Mercedes W/S211 - denné svietenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Mercedes W/S211 - denné svietenie

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Nazdar hoši,
mám otázku a dúfam, že mi na ňu bude niekto vedieť odpovedať. Chcem sa spýtať či a ako sa dá vyriešiť denné svietenie na S211 (E model T) Chcel by som to na štýl ako sa dá napr. dokódovať na BMW (diaľkové na cca 30%) a aj Audi to malo na niektorých modeloch riešené takto. Nechcel by som tam dávať žiadne cigánske LEDky alebo také niečo a svietiť celý deň zbytočne xenónmi je blbosť.
Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

napis cvirovi, on ti povie presne ci ide a spravi aj take co v autorizaku ne :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Takže ak som to správne pochopil, tak sa to nedá vyriešiť inak ako kúpením a domontovaním lediek.....myslel som niečo na tento štýl, raz išla za mnou W211 a svietila len diaľkáčmi na pár %, viď foto http://forum.bmw5.co.uk/applications/co ... c2fa869f1e
DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Tak mohla teoreticky svietiť aj len parkovačkami. Aj som hľadal po nete informácie o DRL a okrem tých aftermarket LED, čo sa dávajú namiesto hmloviek som nenašiel (ostatné vyzerali veľmi cigánsky, tie čo som našiel na štýl W212). Takže jediná možnosť je stále páliť xenóny/dať tam LEDky/vymyslieť nejaký modul, ktorý by to vedel
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem prečo by mali niekomu vadiť správne nainštalované a kvalitné, dostatočne silno svietiace dodatočne domontované ledky denného svietenia.
Zákonu tým bude učinená zadosť a pokiaľ sa to na tvojom aute nedá zariadiť so svetlami tak ako si to pôvodne myslel, tak naozaj nemá opodstatnenie cez deň vypalovať xenóny, aby potom v noci keď treba aby dobre svietili, už nemali po čase dostatočnú účinnosť.
DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Lebo pri väčšine prípadov to vyzerá fakt strašne, ale našiel som také, čo sa veľmi podobajú na OEM riešenie, takéto niečo http://www.speedstersource.com/FISH/DRL ... 7_CW_H.jpg
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Takéto niečo som myslel, len či by sa to kamarátilo aj so svetelným senzorom....aj na YT som našiel W211, ktorá mala nejaký takýto modul na DRL a fungovalo to presne na takom istom princípe ako mám na BMW
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Ked som mal v minulosti W211, tak som to mal namontovane a fungovalo to vyborne. Nepamatam si vsak, ci som mal aj svetelny senzor.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

To je taký problém mat nastavené svetla na AUTO, po naštartovaní sa zapnú a hotovo, nič neriešim.
Slovenska lakomosť nepozná hraníc... Stojí za to vymýšľať, namiesto kúpy dvoch vybojek raz za dva tri roky? Tiež mám 211-ku, najazdím cca 40tis ročne a po takmer troch rokoch mi stále svietia tak ako majú, stali do 100eur za pár a výmena trvala do 15 sekúnd...
Nehovoriac o tom, že mám osvetlene auto aj zozadu, nielen predok. Milujem "profíkov", ktorí v tuneli alebo za silného dažďa sú osvetlení len zpredu... Ja by som to zakázal tie denne ledky bez zadného osvetlenia.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

To nie je len o vybojkach. Ide o odrazovu parabolu za vybojkou. Pri jej poskodeni je to tragedia. Dennym svietenim xenonmi skracujes zivotnost tych projektorov.

Neverim, ze po najazde 120.000 km sustavnym svietenim xenonmi Ti to svieti ako nove. Sam som videl rozdiel v merani na mojej W212 ked mala 70.000 km voci novemu W212 svetlu. Vybojka sa pri tom prehodila zo svetla do svetla. A to ma W212 denne svietenie, takze sa nesvietilo xenonmi sustavne.

Ze chodia v tuneloch auta bez zapnutych svetiel je ina tema. Pred vjazdom do tunela zvykne byt znacka upozornujuca na zapnutie svetiel. Ze to niekto nedodrziava je o inom.
DrifterE28
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06.01.2010 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DrifterE28 »

Presne to povedal David, nejde mi o výbojky, ale o paraboly, ktoré sa zbytočne vypaľujú za dňa.
vacka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.02.2014 18:25
Zdieľať na Facebook

Mercedes A 150 denne svietenie

Príspevok od používateľa vacka »

Dobry den,prosim potrebujem poradit.robili sme resetnutie servisneho intervalu a prestali mi svietit automaticke denne svetla.vie niekto, ako to mam znovu nastavit?pri zapnuti klucika sa predtym automaticky rozsvietili, teraz nie..dakujem..
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných