Mitshubishi Pajero II - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

intercoller
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2012 10:26
Zdieľať na Facebook

Mitshubishi Pajero II - brzdy

Príspevok od používateľa intercoller »

Dobry den,

mam uzasny problem s brzdami na Pajere II kde sa mi blokuju zadne kolesa.

Poradili mi aby som vymenil brzdove hadicky potom komplet nove strmene a menil som aj pumpu ABS.

Zial niesom uspesny. Brzdove trubky su podla mna v poradku. Jedine som este nemenil hl.brzdovy valec a zatazovy regulator. Na ten zatazovy regulator su z predu auta dotiahnute 2 trubky. Jedna od hl.valca cez ABS a druha od prednych brzd. Vystup odchadza na zadnu napravu.

Neviem ci tam nemoze byt problem. Pri brzdeny zadne brzdy natlakuju az tak ze musim odpustit kvapalinu na odvzdusnovacom ventile aby som sa pohol.

Pokial by ste mi vedeli pomoct co moze byt problem prosim dajte mi vediet.

Dakujem

Marek
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Máš dobrý typ pretože nechce sa mi veriť že by to robil hlavný valec....to býva veľmi malá pravdepodobnosť. Ale taký regulátor zvykol blbnúť aj na iných autách ak bol....
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

trocha mi je divne ze auto s abs ma aj zatazovy regulator brzdnej sily. straca to vyznam.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Divné to nemusí byť...Ak by tam nebol tak klasicky fungujúce ABS bude reagovať vždy pri prebrzdení odľahčenej nápravy, pretože ABS rieši väčšinou vždy až zníženie tlaku v brzdiči, ak koleso dosiahne hraničné zníženie otáčok. Takže u mňa to logiku má .
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

aj na pajere2 aj patrole su to kurvitka a funguje to aj bez nich-neho zatazoveho regulatora.Overene praxou a rokmi :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní