Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

katallaa
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Príspevok od používateľa katallaa »

Poprosím o radu. Na mojej L200 sa vlani na jeseň objavilo potrhávanie pri cca 1800-1900 otáčok.Riešil som to kade tade,nik na nič neprišiel. Diagnostika nič nenapovedala počet závad 0. Tak som to neriešil a čakal som,že sa to prejaví viac. Auto som používal minimálne tak to az tak neprekážalo. Ked prešla zima potrhávanie sa uplne stratilo,auto jazdilo uplne normálne. S príchodom vlhkého a studeného počasie je závada nazad.Nemá niekto skusenost s takouto vadou? Dakujem
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Príspevok od používateľa autokomplet »

Zaklad je nenapisat aky motor, aky rocnik lebo ti co by ti radi zadarmo poradili si s radostou budu pol hodiny googlit ktory mas rocnik a aky mas motor. Ani druh paliva netreba napisat, vsetci sme jasnovidni a vsetko vieme. Aspon je vidiet ako si zadavatel dava zalezat. Podla mna si nemal napisat ani vykon nech to je zaujimavejsie alebo ani ake auto...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
katallaa
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Re: Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Príspevok od používateľa katallaa »

L 200 r.v 2017.kod motora 4N15,133KW,palivo Nafta
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím v bežnej praxi iba za pomoci OBD2 zásuvky to je veľmi ťažké zistiť , doporučujem paralelnú diagnostiku ale to je už pomerne časovo náročná práca .

Mnohými postupmi neraní a skúšok sa dá dôjsť k požadovanému výsledku a nájsť presnú chybu.
Podľa môjho názoru je treba testovať z pomoci osciloskopu komponenty aby sa vedelo čo je OK a čo je NOK .

Tento motor je už emisné vyspelý tak že pokus omyl to nevyrieši preto že je tom motore mnoho podozrivých komponentov .


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mitshubishi L200 , 133 kw - potrhávanie

Príspevok od používateľa autokomplet »

katallaa napísal: 05.12.2021 14:35 L 200 r.v 2017.kod motora 4N15,133KW,palivo Nafta
No vidis. Bolelo to ? Inak ja by som pisal aj km nakolko sa auta vseobecne kurvia podobne pri podobnych km (planovane aj bezne opotrebenie = zastaravanie). Kto pozna dobre dane auto, vie co sa kedy zosype pri akych km.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 9 neregistrovaných