Mercedes Viano 2,2 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Mercedes Viano 2,2 cdi

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím páni Viano r.v2004 2,2cdi viac neviem kamaratove auto .jedná sa o automatickú prevodovku a potrebujem zistiť či a ako sa dá prepnúť páka radenia do režimu keď sa dá natiahnuť na odťahovku . Auto sa nedá naštartovať a potrebujeme ho naložiť na odťahovku . Údajne by mal mať niekde pod pákou nejakú poistku .. za rady vopred ďakujem
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Kazdy automat ma moznost odblokovania paky a zaradenia neutralu aj bez nastartovania. Treba hladat krytku pri pake alebo pod manzetou.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Pre Xentry:
nevieš prosím náhodou ako to je na R-Class 2011?

Dík moc
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ze by tak ako na kazdom automate, teda velmi podobne? :41c2:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ze by tak ako na kazdom automate, teda velmi podobne?
Vidíš ako som písal v inej téme - toto je dôvod prečo sa teba konkretne nikto na nič nepýta ( a ani mňa) Ty si tu ako reinkarnácia Cicmanca, ktorému presne toto bolo nakoniec osudné
Neuvažoval si nad karierou v relacii "debbilné kecy" https://www.youtube.com/watch?v=WH2mbwc159Y
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Rko ma volic rychlosti na volante, ktory zasiela info do elektronickeho volica na prevodovke. Tam jedina mechanika na uvolnenie je pod tym elektronickym volicom na prevodovke kym na 5stupni 722.6 je to blokovane na pake. Otazka je co tam je za problem ci je to mrtve na prevodovke alebo aky to ma problem. Ak umré volic na prevodovke tak von a manualne na prevodovke. Ak pride k jeho vymene okrem ineho m v sebe imobilizer v pripade, ze sa chce dat pouzity.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco, ak je tu tema o niecom s cim mam aj ja problem a je v nej napisane, ze na kazdom aute je to podobne, preco panko najskor nezdvihne svoju ctihodnu rit a nepozrie sa, ale caka pecene holuby priamo do papulky?! :3c90:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž preto, že dnes sú súdruhovia ovčania ako vystrihnutí z kultového filmu "Blbý a blbší"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

xentry napísal:Rko ma volic rychlosti na volante, ktory zasiela info do elektronickeho volica na prevodovke. Tam jedina mechanika na uvolnenie je pod tym elektronickym volicom na prevodovke kym na 5stupni 722.6 je to blokovane na pake. Otazka je co tam je za problem ci je to mrtve na prevodovke alebo aky to ma problem. Ak umré volic na prevodovke tak von a manualne na prevodovke. Ak pride k jeho vymene okrem ineho m v sebe imobilizer v pripade, ze sa chce dat pouzity.
Problém som mal svojho času že sa totálne porúčala baterka a auto tým že malo zaradené "P" tak sa s tým nedalo nič spraviť až do momentu že sa znova externe napojila štava a auto elektronicky ožilo.
Dík za info Xentry. Vtedy mi v MB dali informáciu že ak by sa to nepodarilo nijak rozchodiť do "N" tak naložiť na odťahovku sa to dá len cez nejakú "voľnobežku" čo sa uchytí na koleso. Nevidel som to nikdy a ani netuším ako to môže fungovať.
V každom prípade ak z akéhokoľvek dôvodu nie je možné v prípade problémov radiť do "N" je to prúser dostať čo i len na odťahovku. No cele zle..
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

benderbrodriguez : počul si už o takej vymoženosti - odťahovka s hydraulickou rukou???
A k tej "mrtvej baterke" - kedže som vlastníkom francúzskej vraždy menom Laguna2 tak vždy keď gazdiná zavolá "zabudla som vypnúť svetlá" beriem 55Ah baterku z filcky a štartovacie káble. Na mieste proste lahnem pod auto +pol na štarter -pol hocikde na kostru a zrazu to ožije. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

V diagnostike je moznost to vyradit z parkingu elektronicke ale musi to este ako tak fungovat aspon. Tuvolnobezku mysleli mozno podlozit pod kolesa niecim co ma svoje kolieska a tak tym vies hybat.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Xentry vďaka za radu , pre oca ,auto stojí v garáži kde je nad ním 30cm miesta a po bokoch 40cm (predtým tam stalo Polo ) + úzky vjazd do dvora a pri garáži kde sa ledva zmestí to Viano s odklopenymi zrkadlami . Auto som nevidel už viac ako 2 mesiace nakoľko sa čakalo na diagnostika ktorý to nevedel urobiť a len okolo toho saskoval .Bola mena spinacka skrinka a Rj bola daná do vyrginu . MH mi poradil človeka čo to dokáže urobiť ale to tam musíme dopraviť na odťahovke a preto to potrebujem vytiahnuť z garáže .je to kamaratove pracovné auto a len ja to riešim nakoľko on slovensky skoro nevie ani ceknut .
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len sa opytam na podrobnosti, bola menena spinacka a resetovany imobilizer v rj motora a auto nestartuje a neodomkne parking na prevodovke? Pokial nie je lankovy system od brzdy na odblokovanie prevodovky potrebuje mat zapnute zapalovanie a signal zo spinaca brzdy o stlacenej brzde a elektronicky odomkne paku. Akym sposobom bola vymenena spinacka? Stara sa uz nedala precitat ani mimo auta? Ak nie od urcitych rj motora sa da vygenerovat z nich data, ktore nasledne nahras do resetovanej spinacky a mas novu s povodnymi klucmi a vsetkym ostatnym. Druha moznost precitaju sa udaje ak sa da z povodnej spinacky a prenesu do druhej, nic ostatne sa nemeni. Preco bol robeny virgin motorovej jednotky? Akym sposobom bol urobeny? Cisto imo alebo sa to dotklo aj kodovania a programu? Ake problemy hlasi auto v celkovom teste systemu?
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Práve že neviem odpovede na všetky tvoje otázky , viem toľko : autu blbla spinacka tak sa kúpila od jedného pána z po bazarova , poslali sme mu Rj motora nakoľko potreboval kvôli pareniu Rj a spinacky ,zo starej neviem prečo neokopiroval druhu .ja sa tomu nerozumiem tejto elektronike mb Rj dal ževraj do Virginu ,prečo to neviem .mal n to on naparovat len mal problém s Pc a trvalo to dlho tak som ju dal poslať naspäť k majiteľovi .on tvrdil že to stačí nahodiť do auta a origo diagnostikou zadať príkaz na párovanie priamo v aute a aj aby nacitalo vin . Teraz auto vypisuje štart error ,všetky kontrolky svietia ,do funguje len nejde štart .tu poistku som tam našiel a volič išiel v poho do N teraz to potrebujem dať na odťahovku a odviezť diagnostikovi čo to údajne dokáže urobiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných