Mitsubishi ASX vs. Suzuki SX4 S-Cross

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hlasovanie ukončené 25.08.2014 20:35

Suzuki
11
35%
Mitsubishi ASX
20
65%
 
Celkom hlasov: 31

romansa2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.08.2014 20:14
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi ASX vs. Suzuki SX4 S-Cross

Príspevok od používateľa romansa2 »

Zdravím, chcem sa spýtať na vaše názory ohladne spomínaních áut. V oboch autách by som chcel motor 1,6 benzín 2WD, 5MT.
Mitsubishi ASX by som brave vo verzii invite a SUZUKI o treidu vyšie vo verzii Elegance. Bohužial sa vôbec neviem rozhodnúť. Mitsubishi ASX my pride po dizajnovej stránke a značke presvedčivejšie a kvalitnejšie, ale čo sa týka interieru a výbavy ma vôbec neohuruje, hnevajú ma absencia xenónu, stmievajúceho spetného zrkadla, predných zadných senzorov, sklápania spetných zrkadiel, START STOP tlačítko, dvojzónová klimatizácia ,handsfree a takéto podobné prkotinky. Týmto všetkým SUZUKI disponuje, dokonca má aj bezklúčové štartovanie, odomykanie.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

1. dvojzonová klima je keketina, to ti môžem hned povedať, mám to a nepochopil som zmysel toho v tak malom priestore ako je osobné auto a to mám väčšie auto ako spomínané dve
2. xenony nie sú zárukou že budeš lepšie vidieť, často je to práve naopak, zvlášť ak ide o "lacné" auto

3. Za také peniaze, vlastne za menšie peniaze si viem predstaviť ovela pohodlnejšie auto a bolo by aj vrátane pohonu 4x4 a nie "Crossover" oholený o pohon jednej nápravy
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to co si vymenoval som mal v ASX plus panoramu NAVI a cuvaciu kameru takze si skus priplatit alebo si kup zucuki
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Ako sam pises, chybaju ti prkotinky. Nebudem rozoberat naco ti su a naco nie, o tom tato tema nie je, avsak, cim viac prkotiniek, tym viac veci sa moze pokazit. Ja osobne by som siel do ASX-ka.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mne osobne príde zas SX4 vnútri a hlavne kufor veľmi malá, na to jak je z vonka veľká. A bočný výhľad dopredu cez ten nemožný predný stlpik a okienko pred dverami je na nobelovku ... a čím menej elektronických prkotín tým menej problémov do budúcna....ešte nejaké sklápanie zrkadiel načo to je dobré ? štartovanie bez kľúča? to ozaj je len námaha strčiť kľúč do spínačky a pootočiť...Inak poruchové tie suzuki niesu čo poznám v okolí ale nikto tam nemá hentie vymoženosti
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak sa nevieš rozhodnúť choď k predajcovi prevez sa na obidvoch autách a uvidíš v čom sa lepšie cítiš. Ináč ten štart stop systém aj keby som ho mal asi by som ho nepoužíval, ja tomu neverím. Ak niekto jazdí často v meste tak neviem ako mu to dlho vydrží. :200:
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

To Fero

Príspevok od používateľa kirke25 »

A ako by si štartoval?
On tu hovorí o bezklucovom startovani a nie o stop&štart systéme....
Vieš ono sú to dve rozdielne veci...

P.S. Ja osobne by som šiel do ASX. SX4 poznám, a ničím ma neohurilo. Ako hore písali - dosť malý car.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Alebo inak povedané lacné auto, ktoré má nabudiť dojem dospelého auta.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Ani jedno.Za cenu cez 20 000 eur su aj lepšie SUV, s prednym nahonom.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Vlady, myslíš starú SX4,nie? tá má len 270 litrov, s-cross má 430. Inak sa tieto dva modely vyrábajú súbežne.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Zmysel je to,že ma IN auto lebo teraz je v mode SUV. A jazdne vlastnosti auta idu bokom. Lubo my sme už staršia generacia.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Na tom suzuki som sa vozil, kufor mensi ako moja felicia, priestor vnutri nic moc a tie prkotinky, ako bezklucove otvaranie dveri...cojaviem, stlacis gombik na dveach raz, otvoia sa len vodicove, stlacis dvakrat, otvoria sa vsetky, no slava, aj do toho zapalovanie Ti neda tolko strcit ten kluc.
To micubisi sa mi zda krajsie, lepsie a tu elektroniku by som ozelel... .
Urcite sa najskor prevez na jenom aj druhom aute.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Poznamka na okraj. Pači sa mi ako všetci chcu xenony a po roku použivania ked zistia , že kvalitna žiarovka stoji od 60 Eu vyššie tak lapaju po vzduchu.
A zaruka lepšej svietivosti xenony tiež nie su v niektorých pripadoch.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak lebo ľudia berú, že luxusnejšie autá majú xenóny, tak asi to je logicky lepšie.

Bohužiaľ realita je horšia. No netreba zase preháňať, že každý rok treba meniť xenóny :-)

Od 60 € je radosť, na japonca je to až od 85 € :-) To už je na rozdychávanie na 2-krát :-)

Treba sa previesť v oboch autách. Určite je micišubi väčšie. Ale niekto nepotrebuje väčšie auto.
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

Určite radšej ASX vyrába sa už dlhšie ako táto SX4,tak podľa mňa má už nejaké tie chybičky vychytané na SX4 to ešte len budú riešiť. :300f:

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných