Mercedes W222 -problém s distronicom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Mercedes W222 -problém s distronicom

Príspevok od používateľa radir2512 »

Ahojte, mam problem s mojou s-klas w222 .Auto bolo v TN mercedesi a nedokázali nastaviť nakalibrovať Distronic. Na aute sa menil držiak na Distronic aj tak nepomohlo...podla diag je dobry komunikuje daju sa nastaviť hodnoty ale keď ide auto na kalibračnú jazdu tak sa načitaju max 3% po cca 15-20minutach ... takto to opakovali asi 4krat a nepodarilo sa im prisť na problem. Chcem sa spytať či niekto nemate skusenosť s podobnym problemom alebo popripade nepoznate niekoho kto sa špecializuje na Mercedes auta. Ďakujem za každu radu .
Naposledy upravil/-a radir2512 v 28.04.2021 09:39, upravené celkom 1 krát.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jeden pán v PP robí Mercedesy tak skús kontaktovať jeho
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nemalo by byt vela moznosti preco to ma problem. Bud je zle nastavena poloha senzora /nutny specialny pripravok/ v autorizaku ho urcite maju alebo nieco nebolo dodrzane pri jazde. Ale najskor treba skontrolovat nastavenie senzoru.
radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Hh

Príspevok od používateľa radir2512 »

Ano len robili
radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radir2512 »

xentry napísal:Nemalo by byt vela moznosti preco to ma problem. Bud je zle nastavena poloha senzora /nutny specialny pripravok/ v autorizaku ho urcite maju alebo nieco nebolo dodrzane pri jazde. Ale najskor treba skontrolovat nastavenie senzoru.
Veď prave..... nastavovali to 4hodiny aj tak stale nič. Ale viacero ľudi mi povedalo že TN MB neni zrovna jeden z tych lepšich. Odporučili mi MB Bratislava tam mam termin 6 maja ale chcel som vedieť či niekto nepozna servis kde sa špecializuju na MB a mohli by mať skúsenosť s takýmto niečim a že by sa mi to podarilo vyriešiť skôr.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

To nebude mat hocikto ten pripravok na nastavenie, ma sa to nastavit a potom ist na jazdu kde treba ist za inym autom nech to vsetko vie nacitat a overit ci je to spravne a potom ti bude plne funkcne ked bude potvrdene v diagnostike, ze po jazde je vsetko spravne, ak sa to zasekne pri jazdnom ukone nieco nevie spravne citat cez radar/senzor a preto to nedokonci.
radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radir2512 »

xentry napísal:Nemalo by byt vela moznosti preco to ma problem. Bud je zle nastavena poloha senzora /nutny specialny pripravok/ v autorizaku ho urcite maju alebo nieco nebolo dodrzane pri jazde. Ale najskor treba skontrolovat nastavenie senzoru.
Neviem čo spraviť, či zohnať druhy distronic ... aj keď si myslim že to je zbytočné kedže tento sučasny ukazuje dobre hodnoty.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A aky je dovod, ze tento prestal fungovat?
radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radir2512 »

Menil sa ten radar v narazniku vpravo vpredu ( tie čo su prepojene takou hadičkou ) ten je v poriadku to je nastavene nakalibrovane a mechanici odpojili a zapojili aj distronic a chceli ho nastaviť všetko sa podarilo načitali mu hodnoty nastavily uhly a nespravili 4kalibračne jazdy .....vždy to ostalo stať na 3%...
98peter1@gmail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.01.2021 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 98peter1@gmail.com »

Dones to do MBBB tam ti to spravia urcite
radir2512
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radir2512 »

98peter1@gmail.com

Maš osobnú skúsenosť ? Su tam schopnejší ? Fakt by som to už mal rad naporiadku
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní