Mercedes W123 - oprava karosérie

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Mercedes W123 - oprava karosérie

Príspevok od používateľa palo974 »

Zdravím, hľadám niekoho, kto má záujem vyvariť podbehy na Mercedese W123, ročník 1982. Miestami sú diery. Potrebujem vyvariť diery na podbehoch a lem zadného blatníka. Ošetrované miesta zatrieť "gumoasvaltom" + na blatníku farba (môže byť iba základ). Striekať celú karosériu nechcem.

Inak, auto je pôvodný stav, aj podvozok. Fotky je možné stiahnuť tu:
https://uloz.to/!F56FAmRyOvHl/karoseria-zip

Západné Slovensko alebo Česko. Auto je v Brne.

Trochu mimo tému - má vôbec zmysel opravovať karosériu na W123??

Diky! Palo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uvažujem či si padol z jahody alebo egreša,alebo iba nachvíľu vypol soft.
Gumoasfalt.....čo ti to auto preboha vykonalo ? Väčšiu hlúposť už urobiť nemôžeš.To rovno ani nevyváraj a vyhoď na smetie radšej hneď ako po výdajoch
Oplati sa ? .....no to je otázka.Máš pocit že ich bude pribúdať ? To vážne nemáš šajn aké sú ceny slušnejších klasikov ?! Pozri si ceny toho smetia čo je v inzerátoch a čo si naivný blbeček myslí o jeho cene,a to je často úplný autoodpad nedosahujúci ani reálnu hodnotu šrotu.
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Gumoasfalt som dal do uvodzoviek. Tiež uvažujem, či si z niečoho spadol, ak nerozumieš významu úvodzoviek. Nie som z oboru, preto neviem čím sa ošetruje podvozok.

Ohľadne toho, či sa to oplatí. Auto má v dokladoch (starý chorvátsky techničák) uvedený motor 200D. Pričom reálne ho niekto vymenil za 240D, ale tušim z dodávky. Rozdiel je umiestnenie rysky na olej. Podstatné je, že to nie je originál. Rozvodovka je tieź z iného modelu. Prevodovka je tá, aká tam bola keď zišiel z výrobnej linky. Pracne som ju zháňal z DE, lebo pôvodná bolo pokazená.

Auto som kúpil zaćiatkom roka v naozaj hroznom stave a venoval tomu hodne veľa času a peňazí za diely.

Teraz je konečne pojazdné a chcem ho prihlásiť na značky. Neviem prejsť cez STK. Takže hľadám niekoho, kto to dokáźe opraviť. Druhá varianta je predať auto druhému nadšencovi, kto vie opraviť karosériu. Moja časť pri záchrane tohoto auta by bola takto ukončená.

Ano, je to otázne, či do toho ísť. Viem, za koľko sa predávajú slušné W123 v zahraničí. Ale tam pasuje motor/prevodovka/rozvodovka a maju dobrý interier... Tu tento základ nie je a preto mi nadáva veĺmi zmysel dať niekoľko tisíc za kvalitnú opravu karosérie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ale potom treba pomenovať veci,a všetko sa dostane do úplne inej vecnej debaty.pokiaľ je to takýto bastard,v podstate cenu nikdy mať nebude.Tá bude jedine v radosti majiteľa že má niečo k čomu pridal kopec svojej práce.Z tohoto pohladu je to ale už úplne iná situácia,podľa mňa aj jasne rozhodnutá jej perspektívnosť.Kedže sem tam niečo zrenovujem mi je dôverne známe o čom to je,takže z môjho pohladu - urobiť iba nevyhnutné
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty to myslel v dobrom. Pokial by si mal vcelku pekny origo kus tak zachrana sa oplati. Ale kedze si si kupil zliepaninu [nepochopim naco a este ked si sa na nej tolko narobil a nikdy z toho nebude nic poriadne] tak to poplataj laminatom a vybavene. Ze vyvarit diery na podbehoch. Ked sa na tie diery pozrie majster povie ti rovno ze cele podbehy treba vymenit a to za 5 korun nebude. Poplataj to plus zaplataj oci na STK a vybavene. Zmysel toho vsetkeho ale nevidim ziadny
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Kym to nie je original tak je to viac menej len taka dedinska raroha.. ja som kedysi msl vcelku peknu bmw e30 coupe ale problem bol v tom ze to niekto tu v dobe davnej napisal na stary technicak z e21 tak som sa toho zbavil
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Pol roka do zadu som sa pozeral po starych mercedesoch. Obisiel som asi 6kusov a kazdy jeden v TP benzin a v aute diesel. Alebo v TP automat a v aute manual. Skratka prerabky otrasnejsie ako domace malotraktory. Rychlo ma to preslo. Dal som si doviezt z UK T-613ku sice zhnitu ale origanalnu
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Urobil som to tak, že som dal opraviť iba nutné veci tak, aby to prešlo STK. Takže vyvárať sa nebude.

Už som to veĺa krát oľutoval, že som to auto kúpil... Ale keď som ho videl, tak som sa nechal uniesť a musel som si ho zobrať. Veľmi sa mi páčilo, žltá farba, to že ešte nebolo striekané, že bolo hrozne zanedbané atď... Bol to taký chvíľkový spontánny úlet...

Ďakujem všetkým za názor a diskusiu!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

patko1 napísal:Pol roka do zadu som sa pozeral po starych mercedesoch. Obisiel som asi 6kusov a kazdy jeden v TP benzin a v aute diesel. Alebo v TP automat a v aute manual. Skratka prerabky otrasnejsie ako domace malotraktory. Rychlo ma to preslo. Dal som si doviezt z UK T-613ku sice zhnitu ale origanalnu

Gratulujem,to je perspektivný klasik.Ono dnes sú zohnateľné velmi perspektivné kúsky a dokonca v prekrásnom stave,ale viaže to nesmierne čas,zdroje a potecha z občasného výletu sa mení na horor len čo vybehneš z dvora.A tak som to uzavrel tak,že teším sa ak to niekto má,rád sa pozriem,poteším,vlastniť ale nie je nutné.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no dostal som sa k tej 613ke nahodou. Kamos bol v UK kupovat bager a tam na nu natrafil. Tak mi o nej povedal a uz som len zorganizoval dovoz sem. Je to kus ktory vlastnila Barumka potom isla do Irska , odtial do Anglii a ja som ju stiahol zase sem kam patri. Stala 10 rokov niekde na dvore a anglican 3hodiny makal na tom aby sa vobec odlepili brzdy. Ale ten pocit ked mi ju tu zlozili z vozika a ja som ju napojil na bandasku s benzinom natahal pumpou a ona na brnk chytila ten pocit sa zaplatit neda. Pochybujem ze sa niekedu odhodlam na kompletnu restauraciu [uz som to vzdal s jednou 110r] ale skratka je moja a da sa nastartovat. Interier je krasny zachovaly. To mi zatial k radosti staci :2f93: Toto je ona
http://www.tatra-register.co.uk/pics/ad ... art613.JPG
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nevyzera zle ak nestala vela tak odporucamani nerestaurovat len zakonzervovat vsade preventivne napustit rezistin asponspomslit hrdzu ista sa buducnosti bude cenit viac nropravena ako opravena
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Praveze na tej foto este vypada fit ale v skutocnosti je skorodovana dost. Hlavne spodky dvery uplne derave a zadne lemy v haji. Ale dostal som k nej fungel zadne blatasy , prednu kapotu, podbehy a 4ks dvere. Vsetko cisto nove zabalene v Tatra kartonoch cize diely ktore dnes uz tazko niekde zohnat. Preto vaham ale stale mi to vychadza tak ze sa len budem na nu pozerat a sem tam prestartujem. Ked si predstavim toho casu nervov (o peniazoch ani nevravim) co je okolo restaurovania tak to vzdavam a jedine klobuk dole davam pred tymi co sa tou cestou vybrali. Velmi rad by som nasiel niekoho kto by mi ju dal aspon do takeho stavu ze by ju spojazdnil co sa tyka brzd a spojkovy pedal je uplne dole na podlahe. Platnicky aj nejake valceky snad aj spojkovy mam novy k nej. Len nechcem to dat hocikomu aby mi ju este viac znehodnotil ako je. Potesil som sa ked nastartovala a este viac by som sa potesil keby som sa mohol na nej sem tam previezt , vobec by mu nevadilo ze mi cez derave dvere fuka na päty lol Ak budem mat buduci rok casu tak si mozno kupim stlpovy zdvihak a pustim sa do nej sam aby som mal este viac radosti z nej
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

To su len zboznepriania muzov od kedy mamdieta tak sa nemozem stratit na hodinu nie to nape renovovat stare auto :D takze so zavistou ale soprajem ti
drifting.sk
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 19.10.2009 15:41
Zdieľať na Facebook

W123

Príspevok od používateľa drifting.sk »

Ak chceš, nie je to problém urobiť, 123-ka je celkom vďačné auto. Práve robíme na W114 coupe 280CE, ktorá je ale po odstrojení podstatne horšia než vyzerala. Tento rok sme odovzdali aj W123 280CE, ale to boli skôr dokončovačky po "renovácii" v PL. Sme v Novom Meste nad Váhom. Pozri na fcbk Renovatech, prípadne mi napíš správu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní