Mercedes W123 , 230E - nastavenie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Mercedes W123 , 230E - nastavenie motora

Príspevok od používateľa pokaimu »

Dobry den,

hladam mechanika v okoli nitry, ktory vie/ma skusenosti s mercedesom w123 23OE /auto vseobecne vo velmi dobrom stave/ - potrebujem celkovo naladit motor, nastavenie karburatora, predzapal, studeny a teply chod atd. /poznam v mojom okoli dost mechanikov mladsich rocnikov, zial do mojej klasiky sa nikto nepusta/, preto hladam pravdepodobne niekoho starsieho a skuseneho. Za kontakt a radu budem vdacny.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Poznám jedného MB mechanika, je to môj veľmi dobrý kamarát a najšikovnejší mechanik a odborník na Mercedesy akého poznám. Keďže sa mi stará o auto, mám s ním len osobne a tie najlepšie skúsenosti. Primárne servisuje AMG-cka, ale robí aj "obyčajne" medvede. Ale je z BA
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja by som rad takeho spoznal v okoli ZA
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na amg a obycajnom mercedese nieje nic vynimocne.max tak cena prace lebo amg lol so starou w123 nebude stracat cas ked vonku caka dalsie amg.

na stelovanie karburatorovych motorv treba mechanika stareho takeho ktory v tej dobe tie auta bezne opravoval.najlepsie to vedia ti kde sa robia emisne este na stare auta.nie vsetky beru na emisne napr skodovky 120L.no cas bezi-vela z nich uz je v penzii.
moris37
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.01.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moris37 »

keď som mal mercedesa kedysi, tak som tiež mal takýto problém a bol som za starším mechanikom. Spravil mi to super, klobúk dolu, nemal som žiadne problémy s mojím autom. Aj keď som si priplatil viac za to ale oplatilo sa to.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Seven, jeho prvý medveď bola práve 123-ka benzínová, takze tieto youngtimery má chalan v maličku, tak isto ako aj novšie modely :2f93:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja viem tiez karbec naladit no najhorsie u takeho auta bude karbec vycistit a pomenit na tom nejake veci a to je babracka.no ale ak sa mlady vyzna klobuk dole malo uz takych dnes vsetci uz len diagnostiky
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

karburator je vycisteny, nove tesnenia, vseobecne mnozstvo novych veci v motore a na aute

potrebujem kontakt na cloveka /asi v dochodkovom veku :))) /
ktory vie spojit ucho-hlavu-ruku a da tomu autu to najlepsie mozne nastavenie

nehladam skusaca co si vela precita a potom to skusa /ako aj ja ... :) /, ale majstra co to "ozdobi" ....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak si to zvladol sam zrepasovat karbec tak naladit ho do zakladneho nastavenia uz bude malina.snad mas knihu nejaky servisny manual.podalsie ak to ide na emisnu stale to nejako rozladia ked hladaju stredne emisne hodnoty a potom to treba stale naladit na povodnu hodnotu.ako si to riesil doteraz?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných