Mitsubishi Carisma 1.6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Carisma 1.6

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Zdravím všetkých...
Potrebujem nejaké viacmenej mestské auto a mám možnosť kúpiť Carismu 1.6b,73kW,najazdených 182.000km,absolútne bez korózie...
Mám teda kúpiť tohto japonca alebo radšej napr:Octáviu 1.6...
Ďakujem za rady...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to dobrá volba a určite nebude olutovaná.Aj tá Octávia je dobrá voľba,z malou výhodou pri servisovaní oproti japoncovi.
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

Veľmi dobrá voľba. :2f93:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

len ta octavia by ti zmyzla beho prvej noci takze jednoznacne ta pra volba :d :D
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ak máš možnosť kúpiť Carismu 1.6 GDI tak ju kúp na to sa výkonovo Octávka zďaleka nechytá, možno posed je v Carisme horší, lebo sa sedí proklate nízko, ale všetko ostatné je v prospech Carismi
orso111
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.01.2011 14:16
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orso111 »

- 1.6 mala nepriame viacbodove vstrekovanie (MPI)
- iba 1.8 mala priame (GDI)

MPI by som povazoval v tomto pripade za vyhodu, GDI boli principialne technicky skvele skonstruovane motory, ale v Europe doplatili na nizku kvalitu paliv a velmi trpeli zanasanim sacich ventilov karbonom. Ani etanol v benzine im nerobi dobre, kedze v niektorych rezimoch pracuju s velmi chudobnou zmesou. Na europske pomery japonci vtedy nemysleli.

Urcite ber tu Carismu, ak je v dobrom stave (najma ta hrdza, ako sam vravis), tak ti bude este dlho sluzit. Staci ked v nej budes pravidlene menit kvapaliny a filtre a nenecha ta v stichu. Japonske auta sa nekradnu, su nadpriemerne spolahlive, technicky dobre skonstruovane a Carisma (na rozdiel od Octavie) nestoji na kazdom rohu. Ja sa za nou vzdy obzriem :)

Tym nechcem povedat, ze Octavia je zle auto, ale Carisma je taka, po kazdej stranke, fajnovejsia volba.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...A ešte dodám,že tá Carisma je ročník 2001 a stojí 1.500eur,čo si myslím nieje až tak zlá cena aj keď spravím údržbu t.j.rozvody cca 70eur,filtre a olej takže asi do 200eur a dokopy 1.700...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ta Carisma je nesmrtelna a keby predsa nieco vyskocilo (zanedbanim udrzby) tak daj vediet SS

za 1.500 mat po lifte Carismu a ak je liftback, nie je absolutne co riesit

mal som 3 carismy ale 1.8 GDi a jedine co na jednej odislo bol vstrek alebo cievka nepamatam - ani palivo ich neporazilo aj ked mali k tomu sklony ine kusy co som pocul

pri 1.6 nebudes poznat servis tak nezabudni aspon obcas pozriet a vymenit olej hlavne pokial si ju neokukas

za octaviu 1.6 v dobrom stave das min. 2x tolko a minimalne 2x tolko budes investovat aj pri polovicnej cene dielov - taka prevodovka je do roku 2004 oblubena suciastka a stoji tretinu carismy...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Mal som moznost na takej kedysi davnejsie jazdit, bolo to paradne auto, takze za mna urcite :3dcline:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Recenzia Carismy: http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

Ani som nevedel, že sa vyrábala v Holandsku spolu s VolvomS40...
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

Ak by sa Ti zdalo že sa horšie radí rýchlosť tak netreba robiť paniku 1.6i má renault prevodovku a prenos s páky na prevodovku je cez tiahlo a tam sú také silóny ktoré sa opotrebúvajú,oprava cca 25€. To len keby náhodou. Inak ako píše autokomplet tiež som mal alebo doviezol viac 1.8GDi a bolo ich naozaj dosť a tiež ma problémy s palivom obišli a aj tých čo som im Carismy predal v mojom okolí takže s tým GDi to nie je až také strašné. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných