Meriva - 5 členná rodina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

568
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2009 20:41
Zdieľať na Facebook

Meriva - 5 členná rodina

Príspevok od používateľa 568 »

Ahojte,mam otasku,je vhodna Meriva pre 5 clenu rodinu?Dvaja dospely 3 deti 10,7,5 rokov.
Zaujima ma velkost kufra a sedenie v zadu pre 3 deti.
Velmi pekne dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto je na podvozku Corsy, takže otázku na „veľkosť” kufra si zodpovieš aj sám... Pre 3 deti je to tak na rozvoz do školy... :41c2: Minimálne Zafira, aj keď mp3turbo ti povie niečo iné... :d :D
peterka85
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 19.05.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterka85 »

chod do bazaru sadnes a uvidis
Mirec347
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 16.09.2007 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec347 »

Meriva je uplne v pohode auto co sa tyka priestoru. Jednu som mal a podla mna je vo vrutri prekvapivo velka. Bol som s nou aj na dovolenke v Slovinsku, styria dospely plus batozina, nijako sme netrpeli nedostatkom priestoru.
mamataja
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 09.03.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamataja »

...aj ja zdieľam názor,že nie je vhodná...a s tým Berlingom,dúfam,že si robíš len srandu :40bd:... máš deti,podľa veku každé potrebuje sedačku,resp. to staršie podsedák,aj keď moc tie posedáky neuznávam,na dlhšie cesty(nad 40 km)dieťa v tom trpí,moja jedna dcéra bude mať 12 a má normálnu sedačku s korýtkom pre hlávku...dozadu to nevopcháš,vpredu decuľo sedieť ešte nesmie...ja neviem,prečo práve Meriva? :-\ Voyagera hneď kupovať kvôli tomu nemusíš,skús pozrieť radšej niečo iné,ja osobne vozím v Santa Fe,je síce 7 miestný,ale pred tým mali sme aj to staršie a vzadu mi vošli dve sedačky aj posedák úplne v pohode a aj pre nôžky miesta dosť :2f93: ,tým ti ho nevnucujem,len si myslím,že nájdeš aj niečo lepšie ako Meriva... :3035:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Prečo by nemohlo sedieť decko v predu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo nemá 12 rokov a 150 cm? :41c2:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Dvoj týždňové môže sedieť v predu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Môže. V sedačke otočenej proti smeru jazdy a s vypnutým airbagom. On ale písal o tejto svojej dcére:
mamataja napísal:moja jedna dcéra bude mať 12 a má normálnu sedačku s korýtkom pre hlávku...dozadu to nevopcháš,vpredu decuľo sedieť ešte nesmie
marekkacer
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.10.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekkacer »

Ahojte, podla mna je to auto vhodne pre 5-clennu rodinu na kazdodenny zivot, cize cesta do prace, rozvoz do skoly, nakupy. Na dlhsie cesty treba jednak dostatocne siroke sedadla s opierkami hlavy a trojbodovymi pasmi (aj stredne), aby si tam mohol dat poriadne sedacky, no a potom kufor by sa podla mna zisiel vacsi, 350 litrov je pre 5-clennu rodinu malo, pri kazdom baleni na dovolenku alebo na prazdniny budes spekulovat, ako tam napchat vsetku batozinu. Nehovorim, ze sa neda, da sa, ale ked si mozes vybrat, vyber si podla mna nieco vacsie, nejake kombi ako Avensis, Mondeo, 406, Octavia alebo MPV, zavisi samozrejme od sumy, ktoru si ochotny do toho dat a tiez na co vsetko auto budes pouzivat.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa soto19 »

cicmanec napísal:Môže. V sedačke otočenej proti smeru jazdy a s vypnutým airbagom. On ale písal o tejto svojej dcére:
mamataja napísal:moja jedna dcéra bude mať 12 a má normálnu sedačku s korýtkom pre hlávku...dozadu to nevopcháš,vpredu decuľo sedieť ešte nesmie
Moze dokonca v aj sedacke otocenej v smere a s aktivovanym airbagom.
Ak ma normalnu sedacku mozes ju posadit dopredu. A moze v sedacke sediet aj ked bude mat viac ako 12 rokov, nikto ti to zakazat nemoze.
*
Ale MERIVA nie je vhodne auto pre 5 clennu rodinu. Jazdil som v praci na MERIVE, je to dobre pre obchodneho cestujuceho, resp. pre 3 clennu rodinu.
*
Ak ti je sympaticky OPEL tak jednoznacne ZAFIRA. Mozes v kufri vozit aj bycikle a tri sedacky ti vojdu vedla seba do druheho radu. Nehovoriac o tom, ze mas v zalohe dalsie dve miesta v kufri pre nudzovy prevoz svokry po meste.
mamataja
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 09.03.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamataja »

bbbr napísal:Dvoj týždňové môže sedieť v predu?

jasné,ty si sa chytil zákona,ani v ňom to nie je riadne ošetrené,sami policajti vedú o tom siahodlhé diskusie lol áno,každé dieťa môže sedieť vpredu, otočené,musia byť vypnuté airbagy a neviem čo všetko,ale v tejto diskusii to nie je o tom,uviedol vek detí,myslíš,že sa dozadu vojde manželka medzi dve sedačky?možno 40 kg,aj taká by mala problém to rozdýchať,takže pravdepodobne bude sedieť vpredu a tri deti vzadu,čo v Merive je dosť drsné,o to mi šlo...riešila som jeho situáciu,aj keď som ju nevyriešila :41c2:
Naposledy upravil/-a mamataja v 08.09.2010 11:16, upravené celkom 1 krát.
mamataja
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 09.03.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mamataja »

cicmanec napísal:Môže. V sedačke otočenej proti smeru jazdy a s vypnutým airbagom. On ale písal o tejto svojej dcére:

ja som ona :3035:
kajfun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 06.06.2009 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajfun »

podobnu dilemu s 3 detmi a jednou zenou som riesil pred pol rokom, stotoznujem sa s marekkacer, u mna vyhral "vacsi" kombik P406, mozes dat aj Mondeo avensisko a podobne, vzadu dost miesta aj kufor solidny a v diesli nezere travu okolo cesty (v pohodke do 6 litrov kombinovana) ale za slusne peniaze sa da vozit do roboty,

vidim dva problemy: 4. dieta a dlzka cez 4,7m co je v meste trochu problem, to parkovanie istia cuvacie senzory a to 4. dieta to si musis poistit niekde inde

a daj si bacha aby sa ti dal vypnut spolujazdcov airbag a mozes vozit babo v skrupinke vpredu a mas istotu ze decka vzadu mu nebutu pchat do ust predmety volne polozene v aute a okolo cesty

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní