Mercedes ML 350 benzín plyn

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivan721
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2018 12:03
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML 350 benzín plyn

Príspevok od používateľa ivan721 »

Dobrý deň,
pred rokom som kúpil starší mercedes ml 350 11/2007 a začalo auto triasť pri rychlosti cca 100km/h, potom ho triaslo pri štarte a nechcelo sa pohnúť akoby nemal palivo. tak som zaniesol do servisu kde sa vraj vyznaju..menili rozvody, streky, palivové filtre skontrolovali sviečky a auto ide vraj ešte horšie tak že vynemili ešte riadiacu jednotku lebo nechelo komunikovať ani z diagnostikov a stále nič. Potom že to už môže byť vraj len elektrika tak nejak skušali kabeláž ale že nič nenšli. Vraj motoricky je OK ale že staále vynechávajú valce a trase ho. Skúste poradiť čo by to mohlo ešte byť ...som už 4mesiace bez auta a neviem čo robiť.
dik
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Motoricky vraj ok len vynechávajú valce a trasie ho lol to ako fakt?
Prvou vecou kde by som začal sú rozvody,konkrétne tie ozubene kolečká ktoré pohanaju rozvodovu reťaz. Boli robené z mäkkého materiálu a pravde podobne preskočila reťaz a casovanie a to všetko je v háji
ivan721
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2018 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan721 »

rozvody boli menene, jak ho rozobrali boli preskočené rozvody a vraj sú dobre založené aj načasované :(
No tak mi bolo povedané že skušali motor aj tlaky vo valcoch ale jak to daju dokopy už trase. Ja už som z toho magor.
Dakujem za radu, môžem o skusiť dať inému mechanikovi nech pozrie tie rozvody...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem že do ktorého servisu si to auto zaniesol, ani to pre nás nie je rozhodujúce, ale evidentnne tí páni mechanici narazili na hornú hranicu svojich všeobecných vedomostí.
Asi by bolo vhodné ísť niekde kde také auto lepšie poznajú, hoci by to bolo aj niekde ďalej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymenili riadiacu jednotku, chytali sa kabelaze, tak a teraz sups k niekomu kto povodny problem zapeklito skomplikovany dokaze vyriesit.

Radost !

Podla mna by este trebalo prevodovku a kardan vymenit, len tak zo srandy ci nahodou nepomoze. Aj tu riadiacu jednotku by ma silno zaujimalo ako menili a hlavne ako kodovali.
ivan721
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2018 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan721 »

Išiel som tam na odporúčanie, majú vraj skúsenosti s takýmito autami ale z toho mojho su v p....
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Najdi si niekoho, kto ma osciloskop. Kontrola rozvodov je rychla - komtrola signalu vacky voci kluke. 100 % istota. Potom sa daju kontrolovat dalsie veci. Pokial to robi na aj na plyne a aj benzine, tak potom este skontrolovat kompresie. Ci nie je podpaleny ventil. A skontrolovat zapalovanie.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Najvacsi problem rozvodu toho motora je ozubene koleso vyvazovacieho hriadela v strede motora. Ak nie je komunikacia s motorovou jednotkou to je jedna vec ale motor bez vadnej mrtvej jednotky ist nemoze tak naco sa menila? Ak nevidim dovod preco nie je komunikacia s jednotkou ako ju viem vymenit ked zistit dovod jej nekomunikacie je urcite jednoduchsie. Dali novu jednotku? Ak ano treba ju programovat a sparovat s autom inak ani netukne ak davali staru treba urobit to iste ale najprv s nej urobit novu a potom spravne programovat, kodovat a spravovat s autom. Ak je stara jednotka mrtva a nedaju sa z nej prevziat udaje treba to spravit online. Isto to robili? V diagnostike je nieco take ako kontrola CAN motoroveho priestoru a to kontroluje vsetky zucastnene jednotky na vzajomnu komunikaciu a mimo toho ak by nebola komunikacia je urcite v systeme chybovy kod minimalne v EZSku, ISM a v prevodovke.
ivan721
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2018 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan721 »

A môže byť aj taka možnosť ze to už nik ne opraví????? Padli už aj takéto vety :41c2: co sa potom dá s tým robiť?
ivan721
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.10.2018 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan721 »

Zobral to iný mechanik a nejde 4-5 valec (vynecháva) vraj je zedretí motor a treba ho vymeniť. Takže som štastný
Nevieme či niekto nevykupuje takéto autá? Na diely?
diiik :zga27:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných