Mitsubishi Carisma 1,8 GDI 1998

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Yanco-kral
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.04.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Carisma 1,8 GDI 1998

Príspevok od používateľa Yanco-kral »

Ahojte mam Mitsubishi Carismu 1,8 GDI 98 a znicoho nic mi za studena prestala startovat.Mam tam nove original sviecky,nove filtre a naplne,nove cidlo na termostate a stale to iste.Prvy star je hrozne dlhy no ked sa podari nastartovat a motor chvilku bezi potom s tym uz nieje ziadny problem...auticko ide ako hodinky...len ten prvy start..nevie mi niekto pomoct ?? prosim...Dakujem !
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Štartuješ hneď alebo otočíš do prvej polohy a necháš docvakať EGR ventil a zhasnúť kontrolku motora?

Neviem čo by to mohlo byť, ale skús napísať tomuto chlapíkovi, o Micinách a GDIčkach vie fakt veľa...
http://mitsubishi.megaherz.cz/memberlis ... feea53df8d
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

podla mna ti ten motor nezhavy,to ze mas nove zhavice este neznamena,ze zhavia,co ked tam nejde prud ,alebo zly neaky spoj.treba to premerat,co nemas skusacku?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len taký detail - nie každé D v označení motora znamená Diesel... :d :D
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

jaj benzin,tak tam prudko odchadzaju riadiace jednotky na motoroch a moze to mat aj taketo priznaky.vetsinou ked tu riadacku otvoris tak na tom plosaku je videt nieco odpalene.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

ivka123 napísal:jaj benzin,tak tam prudko odchadzaju riadiace jednotky
Myslíš benzíny všeobecne alebo Mitsubishi alebo konkrétne GDI? Lebo ja som o ničom takom nepočul... :41c2:
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

myslim mitsubishi benzin,starsie-haklive riadiace jednotky.mal som coltou a galantou asi 12 a na polovici aut boli zle riadacky,niektore isli zle iba za studena,niektore celkovo trhali,zle startovali.Moze aj toto bit rovnaky pripat,ale nemusi,nic ta to nestoji-riadacku najst,odpojit a skontrolovat ten plosak.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, pár chalanov na českom Mitsubishiclube písalo o problémoch s RJ, ale boli to všetko staršie autá. O odídenej RJ na GDI som tam zatiaľ nečítal. Ale nevravím, že to nemôže byť chyba...
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

ja som este nemal GDI ale od tej RJ by som zacaj hladat chybu a potom bezne cidla a pod.a poriadne popozerat ci volade netaha mimo vzduch,a klapku vycistit a ci niekto nekrutil s tym siticovim krok.motorcekom a podobne.a ci vobec krokuje
Yanco-kral
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.04.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yanco-kral »

Ja fakt neviem..diky za rady..priznam sa ze som laik v tychto veciach,ale myslim si ze keby bola riadiaca jednotka zla malo by to aj nejaky vplyv na chod motora,alebo vik alebo tak celkovo,pretoze ked uz raz motor nastartujem ide fakt krasne ako hodinky..To auto jazdi ako raketa.Podava neuveritelne vikony.A potom uz startuje krasne len prvy start je vzdy problem...Staci raz nastartovat nechat ho aspon minutu bezat a za tym uz startuje na prvu supu a bezi fakt skvelo..tak uz fakt neviem :(
Yanco-kral
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.04.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yanco-kral »

To čidlo mi uz spominali viaceri.Zevraj cidlo z termostatu...ja som ho odpojil no stale to iste.A krokovy motor o tom som este nepocul..na co to sluzi ??? no diagnostike neukazalo ani jedinu chybycku
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak si o krokovom motorčeku ešte nepočul tým lepšie - aspoň ním nebudeš hýbať. Lebo ak to urobíš bude správne nastavenie úlohou pre skutočného fachmana. Vravím, skús napísať Mitsimu, určite ti niečo múdre poradí. Alebo nechaj, napíšem mu ja...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak Mitsi ako vždy nesklamal:


S kondenzátory v ŘJ pro GDI žádné problémy nejsou a nikdy nebyly! Prosím nepřenášet zkušenosti na základě analogie s ŘJ pro 3000GT (a to ještě navíc především u amerických verzí) na jiné vozy Mitsubishi. A to, že se ŘJ mění jak na běžícím páse kvůli potížím s volnoběhem, je o něčem úplně jiném, než o "vadných" ŘJ.

Pokud jde o to "čidlo z termostatu" (zřejmě se má na mysli čidlo teploty chlad. kapaliny pro ŘJ motoru), jeho vadu by nejspíše odhalil test, který ovšem nic takového neudělal. Navíc by určitě byly problémy s během motoru do jeho zahřátí na provozní teplotu. A kromě toho: Čidla u vozů Mitsubishi neodcházejí!

Mám dva tipy:
1/ totálně za.raná škrt. klapka, včetně kanálků "obtoku";
2/ váznoucí/nedovírající EGR ventil.

Osobně bych poradil důkladně vyčistit klapku (u GDI bez resetu ŘJ!) a zároveň si všimnout toho, zda si EGR po zapnutí zapalování několikrát "zaklepe", tedy pokud mu uživatel vozu k tomu vůbec poskytuje časový prostor - znám řadu řidičů, kteří otáčejí klíčkem zapalování "kontinuálně" až do polohy startování, což je pro funkčnost EGR ventilu (a celého tohoto systému) u GDI naprosto smrtící!



Ten tip na škrtiacu klapku som tak trochu mal aj ja, len sa mi to nezdalo, že robí problémy len pri štarte. Zanesená škrtiaca klapka je bežný problém GDI, ale zvyčajne sa prejavuje nestabilnými otáčkami, hlavne na voľnobehu. Otáčky na voľnobehu ti nekolíšu?
Yanco-kral
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.04.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yanco-kral »

Dakujem za vsetky odpovede...Ano klesaju mi aj otacky na vonobehu .Ked uz sa mi podari nastartovat tak bud velmi klesnu a vzapeti vybehnu aj na 2000 otacky.Ale ked sa na nom chvilu jazdi potom je vsetko ok.A ked jazdim tak medzi tym ako preradim mi vyskakuju otacky...Pohnem sa v jednotke vytlacim spojku ze idem dat dvojku a otacky vyskocia tiez na 2000 otacky.VZdy pred startom pockam na zhasnutie kontroliek...EGR svieti trosku dlhsie ale po chvili zhanse. V zivote som motor nerozoberal,ani neviem kde je skrtiaca klapka a ako sa cisti...budem musiet poziadat o pomoc niekoho...Ale startovanie stale nejde...som ztoho velmi sklamany.Mam velku radost z auta pretoze ked sa podari nastartovat ide naozaj krasne...aj spotreba je dobra aj vikon je super...no len ten start :((( ale dakujem vstkym za odpovede...ked vas nieco napadne mozte este napisat budem vdacny....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak tou škrtiacou by som začal určite - aj keby to nespôsobovalo tie zlé štarty tak tie kolísajúce otáčky nasvedčujú, že bude pekne zas...pinená...

Návod na čistenie škrtiacej klapky máš v SS.

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných