Mercedes w212 E220cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejruzomberok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.04.2018 13:10
Zdieľať na Facebook

Mercedes w212 E220cdi

Príspevok od používateľa andrejruzomberok »

Dobry den potreboval by som surne poradit ako skontrolujem olej v tomto mercedese ? rocnik 2011 sedan hnedej farby w212 ... Vyskocila mi na displeji informacia check engine level oil when next refuelling resp nieco v tomto zneni lenze som cital ze to nema tu tradicnu palicku kde skontrolujete kolko je oleja ale meria sa to nejak elektronicky lenze to hladam a nikde to neviem najst ako to mam elektronicky odmerat dakujem velmi pekne za radu ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Cviro ti zachvilu poradi - ja by som sa s tym ale ani trosku nesral, cely olej von, novy olej dnu pri najblizsej moznosti.

Henta hlaska po anglicky znamena aby si skontroloval mnozstvo oleja pri dalsom tankovani, takze to nie je zivotne kriticke ale bacha na to. Doplnit radsej hocico aj mimo specifikaciu (neviem, myslim ze mas MB 229.51 oleje, prosim overit) ako jazdit bez oleja.

Ale ako vravim, pri najblizsej moznosti nakompletku novy olej. Totizto ak mas malo oleja, ten vo zvysenej miere trpi, opotrebuva sa atd, dolejes tam teraz dva litre a bude to v pohode ? Nebude. Mensie mnozstvo stareho oleja, trosku noveho ktory prakticky okamzite zdegraduje, no stoji ti za to skusat co ten motor vydrzi...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

prejdi do menu neviem v akom jazyku to mas nastav si kde su celkove km , tlacitkami hore dole musis najst engine oil level kluc prepnes do prvej polohy aby sa rozsvietili kontrolky a potvrdis stredovou palickou co je na budikoch chvilu pockas ale pravde podobne ti vyskoci hlaska ktoru si uviedol takze treba doliat olej ,ak si auto kupil a nemaz zdanie o vymene tak ho daj vymenitak ak bola vymena nedavno a chyba olej tak isto nieje nieco v poriadku a olej niekde unika
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

dolej pol litra oleja MB 229.51, zhasne to
andrejruzomberok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.04.2018 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejruzomberok »

Lenze je tu jeden problem - ono to vyskočilo a uz dva dni je to ticho teda nikde o tom uz ani zmienka ani v spravach ani nikde + 0lej som menil nedavno priatelka co ma oktaviu tak sme menili na oboch asi 8 mesiacov dozadu a to sa mi nezda ze by zrazu po tak kratkom case bolo málo oleja ale unik nikde nevidim urcite by na zemi daco bolo na pozemku alebo na parkovacom mieste ale nikde nic
Naposledy upravil/-a andrejruzomberok v 04.04.2018 23:58, upravené celkom 1 krát.
andrejruzomberok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.04.2018 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejruzomberok »

Cviro myslis ze to ma normalnu mierku v motore vytiahnem a pozriem ako na oktavii napriklad ?
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Zrejme tam mas OM651.924, tam je olejova mierka ako je vzduchovy filter, na strane spolujazdca v motorovom priestore
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ak mas auto v poriadku a si si na milion percent isty, ze ti olej nezerie a ani nikde neunika, mas tri moznosti:

1. Najlacnejsie riesenie, ako navrhol jurajcls, kup litrovku oleja a dolej pol litra
2. Trochu drahsie riesenie, ak nemas mierku, kup si ju a skontroluj hladinu
3. Najdrahsie riesenie (mp3turbo), vymenit cely olej. Ved uz ho tam mas aj tak skoro rok...

Este ma napadlo, ze ak sa ti podari fyzicky skontrolovat hladinu (mierkou) a bude tam tolko co ma byt a napriek tomu ti bude vypisovat ze je malo, bude treba vymenit snimac hladiny oleja. Ja som na svojej 211-ke menil, origo diel v MB stal nejakych 120eur.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
andrejruzomberok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.04.2018 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejruzomberok »

Dakujem nakoniec tam je mierka naštastie našiel som ju .. tak som to pozrel a olej je uplne v poriadku pekne v strede medzi min a max takze nerozumiem prečo my to vyskočilo a odvtedy už ani raz to neukázalo ... ktovie či to bola nejaká chyba systému alebo čo
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných