Minirypadlo 2-valec, tažky štart

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fcuk11
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.04.2012 21:15
Zdieľať na Facebook

Minirypadlo 2-valec, tažky štart

Príspevok od používateľa fcuk11 »

Dobry den páni, prosim vas o radu

Pred par dnami som zakupil stavebny stroj Schaeff HR 01.Rok vyroby 1991. Je to minirypadlo s 2 valcovym motorom, vodou chladeny, diesel. Mitsubishi C50L. Videl som zopar nedostatkov a rozhodol som sa ich riesit.
Vymena oleja a olejoveho filtra, novy vzduchovy filter, novy palivovy filter(v spravnom smere) stary bol benzinovy a cely zanesený, spetna klapka pred podavacim palivovym cerpadlom(v spravnom smere), nove palivove hadicky, stare tiekli, nove sk-pasky(dotiahnute bez uniku nafty), nove zhavice aj stare boli v poriadku no dal som mu nove. Uplny repas štartra ( nové puzdra + pastorok)Podavacie cerpadlo podava naftu bez problemov.

Problem spociva v tom ze nechce nastartovat. Baterka je v poriadku, motor toči ale neodpaluje. Neodpaluje myslim tym ze nie je pocut snahu o nastartovani. Vybral som zhavice a boli mokre od nafty. System nie je zavzdusneny, palivovy filter je nový, krasny a číry bez vzduchovej bublinky a vody. Palivo nafta zo Slovnaftu+ pridal som aditivum. Vonkajsia teplota 0 az -3 C. Z výfuku počas štartovania vychadza trochu dymu.
Podari sa mi ho nastartovat ale je to dlhe trapenie s dobijaním baterky. Ak už nastartuje tak potom chyta na šupu a beži krasne už hned po prvých sekundach este ked je motor studeny.
Manual od toho nemam ziaden, volal som do Mitsubishi ohladom manualu no nevedia mi pomoct. Neviem ake su predpisane tlaky na vstreky alebo tlaky vo valcoch aby som to dal skontrolovat.
Mam podozrenie ze vstreky zalievaju (curaju) nespravi z nafty hmlovinu (zapalnu zmes) ale ich zaliatim naftou žhaviče iba schladia. Pocul som ze vyrobca udava ze tieto stroje pri teplote 0C maju mat problem so startovanim, no neviem ci je to pravda. Co si o tom myslite vy?

Vopred dakujem za rady. Marek
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Skontroloval si či ide pri zapnutí kľúča prúd na žhaviče? alebo to má samostatne tlačítko na žhavenie?
Obrázok
fcuk11
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.04.2012 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fcuk11 »

Ano kontroloval som to a dokonca ked dam dole vzduchovy filter a priložim ucho k saniu tak pocujem ako tie zhavice mokre od nafty doslovne vyvieraju naftu, jemne bublanie, pukanie a ked zhavenie vypnem tak ticho, na druhykrat este trochu a potom vyvrie nafta a je klud.
Ano a skusal som ich vyberat a napajal som ich priamo na kabel zhavenia a kostru bloku motora - zhavenie funguje.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Tak potom by bolo ešte dobre skontrolovať stav vstrekovačov - ako rozprašujú a pri akom tlaku prepúšťajú, poprípade ešte skontrolovať časovanie rozvodov.
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Rok vyroby 1991 nabehane neviemkoľko motohodín

a ty sa ČUDUJEŠ , že to nefunguje ako by malo ???

Zober si MANUAL udrždy , VYMEŇ , čo je POTREBNÉ vymeniť a

motor bud echytať na BRNK , ani žhaviť nebude treba VOBEC

Kamarat ma doma traktor s dvojvalcom a chytá na brnk,kedykoľvek
fcuk11
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.04.2012 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fcuk11 »

Skor by som prijal radu typu:
Mam doma podobny stroj a manual ktory mam k nemu udava ze predpisany tlak na vstrek je hodnota ,,xyz,, alebo skus urobit este to alebo to.
Ale dostal som odpoved ze si mam zobrat manual aj ked hore pisem ze ho nemam a mam mu vymenit vsetko potrebne.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aká bola CENA 25-ročneho stroja ???

Kolko % z CENY NOVEHO ??? Tipujem tak 10 % ???

A ty rozmýšĺaš, či treba , alebo netreba vymeniť vstreky ???

Treba dalej Ti pisať ešte niečo ???
fcuk11
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.04.2012 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fcuk11 »

laco 1871
Mam ho doma tyzden aj s cestou, vymenil som na nom za 7 dni veci co niekto nevimeni na svojej rachotine za cely zivot, olej menia az kym z toho neni vazelina. To aka bola cena ta nemusi zaujimat. Autá neopravujem a preto tu prosim alebo ziadam o NORMALNU este raz NORMALNU radu. Pises to tu dost posmesne. Ano pipiki sme si uz pomerali ty VIES na NEVIEM. Ego mas vymastene. Ak nevies poradit alebo nechces mal si tuto temu obist naokolo. Teba by som chcel stretnut na stavebnom fore.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

treba POČKAŤ , pridu aj lepší odbornici
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

laco1871 asi patri k tym tvorom kt. musia komentovat snad vsetko.Je vas tu tak do 10 kusov co komentuju vsetko no odpoved nedae ani jeden. Ozaj si mu dal neskutocne rady ohladom jeho otazky. :342a: . Skus vybrat vstreky a zbehni do nejakeho servisu nech ti zmeraju tlaky.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Napisal. ked je Motor Tepli tak startuje. Bohuzial asi to budu kompresne tlaky. Rozvody Kontrolovat netreba, tam SA nema co pokazil. Vstrekovacie trysky staci vybrat von a priamo na Motore odskusat CI rozprasuju . Vela stastia.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Obcas sa este stavalo ze pri starte tocilo motorom pomaly co sposobylo nedostatocnu kompresiu Spalovacej zmesy. Navine moze byt vynutie Startera alebo chyba silovych kablov alebo baterka samotna.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Minirypadlo 2-valec, tažky štart

Príspevok od používateľa christiane »

fcuk11 napísal: Mam podozrenie ze vstreky zalievaju (curaju) nespravi z nafty hmlovinu (zapalnu zmes) ale ich zaliatim naftou žhaviče iba schladia.
Ved si to sam napisal,cakas ze ti ich niekto z fora pride vybrat?Musis mat tlaky-trisky-zhavice.A musi to ist.
fcuk11
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.04.2012 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fcuk11 »

to je len moje laicke podozrenie, neopravujem auta,neprekupujem ani nedovazam.
Idem vylucovacou metodou a nic ine už neostava. Chcel som sa spytat nejakych odbornikov na nazor.
Ano vstreky pojdu dole na 100%, len neviem aky maju mat predpisany tlak. Skor len vygooglit s podobneho stroja.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tvoje laicke podozrenie je cennejsie ako tych co bez rozmyslania vymienaju suciastky.U tychto strojov musis ist len vylucovacou metodou.Inak sa to neda.
Vstreky vymontuj a daj zmerat kompresne tlaky.Nemam manual ale u dizlov byva max.tlak 25 atmosfer.Mozno novy.Pri 22 este dajme tomu,18 uz je vybehany a studeny ledva startuje.Nech ta to ale nemyli,ak ho budes predohrievat dajme tomu bufikom,bude startovat na supu.Ak neberem do uvahy ze bude zrat olej.
A vstreky musia prasit naftu,nie ju curat.Ak nebudu dobre, potom budes riesit nove a na aky tlak.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných