Mercedes W204 , C350 CGI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tak, dávam tam olej ako asi ty do AMG.
Aj keď ja si ho kupujem 4l za 35e plus filter tak oni si to dali za stovečku. Ale zase irídiové sviečky zohnali lacnejšie ako viem ja. A nechcelo sa mi s tým babrať.
Vravím. Každých 10 tisíc ma to stojí olej a filter na chalupe, každých 50t to dám do servisu.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano, ja tak isto. Kazdych 10 olej filter a vzduchove filtre, po 50 sviecky, kazdych 80 prevodovka a diferencial, a kazdych 15 zadne gumy, predne vydrzia 30 :d :D
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

mp3turbo napísal: Aj benzin kedysi stal 6 korun za liter, to mame prosim 0.19 eura.
Tymto chcel co basnik povedat?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

basnik tym chcel povedat ze vsetky veci zdrazuju - aj opravy aut, aj podprsenky, aj jablka.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Ok.
Vies aka bola priemerna mzda v casoch,ked benzin stal 0.19 eura?
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

60€ ? lol
100marek100
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.08.2015 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 100marek100 »

osobné skúsenosti :

350CDI : začal z toho tiecť olej pri nájazde 115tis . tesnenie výmenika oleja. bolo to tak že dve kvapky na zemi, neriešil som. po mesiaci už neboli kvapky ale olej začal tiecť po bloku a rovno na výfuk. vyhorieť nechcem tak na zdvihák. motor von lebo sa to neda vymeniť ani zospodu ani zhora. zložilo sa jazdilo sa 2tis km. začalo sa ozývať turbo. prečo asi? chybné tesnenie výmenika robilo slabý tlak pre mazanie turba tak ho začalo pridierať. pri správnom tlaku oleja už turbo začalo isť do p..... Nejdem ti ani písať sumu za toto všetko, otočilo by ťa.

350CGI : prestalo štartovať, chybný vstrekovač, točilo to len na 5valcov. dal sa nový vstrekovač. Pomohlo len na chvilu ale po par mesiacoch citeľne slaby vykon, potom sanie dolu, všade karbon. vyčistenie všetkeho okolo vzduchu. pomohlo zase na chvilu. začalo to dosť hltať olej, predal som to s touto chybou chlapovi čo povedal že sa s tym popasuje .

Takže, mercedes je fajn pokiaľ maš tých 6r/160tis km servis v autorizaku. potom je to rovnaka pračka na peniaze ako štetka v Spišskej

Obe auta som kupil s najazdom okolo 60tis po prvom majiteľovi s orig. km, obe som predal nemali ani 150tis , odvedy už MB netúži mať
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď si mal tak málo km, tak si myslím mal Mercedes ešte v záruke, nie??
Dal si ho opraviť v Mercedese, či?? :41c2:

Pri tých km sú to závady spôsobené zlou opravou, nie autom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebol v zaruke kvoli veku. Kilometrovo sa zmestil, ale bol moc stary.

Nie, to nie je zlou opravou - ja som pisal tiez ze karbonuju dvojturbove priamovstreky od BMW, to je fyzika. Ked vyrobca neskombinuje priamy vstrek kvoli spotrebe s nepriamym kvoli cisteniu, tak amen tma.

https://www.facebook.com/SS-Auto-Works- ... 415819585/


Chlapcovi s BMW povedali v Bratislave ze 3.000 eur len za cistenie, nejake dalsie grose navyse za opravu co je dogabane na motore.

Nepisal som zo srandy ze veselo do takeho auticka ked s tebou nezamava suma 5000 az 8000 za servis V PRVOM ROKU VLASTNICTVA, LEBO STRASIDELNE VELA TYCHTO AUT SA PREDAVA... VED TO UZ POVODNY GAZDA VIE PRECO.
A novy dufa ze ho to nestretne, ved som to priamo pisal :) ziadne zakruty, natvrdo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Sakra.
Casy sa asi fakt menia...
Voľakedy bol Francuz cely pozinkovaný, teraz mi na 10 rocnej 508 na oboch predných blatníkov ukázali hrdzavé bodky, prosto, prehrdzaveli.

Asi to bude blatom, ktoré sa mohlo dostať zvnútra.

Na druhej strane, motoricky, po jazde neskutočne rozbitymi cestami, prakticky lesnými, okolo 200 km celkovo, / z toho po regulernom stavenisku budúcej diaľnice, cca 30-40km, na 1.stupni, výnimočne 2.,v 38 stupňoch, prachu, že som nevidel pred sebou idúce...

Prestálo všetko bez uhony.
Este pred 20 - 30 rokmi by to bolo všetko naopak.

Filter môžem samozrejme meniť, keď sa vrátim domov.
Este šťastie, že som ho menil pred cestou. :40bd:

Dodatok, čo som si všimol, beha v Srbsku veľa Golfov II.,hlavne za Sarajevom sú prakticky neprehliadnuteľné.
A ešte veľa Mercedesov , starších, v Albánsku, či okolí. Ale už nie úplne staré šunky.

Tieto značky jazdia až neuveriteľne rýchlo po rozbitých cestách.

Všetky ostatné, teda, až na Dacie, ktoré boli vo farbách staviteľa diaľnice, tie ostatné sa všetky plazili.. :4012:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Co to vymenikov a tesneni sa na tych 642kach vymenilo ale este motor von nikdy nemusel :) Aj rozbite lopatky na turbine uz boli ked majstri spravne osadili naspat sacie parohy s potrhanou gumou za par euro a utrzky vtiahlo hned do turbiny.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To svojpomocné opravy:

treba pozrieť zopar videi na YouTube

Ja som sa inšpiroval pre kupu priklepovej račne-uťahovaku 90°

Dovtedy som nevedel,že taká fajná vecička existuje... :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko ak niekto chce Mercedesa tak sa so svojpomocnými opravami asi neráta. Jedine že by kúpil Unimoga.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
caco3000
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 31.01.2007 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caco3000 »

Vlastním W 204 C 300 4matic benzin, M272, 170kw bez turba pred faceliftom. Auto mám 4 roky a poznám to auto od nova. Jediná vec čo sa riešila bolo niečo s čerpadlom vymenené v záruke. Ja som menil akurát brzdové trubky, prehnili. Každý rok servis olej motor, každých 60 000 km prevodovka a diferenciál. Teraz nedávno kladky a remene. Nič strašné, ceny normálne. Výmena zadných svetiel držiaky na žiarovky, cena asi 20 eur kus. Teraz to má cez 200 000 km bez akéhokoľvek problému. Prevodovka na ten motor 7G tronic super, pekný zvuk amg packet. Spotreba mimo 8,5 mesto 12-16 podľa štýlu jazdy. Takže kúpil by som znova ? Samozrejme.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, nekupil, pretoze dnes uz NEPRIAMOVSTREKOVY NETURBENY benzin nekupis (samozrejme novy). Inak medzi nami, NIKDY mi neodhnili brzdove trubky na ziadnom aute, drtiva vacsina mojich vozov mala >300.000km, dvakrat cez pol miliona, a nikdy nemali menej nez 10, zvycajne viac nez 15 rokov.

Je obrovsky rozdiel v zivotnosti priamovstrekovych motorov m276 co sa tu preberali a tvojho. Fyzika nepusti. 30.000km intervaly na olej neodpustaju nikomu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných