MG ZTT - problem s emisiami

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dieseldave
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.03.2018 21:42
Zdieľať na Facebook

MG ZTT - problem s emisiami

Príspevok od používateľa dieseldave »

Zdravim, som majitelom vozidla MG ZTT, r.v. 2004, nabehanych cca 200k, 2.5 V6 benzin + plyn. Mam problem s emisiami, ktore su dost vysoke. Prikladam aj foto s nameranymi hodnotami. Technik na kontrole mi povedal, ze problem je s katalyzatorom a lambdou sondou, no vraj ich tam mam az 4, a tazko povedat, ktora bude problemova. Takisto mi povedal, ze je mozne, ze aj po oprave tychto veci auto EK neprejde. Chcel by som sa teda poradit, co si myslite, ci sa oplati investovat do opravy alebo nie. Najviac sa obavam toho, ze aj po vymene tychto veci, mi auto kontrolou neprejde a budu to zbytocne vyhodene peniaze. Bude mi vediet nejaky sikovny technik po nejakej diagnostike povedat, ci po oprave bude mozne prejst EK, alebo je to ciste len o nahode? Dakujem vopred za odpovede.Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Veru tu katalizator nefunguje,ale s vymenou lambdy by som este cakal.Take vysoke hodnoty sa objavuju bud pri vadnom katu,alebo nespalenom palive,vynechavanie valca,valcov.Motor ide normalne?
dieseldave
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.03.2018 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dieseldave »

Ahoj, dakujem za odpoved. Ano auto ide uplne normalne bez akychkolvek problemov, az na tie emisie.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Teraz riesime jeden BMW benzin-plyn,s vysokymi hodnotami,a veru katy su ROZPALENE!!!Vadna sonda by nedokazala "urobyt" take zle hodnoty,odporucujem skontrolovat katalizator.Nespominal si ze by motor zral olej,tak si myslim ze je to v poriuadku,ak by nebol,tak problem moze byt aj inde.
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Keď sa sprísnili emisné kontroly v SK dá sa absolvovať plnohodnotná emisná v CZ a je akceptovaná v SK ? Aj v CZ sprísnili meranie ?
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
dieseldave
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.03.2018 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dieseldave »

avelmak: diky, hodim to do servisu teda, nech to skontroluju a spravia nejaku diagnostiku problemu. Olej mi tiez nezerie, tak snad to bude len ten katalyzator.

Ziadne normy sa nesprisnili, sprisnilo sa len kontrolovanie, teda aby auto, ktore nesplna limity nepreslo. Ak si presiel pred mesiacom (mam na mysli presiel, a nie "presiel") tak prejdes aj dnes. Ak mas prihlasene auto na slovensku musis prejst slovenskou STK a EK.
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

ja by som to nekupoval radšej... neviem, oprava to nie je lacná a môžeš pátrať kde čo, pomeníš a nakoniec to nepomôže..:/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Retro sa emisie nemôžu meniť,to čo výrobca dal do vena tomu autu v roku 2000 je to čo vie splniť,nik nemôže žiadať ani gram pod ten limit nič.Preto tieto stariny budú jazdiť relatívne z menšímy problémami z tohoto titulu.No ale budú sa vymýšlať iné veci ako ich z ciest dostať dole.Také šrotovné pochovalo spústu aut ktoré dnes násobne prevyšujú cenou tých 2 tis e.- ktorou im naši bojovníci z krízou prispeli.A táto banda gaunerov nebude mať problém zase niečo super sociálne vymyslieť,chudák má jazdiť autobusom,čo tam potom že žiaden nejazdí.
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Takže opýtam sa inak. Ek spravená napríklad v cz je rovnako prísna ako na Sk? Aj na vozidle s špz Slovensko spravím STK ,EK v krajine EU tak doma stačí už len administratívne bez merania?
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Retro sa emisie nemôžu meniť,to čo výrobca dal do vena tomu autu v roku 2000 je to čo vie splniť,nik nemôže žiadať ani gram pod ten limit nič
Milan evidentne schválili zákon ktorý posúva limity od roku 2005 až o 60%
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cervenkabranislav, citroenc3v6, lorak777 a 68 neregistrovaných