Mitshubishi Pajero - teplota vody , motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Mitshubishi Pajero - teplota vody , motora

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ahojte Chlapci, Mám problém a dosť veľký.
Pri mojej poslednej návšteve emisnej kontroli, že mám pretočené ojničné ložiská... no proste že sú fuč.
Po tejto smutnej správe som sa rozhodol dať urobiť kamarátovi túto poruchu.
Motor sa rozobral, bol robený výbrus kľukovky a menené nové ložiská.
Čo sa týka hlavy motora, s tou sa nič nerobilo.
Pred touto poruchou, auto išlo ako hodinky.
Ale mám jeden problém.
Po tejto oprave mi nejde budík na ukazovanie teploty vody a pri zohriatí motora vytláča vodu cez uzáver chladiča.
Pri Jazde v nízkych otáčkach, do 2000otáčiek voda cirkuluje normálne a pri miernom šľapnutí na plyn voda už začína vyvierať spod uzávera chladiča, ale väčšinou mi vyviera. Mám vybraty aj termostat.
takže Moje Mitshubishi Pajero Sport 2,5 Tdi 74kw r.v. 1999 je odstavené a nepojazdné.

Chlapci poradte mi čo môže byť za chyba. ďakujem za každú reakciu .
ďakujem
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

píšeš že predtým auto išlo ako hodinky , tak potom prečo ste robili výbrus kluky ? klepal motor na kluke ? mal slabý alebo žiadny tlak oleja ? jedine že na tej emisnej mu dost stúpili na krk a tam sa ukázali ojničné ložiská . môže to byt viac veci , tesnenie hlavy ste dali dúfam nové , praklina v hlave , vo valci ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viac si nenapísal ako áno.A zčasti si odporuješ už to poznamenal aj toyot.
Preto kopec otázok nezodpovedaných... pri výmene tesnenia hlavy boli menené aj skrutky ? kontrolavaná rovinatosť dosadacej plochy ?, Boli dodržané predpísané postupy momentov ? Načo je vonku termostat ?
Bola robená skúčka na obsah CO v chladive ? Je tlakový uzáver expazky v poriadku a drží tlak ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných