalo sa premýšlať iba hypoteticky.Odstavená iskra znamená že palivo nezhorí a splachuje olejový film až nakoniec ide všetko z nedostatkom mazania,piest aj krúžky maže iba olejová hmlovina.Ale je to iba úvaha
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a pritom mozno stacilo odpojit valcu bez iskry vstrek :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

mhlavaty napísal:Je to ozaj velmi zaujímavá vec,a o príčine prečo sa stalo sa premýšlať iba hypoteticky.Odstavená iskra znamená že palivo nezhorí a splachuje olejový film až nakoniec ide všetko z nedostatkom mazania,piest aj krúžky maže iba olejová hmlovina.Ale je to iba úvaha
Tiez si myslim, ze toto bola pricina nic ine rozumnejsie a logickejsie nenapada.
Na pieste su v mieste capu uchytenia ojnice dierky kde je stieraci kruzok lava strana 5 prava detto 5 dierka...jasne boli upchate ... olej pouzivany Total 10W40 ale urcite to olejom nebolo aj ked motor dostava na frak na pretekoch.
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

bajo777 napísal:a pritom mozno stacilo odpojit valcu bez iskry vstrek :4012:
Mozno ano neviem to ma ale na Slovakia ringu nenapadlo bol som s toho taky no..nasra...
Ale cisto teoreticky a asi aj prakticky ano asi by to stacilo...zabudol som napisat uz v prvom prispevku, ze pri vyberani sviecky bola fajka roztavena na ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovor mi o tom čo dokáže 10W40 pri podchladení valca a čo urobí z dierkami na odvádzanie oleja.Nabije ich aj z drážkou v olejovom krúžku.U tohoto motora to vidím na súhru,nebolo by sa stalo v štandardnom teplom režime

Človek niekedy vo vypätej situácii rieši vec bez velkého hĺbania,na výpad zapalovania (jednej sviečky) už padlo za obeť tisíce lambd aj katalizátorov
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Do tejto udalosti chodil Colt viac ako dobre cca mal uz za sebou 15x slalom preteky...absolutne nezral olej az prisiel Slovakia ring a ... ale bola to moja chyba.... :-(
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

mhlavaty napísal:Hovor mi o tom čo dokáže 10W40 pri podchladení valca a čo urobí z dierkami na odvádzanie oleja.Nabije ich aj z drážkou v olejovom krúžku.U tohoto motora to vidím na súhru,nebolo by sa stalo v štandardnom teplom režime

Človek niekedy vo vypätej situácii rieši vec bez velkého hĺbania,na výpad zapalovania (jednej sviečky) už padlo za obeť tisíce lambd aj katalizátorov
Opisem situaciu....auto nechcelo ist cez 4500 otacok na preteku....nic lepsie ma nenapadlo ako pozriet sviecky :-D a bum stalo sa a pritom preco auto nechcelo ist do otacok cez 4500 bola somarina ... nemame filter na sanie len klasika zensku pancuchu :-D a ta nasiakla olejom ... vymenila sa pancucha a Colt opat isiel az do 7000 ot...
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

mhlavaty napísal:Hovor mi o tom čo dokáže 10W40 pri podchladení valca a čo urobí z dierkami na odvádzanie oleja.Nabije ich aj z drážkou v olejovom krúžku.U tohoto motora to vidím na súhru,nebolo by sa stalo v štandardnom teplom režime

Človek niekedy vo vypätej situácii rieši vec bez velkého hĺbania,na výpad zapalovania (jednej sviečky) už padlo za obeť tisíce lambd aj katalizátorov
http://bystrican.rajce.idnes.cz/Piest/# ... 8890_o.jpg
Uz cakam na kruzky len :-D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ja to mám presne takto nachystané,ale mne práve prišli Goetze len ma zdržalo kým som sa dopátral ako sú u Rovera utesnené mokré vložky,valce,lebo nič pod nimi nebolo,žiadne medené či iné tesnítko.Ale už sa skladá a až tak nebolelo,4 x sada kompletu Goetze krúžkov cca 44 e.- za všetko,to sa dá
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Dealer Mitsubishi na SK pyta za kruzky 200 € plus DPH STD teda standard, ebay 50 € vratane dopravy na SK...dnes zajtra by mali prist a je to EU takze ziadne clo a DPH.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Angličania majú asi väčšie sociálne cítenie,škatulka pre jeden pist ma stál 11 aj z DPH. A Goetze nie je čína
Obchodná politika je sviňa,lebo za idiotské lanká ručnej brzdy som musel vyvaliť viac,to bude asi tým aká zložitá je ich výroba :d :D
Ale ak to porovnám z 56 e.- za prkotavé plastové trubičky odvetrávania na Fsi čo reálnu hodnotu nemajú ani 20 centov,je to stále fajn.Číňan za 56 e.- ich vyrobí za kontajner aj zaplatí loď do EU...sem sme to dotiahli. Z Allegra mi pošle poliak piest,čap,valec, piestne krúžky aj tesnenia za 6 e.- na vyžínačku.Tak odpočítaj 1 e.- že zarobil poliak,jedno euro stála loď,a kam sa dostaneš ak ešte odpočítaš že treba materiál na odliatie a elektrika k výrobe.Padli sme mi tu na hlavu celá kompletná EU,už iba čakám kedy si budeme aj cirokové metly kupovať v číne,ako sme darebný
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných