Mercedes w203 chyba ESP inoperative pri brzdení

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Mercedes w203 chyba ESP inoperative pri brzdení

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Ahojte. Prosím o pomoc, alebo akúkoľvek radu a usmernenie. Mám MB w203 220cdi, AT prevodovka, 110kw, r.v.2006.

Nepravidelne sa mi objavuje chyba ESP inoperative. V momente chyby nefunguje ani tempomat. Po vypnutí/zapnutí všetko opäť funguje. Chyba sa prejavuje len pri brzdení bez ohľadu na rýchlosť resp. dynamiku brzdenia.

Bol som na diagnostiku v servise MB. Zistili chybu, ktorá súvisela so snímačom tlaku ESP, ktorý je umiestnený na hlavnom brzdovom valci (A0025428418). Snímač mi v servise vymenili za nový, no chyba sa neodstránila... Pri diagnostike ma upozornili, že mám mäkší brzdový pedál. Dal som teda zároveň vymeniť aj brzdovú kvapalinu a odvzdušniť systém... Nepomohlo to a brzdový pedál je stále mäkký.
Záver zo servisu: možná strata tlaku niekde na hlavnom brzdovom valci alebo posilovači bŕzd.

Moja otázka a prosba o pomoc ľudí veci znalých:
Strata tlaku v brzdovom systéme, ktorá spôsobuje mäkký brzdový pedál môže pochádzať z hlavného brzdového valca alebo aj zo samotného posilovača bŕzd ?

Ďakujem vopred :)
Naposledy upravil/-a Cristiano717 v 04.07.2019 09:52, upravené celkom 1 krát.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

So snimanim tlaku tam moze byt viacero chyb. Snimac tlaku ESP /B34/ snima tlak v hlavnom brzdovom valci a posiela udaj o tomto tlaku cize aj o poziadavke na brzdenie do ESP jednotky a zaroven sa to porovnava a senzormi v posilovaci /BAS/ rychlost a prudkost stlacenia pedalu pre zvysenie brzdneho tlaku. Obe su testovatelne na funkcnost. To, ze vyhodnoti problem s tlakom nemusi byt zaroven problem senzoru ale samotneho tlaku.
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Vymenili mi tento snímač: A0025428418 čo je snímač na brzdovom valci, je to asi teda ten B34. Ten druhý snímač na posilovači má prosím aké označenie? Že či nie je náhodou vadný ten druhý... Aj keď originálna diagnostika by im mala asi ukázať presne, že ktorý z týchto dvoch je vadný, ak je vôbec vadný... Alebo sa mýlim?

A áno, veď práve to sa snažím zistiť, že kde tá strata tlaku môže vznikať... Že či len na brzdovom valci alebo niekde na brzdovom okruhu alebo aj na tom posilovači bŕzd...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Snimac tlaku je tam jeden kontroluje sa jeho napajanie a jeho praca tym, ze sa stlaca brzdovy pedal a musi sa menit hodnota tlaku, druhy je polohovy snimac a kontroluje sa takisto jeho napajanie a praca v milimetroch pri stlacani pedalu. Aky tam bol chybovy kod v pamati zavad?
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

... nepýtal som si zatiaľ výpis z diagnostiky, spravil som chybu no v pondelok tam idem opäť na diagnostiku, tak si to dám vytlačiť.

No bolo mi povedané že chyba súvisela s tým snímačom tlaku. Aha... Takže je to snímač polohy brzdového pedálu, ten mi po prvej diagnostike nespomínali. Akurát len to že ten brzdový pedál je mäkký...
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

Problém je vyriešený. Nakoniec to bola len banálna netesnosť na hlavnom brzdovom valci, kde dochádzalo k nepravidelnej strate tlaku v brzdovom systéme v momente brzdenia.

V autorizovanom servise zbytočne vymenený snímač tlaku ESP + posilňovač bŕzd. No čo už... som o niečo múdrejší a píšem moju skúsenosť aj sem pre vás. Možno to niekomu niekedy pomôže. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných