Mercedes s212

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

Nesom rozhodnutý na 100% pokiaľ na aute bude niečo čo sa mi nebude páčiť tak ho nechám tak a otočím sa na vw ale jedine passat ,mal som golfa ktorý bol v servise častejšie ako pri mne takže šetriť na aute a kupovať octavie a iné haraburdy nemám v pláne a zasa hovoriť ze sa bude na aute kaziť všetko čo sa dá tiež to stým netreba prehanat
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked sa domnievas, ze jednoduchy golf a s212 z tych istych rokov su neporovnatelne servisne narocne, s tym, ze s s212 do servisu nepachnes, tak tym si to teda zabil.
Ale vyskusaj a o 2 roky napis, kolko realne € si v tom utopil. :40bd:
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Jedna sa o mercedes e220d , no dobre si to rozmysli nakolko kombi malo velmi zavazne problemy so vzduchovym podvozkom a chcu za to ukrutne palky(pozri mercedes fora kolko vela uzivatelov tento problem riesi...mechy elektroniks,kompresor podvozku.
Je to premiovka ak mas min neakych 5tis bokom a kupa je serioznq tak do toho chod
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

mastik29 napísal:Ked sa domnievas, ze jednoduchy golf a s212 z tych istych rokov su neporovnatelne servisne narocne, s tym, ze s s212 do servisu nepachnes, tak tym si to teda zabil.
Ale vyskusaj a o 2 roky napis, kolko realne € si v tom utopil. :40bd:
Na topenie je ešte času:D nikto neporovnava vw a mercedes len hovorím ze každé jedno auto sa môže a.nemusi kaziť kupoval som auto spolu s kolegom ,on za 3 roky jedno ložisko a ja skoro všetko okrem ložísk a to bolo auto v slušnom stave s dobrými km. A čo viem tak ten typ ma mechy len v zadu a ze nejaký brutálny problém stým nemá. No neviem čas ukáže
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mateusz737 napísal:troska sa zamysli nad tym bludom co si napisal , o triedu mensia skodovka vazi o 100kg menej ako Ecko???
Octavia 2 RS 1400kg (hatchback)
E 220 cdi od 1735Kg (sedan)
Ja som nasiel na nete S212 1660kg Oct ll rs tdi kombi 1540kg.
Ale ok, maj pravdu. V tom pripade ale niekde bude problem, ked o 300 kil lahsia eresa s rovnakym vykonom nedokaze byt rychlejsia…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Viete co je casto najcastejsi a najdrahsi problem u tych aut? Ze sa nevie dohladat problem doslova hlupost ale riesia sa hned velke veci.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

leonNL napísal:V tom pripade ale niekde bude problem, ked o 300 kil lahsia eresa s rovnakym vykonom nedokaze byt rychlejsia…
Problém bude v Tebe lebo zabúdas na vacsi krútiaci moment a rýchlu 7G tronic :3035:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mateusz, ved prave… (a inak ta S212 ma rovnaku dynamiku aj s manualom, takze 7gtronic tam ulohu nehra, a tych 50Nm naviac s handikepom 300kg tiez neviem ci tam je pes zakopany…).
Chcel som poukazat len na to, ze ked S212 da stovku za 8,5, tak je to lenive a slabe. Ale ked stovku da za tolko isto rovnako vykonna a pritom o tristo kil lahsia eresa (alebo ktorykolvek koncernovy vrak) tak je to ze fuuuu waaaau popitchiiii… S212 220cdi je obycajna seda myska, kombik s prijatelnou spotrebou, obrovskym kufrom, slusnym vnutornym priestorom a pre skromneho sofera so slusnou dynamikou… Nic viac.
A este stale som nedostal zopar prikladov na o pol tonu lahsiu strednu triedu v kombiku, ani na kombik v diesli s rovnakym vykonom a lepsou dynamikou, tak ako sa tu prsilo par jedincov…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

No Mondeo v kombi verzii s 2.2 ma zrychlenie 8.1s ale ma vacsi vykon... Hmotnost cca tych 1600kg...
Za 8.6 to da S-max s cca 1750kg...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No a ešte napíšte že vám je to tak akurát na dve veci a často jediný klad sú čísla v čiernej kronike.Neviem koľko rokov máte ale ak ste škôlkári by som sa vôbec nedivil lebo všetko tomu nasvedčuje že je to o pipíkoch.So zdravým rozumom dospelého človeka to v súlade určite nie je.Takáto škôlka do výkonného auta dáva za pravdu všetkým čo riešenie svojej účasti v cestnom blbinci musia hľadať kúpou velkého SUV aby mali aspoň vieru že sú proti vám chránený masou dvoch ton železa.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ešte by som rad vedel, kedy ste naposledy driapali z nuly na 100 lol..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vždy keď sa postavím na váhu :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Na ceskom mercedesclub je o tych autach popisane celkom dost. Neni to ziadna archa spolahlivosti.
V porovnani napr. so spominanym, predchadzajucim autom je to problem o dostupnosti informacii a servisu.
Ale ako som pisal, treba kupit a o 2-3 roky napisat, ako nakladne (€€€€) je to auto, co sa riesilo, ako dlho to trvalo a kolko ta sranda stala.
Mimochodom, taka blbost, ale kolko stoji napriklad take havarijne poistenie na to auto?
Ja na naftove auto strednej triedy (dlzka cca 4,8m, razvor 2815mm) z roku 2012 platim mesacne necelych 30€, so spoluucastou 50€ (alebo nic, ak sa oprava vykona v zmluvnom servise),takze v podstate kazdy skrabancek a blbosti preplatene bez mojho €.
Ondrej011
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.06.2019 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej011 »

Chlapci ďakujem za vaše názory, pôjdem jo pozrieť a uvidím co a ako ,ak bude všetko v pohode tak bude doma , a co sa týka servisu všetko záleží od mechanika ci ma chuť hľadať chybu alebo len meniť diel za diel ,možno sa poriesi aj havarijná ale myslím na staršie auta sa to veľmi neoplatí, a budem priebežne informovať o servise co dúfam ze tak skoro nebude žiaden no uvidíme ,pozeral som aj iné auta co sa týka vw jedine passat a škody tak jedine superb ale každé jedno auto v mojom finančnom rozpätí ma po kkt km takže a nebudem kupovať auto ktoré sa mi nepáči, minule som sa vozil na 508 gt 2010 a nato ze ma 150kw tak to išlo nie veľmi brutálne ale to jen iná vec
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ze zalezi od mechanika :40bd:
Otazkou je, ci ten tvoj ma diagnostiku ma MB, ci s nou vie narabat, ci pozna suvislosti a ci pozna choroby, bolestky toho modelu.

“o servise co dúfam ze tak skoro nebude žiaden“, tak tymto si to zaklincoval.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných