Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinhoffmann256
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2022 23:08
Zdieľať na Facebook

Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa martinhoffmann256 »

Kto mi prosím ľudsky vysvetlí, na čom je závislý ECO štart/stop sytém, keď 1. Idem na tempomat konštantnou rýchlosťou 130km/h po rovnej dialnici (teda ani z kopca, ani do kopca) a z ničoho nič sa mi ECO samé deaktivuje (zožltne). Trvá to cca pol minúty a potom sa mi opäť samé aktivuje (zozelenie). Správa sa to úplne stochasticky. Ako naschvál, takmer vždy keď ho potrebujem aby bolo aktívne (keď napr. stojím dlho na svetlách), tak je neaktívne. Keď fičím po diaľnici a nepotrebujem ho, tak je desiatky minút aktívne (zelené), čo mi je na prd. 2. Alebo idem po ceste I. triedy 90km/h na tempomat, ECO start/stop mám aktívne (zelené). Blížim sa k železničnému priecestiu so spustenými závorami. Začnem brzdiť, ECO sa mi odrazu zneaktívni (zožltne), t.j. zastanem pred závorami, kde minúty stojím s bežiacim motorom a ECO štart/stop na mňa úplne prdí. Vlak prejde, rampy sa otvoria, ja sa pohnem a po chvíli mám ECO opäť aktívne. Celé zle. Čo robím špatne, resp. kde môže byť chyba? Baterka je úplne nová 12V 800Ah AGM. Diagnostika je úplne bez chýb...
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Po vymene si novu bateriu aj nakodoval?
martinhoffmann256
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2022 23:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa martinhoffmann256 »

cenamcic napísal: 29.10.2022 10:06 Systém je závislý na tom či ho zapneš alebo vypneš, presne to indikuje kontrolka - či je štart/stop aktívny alebo vypnutý. Takže chyba v tlačidle alebo inde, diagnostika napovie...

Neviem či si pochopil ako to funguje. To nič nemá spoločné s tlačítkom ECO programu. Keď máš ECO program vypnutý (zhasnutá kontrolka na tlačítku), tak auto štart/stop vôbec nerieši. Chová sa tak, akokeby štart/stop systém vôbec nemalo. Keď je štart/stop zapnutý (čo je defaultne vždy po naštartovaní motora a je signalizovaný rozsvietením kontrolky na tlačítku + zobrazením ikonky ECO na displayi) Táto ikonka však môže mať dva stavy 1. Žltá = neaktívny štart/stop, 2. Zelená = aktívny štart/stop. T.z. Ak máš ECO program zapnutý, ale je neaktívny (ikonka je žltá), auto ti pri zastavení motor nevypne. Jedine pri aktívnom štart/stop (zelená ikonka) auto pri zastavení vypne motor. Ja som všetky príklady uvádzal pochopiteľne pri zapnutom ECO programe, problém je, že štart/stop systém stochasticky prechádza z aktívneho módu do neaktívneho.
martinhoffmann256
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2022 23:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa martinhoffmann256 »

jurajjanosik napísal: 29.10.2022 10:18 Po vymene si novu bateriu aj nakodoval?
Batériu som vymenil za presne identickú, len novú. (výrobca, parametre 12V 800Ah AGM)
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ja som sa pytal, co si tu novu nakodoval.
martinhoffmann256
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.05.2022 23:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa martinhoffmann256 »

jurajjanosik napísal: 29.10.2022 14:54 Ja som sa pytal, co si tu novu nakodoval.
nie, povedali mi, že keď je identická, že to netreba...?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W207, 250 CGI , 150 kw - ECO Štart/Stop systém

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

A odkial ma system auta vediet ze ma novu bateriu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných