Mitsubishi ASX alebo Suzuki VITARA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kraken12
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.05.2016 19:06
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi ASX alebo Suzuki VITARA

Príspevok od používateľa kraken12 »

Zdravym bolo to tu spomenute ktore auto si vybrat asx alebo s-croos sx4.Ja sa pytam ASX 1,6 zakladna vybava alebo VITARA 1,6 zakladna vybava.Na pohlad vyzeraju rovnako,motory rovnake kubaturov,prevodovka manualna ,ale spolahlivostov su na tom ako?Poradite?Diky :2f93:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Sedel som aj v jednom aj v druhom,tiež som vyberal aj z týchto dvoch a na Suzuki má odradzali dvere ako na plechovke zvuk pri zatvárani a pohľad zboku na tie tenke dvere nedáva néjaký pocit bezpečnosti. ...rozhodni sa podľa seba v čom sa ti sedelo lepšie a ktorý predajca ti ponúkne niečo naviac..alebo kup predvadzacku a kupis lepsiu vybavu..za tu cenu zakladnej....ja som nakoniec skončil pri 1.6 gdi Sportage....zobral som ju aj preto že v mojom meste je priamo Kia predajňa-čiže servis poruke na rozdiel od Suzuki a ASX ko bolo pred rokom len modelový rok 2017... to nové ASX je po face lifte ovela krajšie. ...
Naposledy upravil/-a cobo77 v 18.02.2018 16:40, upravené celkom 1 krát.
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi ASX alebo Suzuki VITARA

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

kraken12 napísal:Zdravym bolo to tu spomenute ktore auto si vybrat asx alebo s-croos sx4.Ja sa pytam ASX 1,6 zakladna vybava alebo VITARA 1,6 zakladna vybava.Na pohlad vyzeraju rovnako,motory rovnake kubaturov,prevodovka manualna ,ale spolahlivostov su na tom ako?Poradite?Diky :2f93:
Pysny majitel Suzuki..odporucam..spolahlive,bezpecne 4 hviezdicky z 5 takze nieco na tom bude..spotreba cca 6,0 l priemer,zavisi ako jazdis alebo ci mas automat..jedina nevyhoda kufor.. :-\
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jazdil som na 1,6 GDI Sportage a Tucson, rovnako ako na ASX a S-Crosse.

Za mna ma aktualne najlepsi pomer cena/vykon s-cross.

Sportage je vacsia, ale drahsia, s horsou vybavou a len atmo motorom.

ASX je zastarany crep. 1,6 atmo je komplet nepouzitlny, interier je fuzaty - uz ma dost rokov, miesta o dost menej a jazdne vlastnosti biedne.
Navyse hrdzavie.

S-Cross je moderny stroj, moderny turbomotor, pekyn dizajn, vyborna vybava.


Takze poradie:
1. S-cross
2. Sportage



dlho nic



dlho nic


ASX
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

Suhlasim..jednoznacne Suzuki..predna maska ako Range Rover,pomer cena,vybava ved za necelych 19000 ecok mas full vybavu (navigacia,brake system,koza,rozjazd do kopca,kamera parkovacia,automat,senzory parkovacie,svetelne,dazdovy a mmoho inych veci,samozrejme dvojkolka)..dostanes sa s nou hocikam..samozrejme nemyslim tvrdy teren.. :zg282:
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi ASX alebo Suzuki VITARA

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Mám asxko my14 zamna spoko. Servis vychádza na zhruba 200€ . Čo sa týka náhradných dielov mal som 3 škodové udalosti všetko vyriesene do 4 dni bolo tam čelne sklo, a aj nárazník. Odporúčam ale dobrú havarijnú tie súčiastky niesu lacný spas. Len ta ozdobná lišta čo mám v predu stala moju poisťovňu 800€ . Aj to najmenšie ťuknutie ide cez 1000€ v ofukovanie servise. Za tie 4 roky čo sa týka auto samotného som maximálne 2krat riešil zlomenú súčiastku na lakťovej opierke za 6€ inak nič . Spotrebu môžeš dať aj 5,8 ale mna to dlho nebavilo teraz jazdím tak 6,5-8 ale tak výkon hľadaj 4000+ a tam to už papa. Mozna som mal smolu na kus ale keď je chladnejšie tak mi vŕzgaju sedačky v predu iná pohoda.
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Nie velmi rozumiem kupe auta s vyssim podvozkom s prednym nahonom, ale proti gustu...
Moja draha ma S-cross 1,6CVT 4x4, auto ma 4 roky a 60000km jazdene vascinou len jednou osobou, kratsie trasy, ziadne nespevnene cesty(proste take "dochodcovske vozidlo") = pristrojova doska hrkotala-rezonovala, nedoliehala v spojoch - vymenili vrhnu cas pristrojovky a pristrojovka nedolieha a hrkoce stale. Napriklad minuli tyzden na serv. prehliadke opät napravovali nedoliehajucu cast pristrojovky, na spravnom mieste vydrzala asi tak den, rezonovala uz cestou zo servisu. Plynove vzpery kufra po dvoch rokoch fungovali, asi ako na 15-rocnom aute, vymenili ich a teraz po dvoch rokoch sme boli na tom istom. Reklamaciu uz neuznali, pre klud v rodine som ich vymenil. Oboje predne dvere nedoliehali spravne, do auta sice nezatekalo, ale pri vysokej rychlosti na dialnici vodicovi a spolujazdcovi hrozil zapal stredneho ucha :) Hlavne ked fukalo, tak bol v aute v oblasti hlavy "prievan". Hlavny problem naseho auta je, ale nejaky zatial neodhaleny problem so senzorom O2. Menili uz aj spominany senzor, vyfukove potrubie spolu s katalyzatorom a stale ten isty problem. Suzuki ma dost casto problemy s riadicou jednotkou(studeny spoj) a asi aj teraz to bude tym, no tu menit nechcu. No a potom tu su uz spominane tenke plechy, tenke koberce(slabe zvukovoizolacne vlasnosti), mizerna kvalita plastov a kozene calunenie, ktore vyzera ako nepodarena kozenka. Pôvodne sme chceli Subaru XV, ale potom sa objavilo Suzuki, vyzeralo to, ako za menej penazi viac muziky, no nie je to tak...za mna madarske Suzuki nikdy viac!
Mam znameho, ktory kupoval auto a chcel 100% japonca, nakoniec kupil ASX, ma ho cez 4 roky nieco okolo 80000km a neviem o nejakej zasadnej nespokojnosti.
astines
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.10.2014 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astines »

Dilema to jednoducha nie je. Cenniky oboch aut nepoznam ale jedno viem na beton: oba motory sa s malymi modifikaciami vyrabaju cca 8- 10 rokov. To zarucuje spolahlivost a vychytane muchy. Ak sa nemylim ASX je montovane na dalekom vychode a Vitara na dolnom Dunaji/ Ostrihom/. Vitara by mala mat lepsie ceny ND a ASX je drahsie. Mal som moznost viezt sa obomi autami a Vitara menej toci pri 130 km/h.. po tech.stranke su stale jednoduche atmosfery ktore sice nie su uz tak sik ako moderne turbomotory, ale najazdis pri oboch hravo 200 000 bez nejakych investicii. U oboch aj ako jazdene su to spolahlive auta. I ked sa Vitara robi cca 4 roky tak motor uz bol osvedceny v SX4. U mna by vitazilo ASX kvoli pevnejsej konstrukcii a hlavne je vnutri celkovo vacsie. Konecne rozhodnutie ale urobis az pri pohlade na cenu a hlavne ked sa prevezies :300f:

Vela stastia!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

silno tolerantnych zakaznikov maju tieto automobilky, ale ked to stoji len 19000, ta nekup to :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoSV »

S ASX- kom mám skúsenosti len s 1.8 diesel 110 kW, zaujal má podvozok ktorý bol nastavený veľmi komfortne, vylučoval akékoľvek športové ambície. S 1.6 nemám žiadne skúsenosti. K Vitare, musím súhlasiť s prispevkom nadomnou, bol som veľmi sklamaný ako auto vyzeralo po 60000km, rozhrkane, ošúchaný volant, radiaca páka.
Napadlo má či ste neuvažovali nad Hyundai Kona, vykonovo sa 1.6 podoba 1.0tgdi je to síce trojvalec 88kw ale jazdi sa s tým veľmi prijemne a pohodovo. Na Kone mám odjazdené vyššie 3000km a celkom sa mi pozdáva. Hlavne Led hlavne svetla svietia výborne,. Za mna palec hore. Ak by ste mali ohľadom Kony nejaké otázky tak kľudne SŠ.
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Vitara je slabá, to je fakt, s-cross ale je skaratka aktualne najlepšie v pomere cena výkon.

Korejci su uz kvalitou nad väčšinou produkcie typu Ford, Renault, Nissan, mitsu, Opel, pezot a spol.

Zase uz su ak drahší..

Kona je velmi pekne auto, hlavne naživo! Ale cena v slušnej výbave je o 4000€ vyššia ako u s-crosuu..
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoSV »

Teraz som pozeral cenník a scross stojí s 1.0 boosterjet premium za 16000€, Kona vo výbave family kde mne osobne nič nechýbalo, stojí podľa cenníka 18000€, je tam možnosť nejakej zľavy u predajcu, jedine za čo by som si príplatil sú predné bi-Led svetla za 900€. Neviem síce koľko dáva Suzuki záruku, ale na H je 5 rokov bez obmedzenia km, celkom slušne nie? Akurát čo vidím ako nedostatok u Kony je možno pre niekoho maly batožinový priestor. Ale darmo treba ísť s vyskúšať si jednotlive autá a rozhodnúť sa podľa toho.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Nejdem sa zastávať suzuki aj ked mam uz 2, ale ste v tych autách ako dobytok. Na jednom mam necelych 200t a kazdy kto v nom sedel, neveril ze ma 10 rokov a tolko km, na volante vidno v lome svetla jemné akokeby leštenie. Druhe ma 1,5 roka a nagulal som 55t. Stav vnutri hovoria ze ci som ho vcera zobral zo salonu. Tak či tak tu spominate len esteticke vady, ktore mozu byt, ale urcite nie u kazdeho kusu. Ale nepocul som, ze by ste sa stazovali na ceny servisu alebo nebodaj nespolahlivost motora, podvozku, a inych drahych mechanickych casti. Tiez mi na suzu vadi aj novom aj starom slaba odolnost laku, ale su to len povrchove dobance od kamenov. Zato sused vedla mna parkujuci s golfom 2008 ma na prednom blatniku pekne kvitnucu hrdzu, a vyzera to čochvíla na peknu dzúru. Pri 110t som veru dal robit 1x geometriu po výmene preventívne tyčiek stabilizátora. Pri takej škodovke som to mal pomaly každych 30t.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní