Millers oils, skutočne najlepšie?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Pumik9 ak ti to pomôže tak s millersom mám dobré skúsenosti môžem odporučiť akurát cenovka je niekde inde ale určite neurobíš chybu :3035:
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

foter vdaka
kazdeho hned odradi cena si myslim
a hlavne komentuju ty ktori ho nikdy nevyskusali

ivko1 a mas vyskusany/otestovany aj millers olej?

chcem kupit teneto Motorový olej EE LONG LIFE C3 5w30 NANODRIVE (5L)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo ti máme na to povedať keď netušíme do akého motora?! :41c2:
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

cicmanec prepac
benzin 1,6l kompresor 120t km
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pumik9 : ja nie som lakomýec, ale nedám za 5l oleja 53€ v akcii, ked bežný olej 5W40 API CF (Mobil 1, Elf, Shell, Valvoline,...) stojí od cca 20€, spomenutý Total ktorý som posledne kúpil stojí cca 30€.

Aj ked nikomu neberiem že ten Millers môže byť skutočne lepší ale určite nie o tolko aby si mohli vypýtať 54€

Teraz to neber ako urážku, ale odjakživa sa najlepšie zarába na hlupákoch a hlúpostiach a je jedno či sa bavíme o motorovom oleji, alebo trebárs o pracom prášku na pranie.

Vždy ide o to ako zarobiť čo najviac na produkte bežného štandardu, takže sa vytvorí silná marketingová reklama plná kecov, zavesia sa k produktu nejaké certifikáty kvality, ocenenia produkt roka a zrazu sa smelo za bežný produkt môže pýtať o 30-50% viac. Takto sa žmýka zákazník dokedy to ide, ked opadne záujem zasa sa vymyslí niečo nové (nová značka, nový oblbovák a ludia to budú zasa kupovať ako teplé rožky) len aby sa im dostalo lepšieho pocitu že kupujú niečo viac

A teraz mi ty daj odpoveď na to čo od toho očakávaš? Pocítiš zvýšenie výkonu? Budeš mať nižšiu spotrebu?

Nič z toho sa neudeje, bude to také isté ako keby si jazdil na inom oleji, povedzme ako na tom oleji ktorý si používal doteraz

PS : ja jednoducho nehľadám výrazný rozdiel tam kde nieje a za pól prdu nedám 24€ naviac
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

v pohode neberiem v zlom
a viem pytaju zan neskutocne prachy oproti ostatnym znackam
ale mas pravdu reklama robi svoje a ludia sa daju nalakat
ale millers si myslim ze nema az taku reklamu ako ine znacky
skor v motosporte a hej este na autosalone na prima cool :D ho ospevovali

a co ocakavam, vykon mam,spotrebu neriesim,
skor by potesilo lepsie mazanie pohlyblichych casti a trocha by mohlo "zatmelit" nejake rychy ale to nemam sancu zistit
necakam zazraky ale neviem cosi ma nuti ho vyskusat
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

jedna sa o Mini Cooper S
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

5W-30 a už duplom C-čokoľvek v žiadnom prípade do benzínového motora nepatrí, to sú srandovné paródie na olej do chrochtákov smradľavých!
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pumik9 : ved vyskúšaj, nič za to nedáš, ale ani nič nedostaneš. Či je motor lepšie mazaný nijako nezistíš.

Môžeš si porovnať trebárs technické údaje:
Millers LONG LIFE C3 5W30
Kinematická viskozita pri 100°C: 10.9cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 65.0cSt
Viskozitný index: 160
Bod skápnutia: -36°C
Bod vzplanutia: >200°C

Trebárs Total QUARTZ INEO MC3 5W-30
Kinematická viskozita pri 100°C: 12.0cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 69.0cSt
Viskozitný index: 171
Bod skápnutia: -36°C
Bod vzplanutia: 234°C

Podla tejto špecifikácie má ten Total pri prevádzkovej teplote mierne lepšie mazacie schopnosti, splna tie isté normy a v DAMO stojí 26€


No a keby sme sa mali baviť o tom motoršporte, tak tam bežia rôzne značky, Total, Mobil 1, Motul...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

splna tie isté normy a v DAMO stojí 26€
slušná zlodejina. Ja viem Millers EE LONGLIFE C3 5w30 za 14,80 s DPH alebo 5l za 62,50€
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak tvrdo by som to rozhodne neposudzoval.Ako majitel auta si vyberám olej a teda vyberám podla určitých potrieb,špecifikácií atd. a môžem si vybral olej ktorý splní moje predstavy a hoci za pol ceny voči Millers-u. Ak si ho napr.vyberiem pre určitý konkrétny motor ja,tak si píš že sakra dobre viem prečo to robím a cenu preto automaticky rešpektujem a kúpim ho napriek jeho hodnote.Ak niekto rieši olej do motora ktorý kladie také nároky na olej že ich splní olej z Tesca no name a predsa si vyberie Millers,mal by mať jasno v tom či niečo získava na oplátku ak už plaťí vysokú cenu.Ja neviem o povinnosti kupovať Millers pokiaľ za tým nie je zámer ako napr v mojom prípade ktorý má 100% dôvod.
Zlodejina vyzerá trocha inak.Zlodejina je gumový oring pod sacie potrubie kde jeden kus gumenného ničoho stojí 11 e.-
To je zlodejina.Zlodejina je sáčok orngov pod vstreky kde ten istý Bosch pakel stojí 7e.- a v sieti Das auta vyše 30,- identický sáčok.Olej kde si môžem vybrať xy iných značiek,no neviem,nemyslím že by niečo nútilo kupovať ho.Neviem či sa mi to iba zdá,ale začínam si myslieť že slováci sú ozaj zvláštny chrobáci,riešia vždy to čo netreba,ale za boha neriešia to čo nutné je.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To nie je len v slovákoch, ale aj v CZ a asi aj iných krajinách EU.
NA CZ Subaru fore je tiež téma o Millers, prispieva do nej znalostami tuším aj sám obchodný zástupca a oni ho tam majú doslova za "boha" . Skrátka čo povie on to je sväté a kto má namietku tak je hned čierna ovca.

Pepíci na Millers nedajú dopustiť, hned vidia zlepšenie...
Ono je to tak že ked už niekto za to vygrca prachy tak si tú kúpu vie aj nejakým bludom obhájiť

Ja hovorím že to je olej taký ako iný, akurát sa predáva s vysokohorskou prirážkou.
Ked to ludia kupujú aj za tú cenu tak prečo to zlacnovať. Takto sa robí biznis - predávať bežnú vec za dvojnásobnú cenu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

*Ono je to tak že ked už niekto za to vygrca prachy tak si tú kúpu vie aj nejakým bludom obhájiť*

Komu je cena premrštená má tisíc iným možností za polovičnú cenu.Kto má dôvod akceptovať cenu,napr pri jednom presnom type oleja aj ja akcepujem cenu,tak asi vie svoje a nebudem ani sekundu korigovať to čo robím.Neriadim sa názorom iného než seba samého a tak mám na 99 % vecí úplne iný názor než je väčšinový.Ale kedže mám iba cca 1% vedomostí z medicíny,neriešim složenie infúzií ani ich cenu.Ak by som sa už k takej téme akosi priblížil,rozhodne by to bolo formou otázky,v žiadnom prípade odpovede
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len že tu sa dotyčný domnieval že to obsahuje pravdepdobne niečo lepšie a preto je ochotný si za to zaplatiť ovela viac
ja osobne si myslim ze musi mat nieco lepsie v sebe hlavne ma zaujala ta nanotechnolocia obsiahnuta priamo v oleji
Skrátka v tomto prípade sa nekupuje preto že viem že mi to pomôže - že to je zaručene lepšie, ale preto že sa zožral marketing aj s navijákom

Mne to vlastne môže byť jedno, ale doslova obdivujem ludí čo sa nevedia rozhodnúť triezvou hlavou, ale počúvajú stále nejaké vnútorné hlasy a ako som písal vyššie, ešte sa po kúpe budú ohánať rečami aký je to super produkt a že iný už kupovať nebudú.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja sa čudujem len tomu že tak neurobil už dávno, Castrol nie je už pekných pár rokov "in".
Castrol bol módny HIT v dobe ked tu fičal viacmenej iba Madit, kto lial drahý Castrol bol skrátka viac

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: DuDDy a 61 neregistrovaných