Mercedes GLK - start/stop systém nefunguje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Mercedes GLK - start/stop systém nefunguje

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Mám problém so systémom štart-stop. Keď autom zastavím, motor sa vypne, ale hneď nato naštartuje a odvtedy systém štart-stop nefunguje a ani tlačítko ECO, ktorým sa systém vypína/zapína. Dokonca potom už ani prevodovka neradi hladko a púšťa motor do vysokých otáčok ako na móde S akoby bola v núdzovom režime. Keď autoodstavim a normálne vypnem kľúčom a po chvíli naštartujem, všetko funguje opäť normálne a aj tlačítko ECO funguje. Keď ho ale nevypnem, zase sa všetko opakuje. Neviete mi poradiť kde môže byt problém? GLK 220CDI (125kw), 7G-tronic plus, r. 2013
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Nemáme veštecké gule, daj si to na diagnostiku, pravdepodobne bude chyba v elektrike alebo v nejakom spínači.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Akumulátor je pôvodný?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

vacsinou to robi akumulator , len nezabudni ak ho treba menit treba ho nakodovat
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Akumulátor som menil asi pred 4 mesiacmi. Pri štartovaní to už slabo točilo. Ale ešte to má druhý malý akumulátor - záložný. Môže to robiť ten?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Daj aj malý premeriat
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

oba aku musia byt v poriadku, zcasti sa zastupuju.. ale preco nejdes na diagnostiku, tento model ju ma velmi dobru, a hned vies na com si...
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Na diagnostike sú všetky systémy bez chyby. Záložnú batériu som premeral - 100%. Ale zaujímavé že primárna ma len 80% aj keď je takmer nová. Nechám ju dobiť a skúsim to zajtra vyskúšať či sa niečo zmení.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Na diagnostike su vsetky podmienky preco start/stop ma problem alebo co mu nedovoli pracovat tak ako ma alebo co mu prikaze motor po vypnuti znova nastartovat a co odstavi start/stop aby motor nevypinal. Chybu mat zapisanu nemusi nesplnenu podmienku alebo dovod pre nieco treba najst.
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Tak akumulátorom to nebude. Vyskúšal som aj novú záložňu (požičanú) a nič sa nezmenilo. Nemáte nejaké nápady čo by som ešte mohol preveriť?
Čo sa týka diagnostiky, neviem či to tu (Košice) niekto dokáže tak podrobne preskúmať ako popisuješ a autoriz. servis si nechávam ako poslednú možnosť. Ja som to dával na diagnostiku Delphi DS150E. Dá sa to nájsť aj s touto?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Mozem sa na to skusit pozriet zajtra aj tak asi budem cely den v praci. Delphi tam vela sanci nema.
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Teraz som si všimol, že mi stále ide vnútorný ventilátor aj keď auto odstavím a zamknem ešte asi 5min. Je to normálne? Nesúvisí to s mojim štart /stop problémom, alebo je to ďalší problém.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Klima je jedna s moznosti preco moze nastartovat alebo nevypnut motor napr. je tam senzor vlhkosti, ktory ked zaznamena problem s vlhkostou nastartuje motor a pusti klimu.
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Tak dnes som zabudol po naštartovaní vypnúť start-stop a na najbližších semaforoch sa zopakoval môj problém: motor zhasol a hneď nabehol, lenže teraz sa už rozsvietila kontrolka motora. Na diagnostike vypisuje chybu P2101 - Akčný člen škrtiacej klapky A, obvod riadiaceho motoru, rozsah/výkonnosť. Tak čo mi s tým poradíte? Neviem či je to príčina môjho problému, alebo len následok zblbnutia klapky po tom čo motor zhasne a v sekunde nabehne. Dik za rady.
kkkkkd1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2010 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkkkkd1 »

Mimochodom xentry, nevieš ktorá je to klapka A? A aké sú ďalšie? Je to motor 651.912.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 11 neregistrovaných