Mercedes - repas 5G (722.6) automatu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Mercedes - repas 5G (722.6) automatu

Príspevok od používateľa Rolfos »

Daval niekto v poslednej dobe robit repas 5G automatu (722.6)? Kto vam to robil a kolko to vyslo?

Vopred dakujem
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

5G Tronic

Príspevok od používateľa hamer »

Na zaklade skusenosti silno odporucam tuto opravu realizovat mimo SR - smerom na zapad.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes - repas 5G (722.6) automatu

Príspevok od používateľa vsevetko »

Rolfos napísal: repas 5G automatu (722.6)?
@didoop by ti k tomu mohol napísať viac... mercedes-w210-722-6-5g-tronic-trhanie-p ... 73993.html
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

lol, akurat som otvoril temy ... a hned ma tu spomina..

Mne trhal menic pri zamknuti ... po vymene prestalo.

Pocitaj za hydromenic cca 250e
olej do prevodovky pri vymene s filtrom a koncovkou (ak ju nevymenis, pretlaci sa olej ti z prevodovky do RJ) cca 100e
robota. ... to je uz prave otazne servis od servisu pretoze mne to robil znamy.

Co este odchadza je hydrodozvadzac, uz za 120e sa da kupit nahradny, popripade solenoidy po 30e/ks tusim su tam 3.

Potom samotna prevoodkva sa da kupit komplet set tesneni za 170e, atd atd.

Treba specifikovat co je zle. Potom si vies spocitat postupne cenu. Problem je ze ked to poskladas, a potrebujes to rozobrat znova lebo to nejde, mal by si dat novy olej ...

Na nete sa povaluje dokonca prirucka kde hovori co treba skontrolovat na prevodovke - napr. zle preraduje z 2->3 ... skontroluje spojky K4 ... atd je toho mraky.

Este samozrejme mas moznost kupit pouzivanu. Ceny su kludne od 100e vyssie, mozno nieaka s nizkym nabehom za par stoviek bude taka mensia loteria ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Ponukaju mi auto, ktore islo do servisu kvoli blizsie nespecifikovanym problemom s prevodovkou (pouzivala to uplne ina pobocka, ako ta, co ma na starosit odpredaj), tam im povedali, ze cela prevodovka na vymenu, cena za opravu cca. 8000 euro, takze ho vyradili. Auto dlhsie stoji, ma vybite baterky, nejaka prilis moznost zistovat, co presne je pokazene, tam nie je. Zaujimala by ma preto najhorsia moznost. Tipujem, ze problem bude bud v tom, ze doteraz (200tkm) nemenili olej alebo tu prevodovku niekto uvaril v terene.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Rolfos, neviem aká je bohatá vaša firma ale ak vyhodnotili že im sa to opravovať neoplatí tak Ty si myslíš že sa Ti to oplatí?Nie podľa mňa sa to neoplatí ani tebe.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Prečo by sa mu to neoplatilo? Nevieme síce aké to je auto, ale keď z trhovej ceny mi dajú dole 8000€ čo niekto vyčíslil opravu napr stále sa to neoplatí? Ja bych do toho išiel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z cudzími peniazmi by do toho išiel každý.Z vlastnými s kľudom iba mechanik a nekľudom dobrodruh
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Rolfos, neviem aká je bohatá vaša firma ale ak vyhodnotili že im sa to opravovať neoplatí tak Ty si myslíš že sa Ti to oplatí?


takto ti poviem vlastnu skusenost :

- auto na ktorom 11 rokov jazdim ja : kupene za 150.000 korun ked bezna cena bola 380.000 az 420.000 korun. Dovod ? Povodny vlastnik, spedicna firma, dostala vyhodnotenie od autoTEROrizovaneho servisu (Impa Bratislava) ze prevodovka je pokazena s opravou za 180.000 korun (nesiel zaradit / pouzit prvy prevod) a ze turboduchadlo to ma za sebou tiez - vypina sa, auto pada do nudzoveho rezimu (160.000 korun v tom case). Riesenia : 523,- korun za nove tiahla od radiacej paky na prevodovku plus vycistit variabilitu na turboduchadle (dve flasky dobreho ovocneho lebo nemam priestor na takuto aktivitu). DODNES CIZE 10 ROKOV MAM TO ISTE TURBO A TU ISTU PREVODOVKU. Masina ma dnes 19 rokov.

- auto na ktorom 10 rokov jazdi moja stara : kupene za 5.000 eur pri vtedajsej beznej trhovej cene okolo 15.000 az 18.000 eur (trojrocne, nove stalo 44.000 eur). Havarovane "beyond economical repair" ako to ohodnotil belgicky autoTEROrizovany servis, po slovensky teda natotalku. Riesenie : vymena dvoch dveri, dvoch blatnikov, kapoty, absolutne nedotknute nosniky, prahy, stlpiky, samozrejme nevyskerene airbagy. Cena opravy s pouzitymi dielmi na Slovensku : 500 eur. Kupene pri 120.000km, dnes ma masina 270.000km s jedinou zacinajucou hrdzou asi 7cm na prahu na druhej strane nez kde bola havarka. Celkove servisne naklady za ten cas : jedina mimoriadna oprava spojkove lozisko za 80eur, dodnes mam vtedajsie vsetky komponenty, klimakompresor, tlmice (stk bez uplatku samozrejme), alternator, starter, prevodovku, absolutne vsetko, nicoho som sa nechytil. Samozrejme brzdy, inak napriklad na capoch/stabilizatoroch mam 150.000km v Bratislave a su totalne ticho. 10 rokov. Akoze coze....


Prave dva tyzdne dozadu jeden sikovny chlapcisko odtialto z fora opravoval automat na dvojturbovom Volve S80. Bud majitel preda auto za 1.500eur namiesto 8.000eur, alebo... vymena automatu. To by nebolo Polsko aby za osem stoviek nevyriesilo problem ktory vsetci povazuju za neriesitelny... krajsia vymena automatu na aute neexistuje nez je na tomto konkretnom type.


Oplatilo sa alebo nie ?


Takze, ked mi niekto nabuduce ponukne za velmi vyhodnu cenu auto s padnutym automatom, tomu kur ze do toho pojdem.

Vsetko je to iba o cislach... Ked im niekto povedal 8.000 eur za opravu, trufol by som si to opravil ukrutne lacnejsie :)



Nejake doplnujuce otazky ? S vlastnymi peniazmi a samozrejme cash.

Tu moju masinu idem darovat bratrancovi, dozije chudatko u neho na dedine, bude sa trapit ako sa bude dat - rozpadne sa od hrzde, to viem. Takze pre seba nahanam nejaky iny voz - van... od Voyagera, cez Espace, Savanu, samozrejme lahko klepnute alebo pokazene, pretoze si to opravim a to su najvyhodnejsie kupy. Napriklad mi usiel minuly tyzden za 5200,- eur 2012 dlhy Espace ale uz s tym usmiatym nosom cize Phase4 (12/2012), klepnute dvere, blatnik, ziadne airbagy vonku, najvyssia vybava Initiale, najsilnejsi motor takze povinne automat, kludne si pozri inzeraty za kolko sa tie auta predavaju... ze by som ho kupil vyskereny ako leco sa bat nemusis ani sekundu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných