Mercedes W204 - svojvoľné zapínanie pravých obrysových svetiel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slavom
Dátum registrácie: 05.10.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

Mercedes W204 - svojvoľné zapínanie pravých obrysových svetiel

Príspevok od používateľa slavom »

Prosím o radu - C klasse 2007 - v noci v garáži sa mi svojvoľne rozsvietia pred. a zad. obrysové svetlo a ráno nájdem vybitý akumulátor. Myslel som si, že je vadný spínač, páčka smerových svetiel, alebo problém so zatváraním volantu (ale el.mag. zatváranie volantu bolo pre poruchu pred rokmi vybraté). Išiel som do MB servisu, kde dali vozidlo na test. Ten neukázal žiadne chybové hlásenie, takže zaplatil som za test a nerobila sa žiadna oprava. Ale to spontánne rozsvecovanie a následné vybitie akumulátora pokračuje - tak 3-4-krát ročne. Auto v garáži nezamykám, páčka smeroviek je v polohe 0 a hlavný prepínač svetiel je v polohe 0. Popísaný problém sa však ukazuje aj pri zamknutom vozidle a aj v polohe prepínača Automat. Ospravedlňujem sa, možno je to pre aktívnejších účastníkov tohto fóra triviálny problém, ale budem vďačný za každú radu, prípadne tip akú súčiastku s akým objednávacím kódom treba vymeniť, čo by som zvládol aj sám. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Zdieľať na Facebook

Re: W204 - svojvoľné zapínanie pravých obrysových svetiel

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Toto ma na starosti "SAM" modul v kooperácii z "BCM". Ja sa Mercedesom nevenujem ale Laco z KE Ano
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Re: W204 - svojvoľné zapínanie pravých obrysových svetiel

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Laco z KE je tu xentry,robí MB...treba skúsiť mu písať ss alebo získať tel..Čo sme tu mechanici už sme "odsťahovaný" na iné fóra alebo do ss priestoru. Vďaka tomu ako to tu živelne a nekontrolovane funguje
tommi2
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W204 - svojvoľné zapínanie pravých obrysových svetiel

Príspevok od používateľa tommi2 »

Treba vymeniť spínač svetiel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných