Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Ahojte, potrebujem radu ohľadom môjho mercedes s500L, po odomknutí naskočí odber 12-16 amperov a veľa vecí vďaka tomu okamžite nefunguje.. napríklad elektrický kufor. Po štarte všetko ide ako má. Odber som už hľadal odpájaním poistiek a všetkých riadiacich jednotiek ktoré som našiel /popritom som mal pripojený externý zdroj a ampermeter/ ale stále som nič nenašiel. Baterka tam je 100 amp a aj keď som ju nabil tak ju to vždy vybije do par minút. Samozrejme len keď je auto odomknuté, keď je zamknuté odber je niekoľko sto miliamperov čož je podľa mňa ok. Akonáhle je odpojená zadna batéria a auto beží v nudzovom režime /iba z prednej/ odber je normalny a až na zamykanie všetko funguje ok. Budem rád za každú radu ako nájsť ten odber.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa oco13 »

Už ti tu raz Emfo písal, že ten odber je celkom v poriadku a píše sa to aj v nejakom servisnom mamuale. lol
A tomu panovi by som veril, lebo on servisuje mercedesy velmi dlho, možno aj celý život. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa Emfo »

Mame tu otazku v akom stave je ta hlavna bateria? Bolo to auto napojene vobec na diagnostike ci a popripade ake chybove kody sa vyskytuju v elektrickej sieti? Ak je auto zamknute je odber niekolko 100 miliamperov ak je to merane tak ako sa to merat ma tak je to velmi vysoke cislo do 50 miliamp je strop a to sposobom, ze vsetko sa komplet zavrie, kde sa potrebujem dostat ostava otvorene a urobi sa len mechanicke zacvaknutie zamkov akoby boli dvere, kufre vsetko zatvorene merak, meracie zariadenie pripojene a zamyka sa auto, cakacia doba 30 minut kym sa auto uspi a kludne pockat aj 45 a odber nema byt vacsi ako 50 miliamp. Ak je zle potom moze clovek zacat vytahovat poistky. K elektrickej sieti auta lebo nie som doveryhodny zdroj

http://www.micro-tronik.com/learning/te ... 1/battery/

Ani toto nie je lebo to nie je WIS a ma to este dalsich plno odbociek kde a co kontrolovat.

Za par minut vybit bateriu to zase nie, ale auto potrebuje svoje volty lebo pokles pod urcitu uroven zacina odpajat komponenty. Toto nie je otazka na forum ale praca pre elektrikara, ktory rozumie tomu autu ak sa ma najst problem.

Ja mam na masinke zobrazeny odber ak je pripojena, a nie je to pripojene zo srandy, bolo par minut kedy sa auto zacalo stazovat na bateriu.


Obrázok
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa milan209 »

V podstate tento problem riesim ja so synom. Preto 2 uživatelia. On to chcel spresniť lebo on to meral a riešil. Syn kupil v lete novu zadnu bateriu a defacto podla mňa je v čudu. Ak nie v čudu tak nemá od toho ďaleko.
Otázky znejú:
1. Nema tam byt AGM baterka? Niekde som sa docital že nemusi.
2. Je to auto určene, resp. nemôže mu vadiť keď uživateľ zaparkuje, vypne motor a potom povedzme hodinu dve pozoruje západ slnka? Alebo v lete hviezdy cez otvorené strešné okno?
3. Alebo je to auto kde musí byť naštartované pri takomto relaxe?
4. Emfo skadiaľ si?
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa Emfo »

Kosice ale nie je cas kedy to momentalne riesit do sviatkov prace dost a potom ide koniec roka a to nie je zrovna dobre obdobie.

Original bola AGM som si na 99per. isty. V aute sediet moze ale treba vytiahnut kluc so zapalovania ono stale ostava auto v pohotovosti ale odber bude malicky lebo nebude aktivne auto pripravene na start, uz moja 211tka zacne pindat pri zapnutom radiu o chvilu, ze bud nastartuj alebo sa vypne radio o 3 minuty.

Ak chcete zistit kludovy odber na tom aute musi sa pripojit a nasledne cakat az sa uspi, uspi sa zamknute auto a chce to cas. To funguje u vsetkych nie len u 221. Tieto este nemaju cez diag, zbernicovu pohotovost, ze to zaznamenava co sa deje v aute.

Zla, vadna bateria to auto dlho nepotiahne, pri poklese auto vypina urcite funkcie preto prestavaju fungovat veci ak to prepne na druhu bateriu tak znova otiju lebo bateria vladze ak by bol vazny problem stiahne rovnako aj startovaciu bateriu.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa milan209 »

kks to je auto aby si človek za nim vozil elektrocentrálu. :40bd:
uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Dobre takže chcete povedať že sedieť v aute s vypnutým motorom a zapnutým rádiom nieje možné ani 5 minút? Lebo ani tých 5 minút to nevydržalo s novou batériou keď sa menila..
uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Na diagnostike to samozrejme bolo, každá jedna riadiaca jednotka mala v pamäti chybu - nízke napätie, po vymazani tam ostalo svietiť len pár somarin ale jedna je zaujimvá..
1337 Sériové prepojenie generátoru
Nemôže to byť ono ?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Nova baterka sa musi aj nakodovat k autu nie len vymenim a hotovo. :41c2: :41c2: :41c2:

Ak ma auto dve baterky tak sa menia naraz cili spolu. :4238: :4012:
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa milan209 »

tak toto som netušil. to akoze mame kupit obe baterky ked je predná OK?
uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Podľa všetkého čo som čítal je nutné kódovanie len v prípade zmeny medzi agm a klasickej olovenej <keďže majú inú nabíjaciu charakteristiku>, tiež výmena prednej nutná nieje keďže niesu nikdy prepojené a predná slúži len na štart a je v 90% stave <bola meraná>
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa milan209 »

mňa by zaujímalo či nemá niekto údaj zo servisnej knižky pre w221 S500 kolko ma mať odber v Amperoch po otvorení dverí. A potom po vložení kľúča a po otočení kluca do polohy 1.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa Emfo »

Na tom aute nie je kde kodovat baterie ani sa nenuluje jej vymena, je to az u novsej, novsej generacie mb. Nie je tam kde menit agm nie agm ak to bolo postavene pre agm tak tam stale ma ist agm. Ono to nie je take jednoduche ako sa to mozno zda lebo aj ked nieco nespravne kodovane vie to vyrobat problem ale je to len priklad. Chyba 1337 pochadza z akej diagnostiky cim to bolo diagnostikovane? Ak po starte chyba 61tka od alternatora vysvecuje to chybu aj na palubke o probleme v systeme dobijania, stara sa tam o to riadiaca jednotka ktora to cele riadi, ktora bateria sa nabija, ake komponenty vypina v pripade problemu ako prepaja baterie atd. atd. Sleduje samozrejme baterie a dobijanie kolko su vybijacie prudy, kolko su nabijacie prudy. 5 minut v aute aby zabilo bateriu to by nemalo, mne to automaticky vypise na radiu nastartuj alebo sa radio vypne lenze to zalezi od sledovania bateria a vypne ho preto nie ze ju vybije ale presne preto aby k tomu nedoslo, ona ho vypne ked ma este daleko k vybitiu. Chyba alternatora ak ostava je zaujimava, od tej sa treba odrazit v jednotke v ktorej ostava, ci bude pytat konkretne testy alebo co bude chciet dalej treba preverit priamo na aute. Baterie maju svoju rj.
uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Zadna batéria je nonstop vybitá, predná elektronika berie 2.5 ampera pri prebudení a pri zamknutom berie 65miliamperov, odber teda musí byť asi vzadu, tá chyba bola diagnostikovaná cez xentry, na palubnej doske nevyhadzuje nič a podla všetkého táto chyba môže hlásiť viacero veci od snímaču teploty až po komunikáciu s alternatorom.. ale odber vpredu je normalny takže alternator a prednú elektroniku by som vylúčil.
uwa0949266994
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.11.2023 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 - vybijanie zadnej batérie

Príspevok od používateľa uwa0949266994 »

Tiež zozačiatku radio písalo že sa vypne už pri 11.5 pokiaľ nenaštartujem, teraz tu hlášku vyhodí hneď keďže je tam len okolo 10V, dávnejšie bol ten odber len 10 amperov vzadu ale teraz sa to už pohybuje vyššie okolo 14-16

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných