Mercedes W 124 - olejova vaňa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Mercedes W 124 - olejova vaňa

Príspevok od používateľa zeon »

dobrý den prajem,,chcel by som sa opytať,,či by mohla pasovať olejova vaňa s Mercedesu W 210 MOTOR 2.2 D 70 KW,,na Mercedes W 124 200 D 55 KW, , R.V. 1995 Dostal som take info žeby to šlo,,no len si to chcem overit.Prosim dajte mi niekto vediet.dakujem.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Ahoj.tolko som ti zistil, že tesnenie na tie olejové vaňe sú rovnaké na obidve (zamenitelné)...takže teoreticky by mohla pasovať aj olejová vaňa, jedine keby jeden mal inak tvarovaný spodok kvôli inej nápravnici, inak riešenej nápravy, stabilizačnej tyčy atď...je to len teoria, ale môže prekvapiť aj taká nepríjemnosť
Suma sumárum.. je veľmi pravdepodobné, že to bude pasovať :)
zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

olejova vaňa

Príspevok od používateľa zeon »

Velmi pekne dakujem,za reakciu,,no medzičasom som volal do Mercedesu a tam mi povedali,,že podla kodu olejovej vane,,tak pasuje len na motor OM 601
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vôbec nechcem spochybňovať informáciu z MB, ale môže to znamenať len to, že skrátka tie dve vane nie sú totožné.
Ale zároveň nemusí byť vylúčené, že tú vaňu z druhého motora nemôžeš použiť.
Keď ti Jericho zistil že tesnenia sú rovnaké, tak to by mohlo znamenať že upevňovacia časť je rovnaká.
Teraz už treba len zistiť, že či to rozdielne tvarovanie, ako tiež písal, nebude vadiť aj fakticky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní