Mercedes w 124 - rozteč

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes w 124 - rozteč

Príspevok od používateľa zeon »

Zdravím Vás,vedel by mi niekto poradit? Mám Mercedes w 124 motor 200 D 55 kw,,ide mi oto neviem ake ma et ,a ine parametre chcem si kupit použite AL Disky a tie su s Ačka tam su parametre tieto...ET 37 a7j 15,,budu mi pasovať,,aby som nekupil zle.dakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neporadím lebo neviem, neskúšal som, ak by som také mal riešiť pozrel by som si na internete osadzovací plán nejakého výrobcu diskov a podla toho sa riadil ,ale všeobecne dakedy má na to či áno alebo nie aj tvar prelisu kolesa podstatný vplyv . 6e rozteč pasuje ET tiež ale bude zadrhávať o brzdič . Ale najistejšie asi auto na zdvihák a vyskúšat priamo .
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Disky na MB W124 mali ET 49 mm, ostatné t.j. stredová diera a rozstupová kružnica je štandardne 5x112 mm / 66,6 mm.
Všeobecne platí aj to čo napísal VLADY o tom prelise (vnútornom priestore v disku), ale v tomto prípade myslím že sa netreba veľmi obávať, u MB nezvyknú sa takéto veci stávať.
Ale samozrejme nikdy nezaškodí ešte pred obúvaním pneumatiky na disk, nasadiť disk na náboj predného kolesa, či sa voľne otáča.
U tohto W124 je ešte drobná zvláštnosť, boli tak kolové skrutky M12 x 1,5 mm, u novších MB už bývali M14 x 1,5 mm. No a obvykle s polguľovou hlavou, to treba tiež skontrolovať, že aké je zahĺbenie dier v disku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných