MERCEDES GLC 350E AMG - PLUG IN HYBRID

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je vela veci, ktore len tak lahko neopravis aj ked mas najlepsiu sadu klucov
Lenže práve preto by ten čo VIE mal byť královsky zaplatený a nie drankať od neho rady na sieti zadarmo.
Každý kto si kúpi "premiovku" (a to sú dnes už skoro všetky) by si mal byť vedomý aj následných nákladov.
Ak plastický chirurg zarába desatisice, tak prečo by mal mať mechanik v rovnakej pozícii almužnu. Potom mladí nemajú žiadnu motiváciu niečo v tejto oblasti dokázať a idú radšej za zubárov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xentry napísal:Nepride mechanik o robotu, pri tychto autach nie ani pri generacne aj 2 krat starsich od tohto, skor ho budu vyhladavat aj ine dielne ak je u urciteho ako sa povie doma. Je vela veci, ktore len tak lahko neopravis aj ked mas najlepsiu sadu klucov :)

Takto to je.Nie je reálne si myslieť že akýkoľvek dobrý návod pri technike posledných 5 rokov dovolí že si to urobí sám majiteľ.Akonáhle je nutné vybavenie (+ vedomosti) diagnostikou akéhokoľvek druhu už nemá šancu.Dokonca iný mechanik nemá šancu ak si vzájomne nepomôžu meraniami ,logmi grafom a pod a obaja sú zhruba rovnaká úroveň vedomostí.Doba prináša veľa nového a jedna z vecí je že sa bez značkovej diagnostiky robiť nebude dať vôbec.Žiadne univerzáli,žiadne hračky do telefonu,len a len diagnostika danej značky a dnes už aj prístup do on line priestoru značky.Inak len a len trápenie a spústa vyhodených peňazí pre zle stanovené závady.A stále viac platí že sa musia overovať nové diely.Žiaľ aj diely značky.A tam zákup zle funkčného dielu (najčastejšie elektronického) skúste zrekamovať vy.Na základe čoho ? A to sú pálky aj cez tisícku.Tu nejaký piesoček AB EU sa toho veľa dozvedieť nedá pretože je nulová ochota sdielať,ale tých informácií je mrte,treba len vedieť čo a kde.Ale ak to má tak byť musí vyzerať priestor na zdielanie inak.Predbežne už roky "ochotníci" iba odchádzajú keď zistujú márnosť každej snahy
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Oco servisov a mechanikov je plna ..t. Otazka je ci ma byt ten co vie zaplateny kralovsky alebo ten co nevie vobec.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak ten čo VIE bude rozdávať rady zadarmo, bez ohladu na oblasť v ktorej pôsobí, tak nikdy nebude bohatý alebo primerane bohatý. Ak budú všetci niekde v strede tak je to oničom lebo šlendriani sa skryjú za chrbty tých dobrých.
My selektujeme ludí na managerov a robotníkov a to je hlúposť - lebo aj v jednej aj v druhej skupine sú dobrí aj zlí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nejde o bohatstvo,to je nezmysel.Ide len o primeranosť a pokiaľ poznám celkom slušný počet tých úplne najlepších,nikdy som nepozoroval ťah po bohatstve,je tam úplne iná motivácia.Mnohý z najlepších sú napr volne dostupný a je možná verejná konzultácia a je priamo sledovateľná on line v stanovenýcch časoch.To len každý blbeček si myslí a namýšla,tí čo ozaj vo fachu niečo znamenajú sú úplne obyčajný a dostupný a ochotný poradiť.Hlupák neporadí,nieto toho boha,ja to vidím takto.To sú v diagnostike nejaké pojmy a nie je problém sa ich pýtať a poradiť sa.Že ich (asi naštastie) nepozná každý je v podstate dobre,lebo čo urobí hlupák ako prvé,napľuje do všetkého a zasraté čižmy si nikdy nedáva dole.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Napísal som primerane bohatý - napríklad aby si mohol kúpiť celkom obyčajný byt v BA bez toho aby sa na celý život upísal banke.
Teda ak vymieňač má 12 tisc ročne - odborník by mal mať 120t. Ale to nie je myslené len na oblasť automobilizmu. Všetci predsa vieme, že nie je murár ako murár a rovnako aj programátori sú takí aj onakí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Desné o čom je téma a čo tu preberáme...ozaj len vykopnúť a už nikdy nedovoliť sa ani priblížiť...že som sa nechal strhnúť je smutné...pokojne aj mňa vykopnúť.Jeden kopanec do gulí je málo
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...ved toto. A clovek to tu nechava napisane navzdy v digitalnej forme ako obraz osobnosti... (ja,ty,my vsetci..)
panriaditel
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.05.2021 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panriaditel »

mhlavaty napísal:Desné o čom je téma a čo tu preberáme...ozaj len vykopnúť a už nikdy nedovoliť sa ani priblížiť...že som sa nechal strhnúť je smutné...pokojne aj mňa vykopnúť.Jeden kopanec do gulí je málo
Pane, Váš diskusný príspevok má značnú morálnu hodnotu.
Nie je potrebné robiť tie kopance., skôr by Ste sa nali vrátiť na Vašu bývalú pozíciu tu na fóre a nekompromisne mazať príspevky mimo témy.
Rozdávanie kariet nemá zmyslu, to len zase strhne rozhorčenú debatu o dôvodoch.
Vymazať nevhodný príspevok bez vysvetľovania, bez kartičkovania.
Časom sa to možno ujme, časom tých prispievateľov mimo tému možno prejde chuť písať tie nezmysly do témy, keď zistia, že na druhý deň tam už nie sú.
Viem aké je to náročné, viem, ako to ide na nervy.
Ale vy máte prehľad, máte tu svoje skúsenosti.
Ja som pasívny čitateľ a zaregistroval som sa len kvôli tomu, aby som názornou prezentáciou ukázal, že kam speje toto fórum.
Ale miesto pochopenia už bolo písané aby ma zastavili.
Miesto pochopenia problému žiadajú zastaviť toho, kto na problém poukázal.
Mňa nie je potrebné zastaviť.
V takejto morálnej úrovni spoločnosti je z mojej strany zbytočné viac sem písať.
A ak Vy sa vrátite a vymažete všetky moje upozornenia, verte, nepoviem na Vás krivého slova.
Pekný deň Vám.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý pán riaditel - len na ozrejmenie - Milan je stará škola a má velmi silné socialne cítenie , aj mne velakrát pomohol. Lenže takých mechanikov už nieto, tých pár čo je, sú skoro dôchodci a dlho už nebudú niekoho zachraňovať. Problémom tohto fora je, že si sopliaci nakúpia premiovky na ktoré nemajú a potom sem chodia žobrať aby im niekto zachraňoval prdel. Namiesto toho aby si dopredu overili či im ten ich supercar aj bude mať kto servisovať.
A druhý problém je, že aj keď sa vám to nepáči, tak nemôžete nebrať do úvahy ludský faktor.
Lebo darmo si kúpite najlepšie auto na svete ak vám ludia vo vašom okolí jeho vlastníctvo znepríjemnia až na mašlu.
A samozrejme moj príspevok sa netýka zadania témy, ale posledného príspevku v nej. Overoval som si to v pravidlách. Lebo aj v realnom živote ak sa pridáte k rozhovoru tak odpovedáte na poslednú vetu a nie na to o čom sa hovorilo včera.
Edit:
..ozaj len vykopnúť a už nikdy nedovoliť sa ani priblížiť
Milan a ako sa dá toto urobiť v realnom živote?? zakážeme opozíciu? pozatvárame všetkých čo s nami nesúhlasia?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných