Mercedes W203 , 220 cdi - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stpa
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.04.2011 14:26
Zdieľať na Facebook

Mercedes W203 , 220 cdi - nestartuje

Príspevok od používateľa stpa »

cest
tak sorrac ze otravujem,
Ked je teplota pod bodom mrazu tak motor nevie naskocit: po vlozeni kluca a otoceni sa zopne iba ventilator chladica , ten sa roztoci na plny vykon a nic sa nestane, ked sa mi podari nastartovat , tak vsetko je v pohode. auto vychladne a aj motor pridem k nemu a hned naskoci , to v priebehu dna.
Rano zase ten isty problem , ak mrzne , zhavice idu, to len pre istotu.
Stretol sa niekto s podobnym problemom a dokazal to vyriesit ?

(prehodil som relatka zo zadu do predu a nepomohlo ) Alebo okolo BA - DS niekto co dokaze diagnostikovat danny proble pomocou diaagnostiky?

dik za nejaku rozumnu radu
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Po mojich skúsenostiach u Miška, Ferka, Janka som sa nasra.l, naložil haraburdu na odtahovku a zaniesol do originál Mercedes servis, zaplatil 50€ za liečbu diagnostikou a závada je odstránená.
V budúcnosti už určite nebudem behať s automatom v nudzaku po servismanoch okolo komína, ale vikinga /odtahovku a šup do origo servisu. Lebo som v konečnom dôsledku stratil kopec času, nervov a na prachy už ani nepomyslim. :4012:
Nemal som čas to riešiť do origo servisu, buď nemali voľný termín oni, alebo ja som to ťahal do, respektíve zo Švédska. A keďže servis funguje iba v pracovné dni, tak to trvalo večnosť.
stpa
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.04.2011 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stpa »

No problem je ten ,ze tam chcu menit hned vsetko, ked som povedal ze auto ide uplne v pohode, ked je teplo a nic mu nie je iba ked zacina mrznut tak blbne a kable budu 100 v poriadku lebo chyba by sa prejavovala aj cez leto , tak mi nevedeli povedat vlastne co je za problem ,
po komunikacii na nemeckom fore vraj niekde je cidlo teloty alebo tak nejak a to treba skontrolovat ,
no tych cidiel je asi viacej kedze nevedia ani to jednoznacne identifikovat ,
preto ci niekto aspon nevie ktore cidlo dava signal na zopnutie motora (relatok) frontSAM
jedina chyba co ukazuje diagnostika je ze je zly signal ECU CAN-Bus, chyba je aj cez leto ta ista ale motor ide v pohode.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ja platim, ja si urcim ci to chcem a co chcem. Chcem diagnostiku a fajka zhasla. :4012:
Skus oslovit kolegu cviro123, ma obrovske skusenosti s medvedmi, zloduchmi.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak ako píše trucker...S autom do autorizáku. Tam urobiť diagnostiku. Ak je tam len blbá chyba čidla teploty, tak táto diagnostika ju zistí do pár sekúnd. Cena nie je ani 50 eur. Tieto čidlá dokážu zistiť aj kadeaké univerzálne diagnostiky, ale neviem presne ktoré. Ja osobne servisujem len v autorizovanom servise, alebo niektoré drobnosti sám doma, ale to po tom ako mi v autorizáku diagnostikou zistia, kde presne je chyba.
Iný prípad je ak to auto je nejaká vydojená popolnica po 50 majiteľoch zadymená. Tam môže byť aj chyba, že sa diagnostika nedokáže spojiť s autom, ale taký vrak už len vyhodiť, alebo ako správne píšeš: Vymeniť všetko podstatné starý kus za nový...

Takže hodne zdaru.
stpa
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.04.2011 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stpa »

auto druhy majitel hned po zarucnom servise ukoncenom mam 300tisickm a chyba zacala v januari , a teraz.
diagnostiku mam delphi a ta nic neukazuje , iba to iste ako autorizovanom servise
jedine co mi asi pomoze bosch diagnostika a napichat auto a ranajsi start nejak namapovat ,
vsetci su zaskoceny ze ked je teplota cca 3stupne auto startuje hned
ako nahle klesne teplota treba nechat ventilator na sahare asi 1minutu bezat a potom naskoci hned

este idem skusit cidlo co je na termostate vymenit a uvidim
ale nedavam tomu velku sancu
proste to chce niekoho co vie zistit vsetkz vstupy a nie len precitat nejake obd2 chyba
teda experta a 50€ mu kludne dam aj hned ked presne zisti co je v ....
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

diagnostiku potrebujes STAR a tu az na par vynimiek najdes len v mercedese
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Star nenajdes len v autorizaku,ale aj u cvira aj u nas.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na vychode medvede davame na diagnostiku do Presovskeho motcaru ale zaujimalo by ma aj inych kde ma na vychode Cviro dielnu+ jej adresu kontakt aj pre vsetkych Mercedesfun nech sme v obraze. Inak uz minule sme na mercedes klube riesili ,ze kto je ten cviro a ake su jeho stranky alebo dielna lebo sikovnych ludi nikdy nie je dost :28b7:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak Delphi ani BOSCH isto nedokážu ani zlomok toho čo STAR..takže nešpekulovať a dať to riadne diagnostikovať. Minimálne čo by sa asi dalo kúpiť tak je toto:

http://www.ebay.com/itm/NEWEST-MB-C3-20 ... 2344671455

Uvažoval som, že to tak na domáce hranie sa kúpim, ale potom ma to prešlo. Neviem či to vôbec reálne funguje, lebo sa mi to akési lacné zdá.
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Ahoj, asi by som ti vedel pomoct. Som z Ba. Mozeme to pozriet osciloskopom. Ak na nic nepridem tak to mas zadarmo. Skus najprv ak to tvoja diagnostika dokaze precitat teploty na snimacoch a porovnat ich s okolitou teplotou, kym je motor studeny. Rano si odmeraj vonkajsiu teplotu trebars aj teplomerom, co mas doma za oknom. Potom chod do auta a pripoj diagnostiku a bez toho, aby si nastartoval porovnaj teploty na snimacoch s tou, ktoru si odmeral vonku. Tym, ze sa to prejavuje za studena, tak ak je chyba v teplotnych snimacoch, by sa to malo ukazat. Par stupnovy rozdiel je ok, ale urcite by to nemalo byt 10 stupnov rozdiel.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro123 napísal:A aby sme po rokoch konecne uviedli veci na spravnu mieru ja nie som Cviro prezivku Cviro ma moj kamarat a ja som tu vtedy registroval inzerat pod touto prezivkou a napisal na forum.
coz oto, zmenit nick by nebol problem cez admina, ale tu si uz vyhlasena znacka !!! lepsie bude zvyknut si na novu identitu :) a kamarat nech si zmeni :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stpa
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.04.2011 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stpa »

tak sa nam oteplilo a auto ide v pohode :40bd:

ziadne anomalie , mna prisham asi ebne ,

nic pockam na mraz a hladanie moze pokracovat, dnes cistena vaha vzduchu lebo nasavacia teplota bola -3000 a + 1400 supnov (skontrolovane na dvoch roznych diagnostikach) tak snad ukaze normalnu teplotu uz , ak nie tak poziciam novu na skusku
stpa
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.04.2011 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stpa »

tak konecne zacalo mrznut
auto zase nestartuje klasika,
vaha vzduchu ci je zapojena alebo nie uplne jedno , ziadna zmena
chcem sa opytat co je ten druhy snimac na vahe vzduchu ?

robili sme test postupne nahrievali vsetky cidla co davaju informaciu o teplote ale ziadna zmena,
az ked sa nahriala riadacia jednotka zhavenia - motor zacal startovat.

a este jedna vec , cidlo teploty nasavacieho vzduchu ma hodnotu pri teplote cc20 stupnov plus 7kom a pri -5 35kom , podla druheho auta zial ina znacka uplne ustrelene hodnoty

cidlo teploty nasavacieho vzduchu a cidlo teploty chladiacej kvapaliny
hodnoty odporu maju teplotou rast alebo klesat
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Vacsina teplotnych snimacov su NTC. Takze so vzrastajucou teplotou odpor klesa a s klesajucou rastie.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných