Mercedes ML

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a co tak napisat to vsetko a aj porovnanie do jednej temy a nezahlcovat forum tolkymi otazkami?

tak si skopiruj aj to pajero do tejto temy , a ja to nasledne vymazem..

len na okraj, na tahanie je lepsi manual, viac vydrzi..automat dostane viac po hube...zalezi ako casto a kolko na tom chces tahat..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

scorpi4 napísal:....

len na okraj, na tahanie je lepsi manual, viac vydrzi..automat dostane viac po hube....
Dôvod? Lebo je to.... nie je to pravda. Menič dokáže preniesť bez ujmy oveľa vyšší Nm ako suchá spojka. Prečo sa zvlášť pre ťažké podmienky aj v nákladiakoch doporučuje hydroautomat? Prečo sú všetky stroje do ťažkej prevádzky vyrábané s hydropohonom? čo je obdoba hydroautomatu. Pretože oveľa lepšie znáša vysoké zaťaženie.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

spotrebu pocitaj 15+ aj benzinu aj plynu ... urcite je vhodny na tahanie a budes sa cudovat aku silu ten motor ma... prevodovka v ML je sprevodovana viacej na silu ... 5st aut. prevodovky od ML boli podla mojho nazoru co sa tyka spolahlivosti super... pokial neratame spojenie s motorom 400cdi
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

Chlapy najlepšie na ťahanie sú "ameriky" nad 5.0l, samozrejme v LPG, momentálne najlacnejší pohon, chodí to s tým perfektne. Samozrejme pri "amerikách" treba dávať pozor na automaty, nie všetky sú vhodné na ťahanie. Niektoré modely vyrábajú s tromi druhmi automatov, najvyšší stupeň sú tzv. záťažové automaty (laicky povedané), prispôsobené na záťaž a ťahanie. Ja ťahávam Lincolnom Navigatorom 5.4 V8 300PS, spotreba s naloženým vozíkom 20l plynu, samozrejme kvalitný sekvenčný plyn, ani necítiť, že to niečo ťahá. Auto je ťažké, má stabilitu, vozík nelieta, pohodlné a je to s tým "hračka". Ťahal som aj s ML 320, výkon ako tak, ale je to "hrkáč". Ťahal som aj s Range Roverom, starší model, aj novší - 2004 3.0d Vouge - trápenie, sú to "hučiaci". Ťahal som aj s Terranom, Patrolom - to je ťažký "žrút" nafty, s Pajerom a po 20 ročných skúsenostiach, keď ma kamarát presvedčil na "ameriku", nič iné už by som na ťahanie nikdy nechcel len "ameriku" v LPG. Čo sa týka dielov na "ameriky" je to lacnejšie ako na európske vozidlá a servis je jednoduchý.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

200kW má aj nový motor 350. Ten je ale myslím s priamym vstrekom, čiže sa nedá prerobiť na LPG.
Teda prerobiť sa dá, ale sú s tým spojené také následné komplikácie, že LPG firmy to nechcú robiť a ak áno, tak vyslovene na riziko zákazníka.
Aj úspora je podstatne menšia, lebo každý štvrtý vstrek musí byť benzín, kvôli chladeniu (benzínových) trysiek.
No a výsledný efekt je asi taký, že spotreba LPG je asi o 15% vyššia ako na benzíne, + ešte spotreba benzínu vo výške asi 30% pôvodnej hodnoty.
Čiže o ničom.
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

pravda,jedine korozia problem, treba sa postarat,a mesiac na diely to isto nie,nieco co je v medzisklade v europe do tyzdna, ostatne specialitky do 14 dni,to mi ver pravidelne objednavam ,pre zakaznikou
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

ved to vrravim,director PRAVDA
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných