MERCEDES GLC 350E AMG - PLUG IN HYBRID

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A????? čo tým chcel básnik povedať ??? Na staručkom AXku som sa nikdy nedostal cez 5l, na francúzovi čo mám teraz sa nedostanem cez 8l - ale plynu. Lenže to nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Lebo zapnem vozík a je tam 12 litrov, lebo ho zoberie manželka a je tam 200 eur na servis :40bd: :40bd:
Jediná meratelná hodnota je celková suma čo dáš na to auto počas celej doby čo ho máš. Tam si treba premeriavať pipíkov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Dakujem vsetkym za vyjadrenie.
Tak predovsetkym spotreba ma velmi netrapi, to nieje kvoli tomu s tou elektrikou, kratke trasy, 10km.. 2km tu tam dost casto, no problem nabijat, tak si hovorim ze tyzden ani nestartne.
lexus ano uvazujem, len preco mi nejak nesedi.. neviem.
Zviezol som sa tym medvedom tak 2..3h, velmi zaujimave treba skusit.
ten dvojliter, ma nejaku konsktrukcnu chybu? inak zvuk velmi solidny a taha slusne, nepovedal by som ze 2t a 2liter.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nezabudni, ako si sám povedal, PHeV musíš nabíjať. Lebo čo? Odídu ti baterky. (Časom tak či tak budú na výmenu/repas ako napr. v Lexuse)

Neviem ako má merc opatrený management batérie, ale logicky keď vyťaháš šťavu z baterky, management nechá možno 10% energie ako kritickú hranicu a vlastne vozíš baterky(váha) a motor ešte popri jazde bude dobíjať. Čiže enormná spotreba phm.
Ja si vlastne ani neviem predstaviť, na aký režim jazdy je dobré PHev-ko

Buď asi teda hybrid, čo nabíjať nemusíš(trebars Camry) alebo čisté EV.
leonNL
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Truck, a preco silou mocou hybrid? Obzvlast ked chces “dozit” s tym autom... Na tak maly najazd by som jednoznacne volil benzin...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Čo sa mňa týka, ja si NIKDY nijaký hybrid ani žiadnu sprostú električku nekúpim, a kľudne sa môžu všetci novinári, ekoteroristi a fašistickí politici na hlavy postaviť a odrážať sa ušiskami. Radšej budem jazdiť na 50 ročných autách, ako na Kube. Keby sme sa im na to kolektívne vysrali všetci, museli by ustúpiť. Jedine MY rozhodujeme o tom, čo sa bude vyrábať a nie nejakí retardi v eurokomisii. Čo by asi tak urobili, keby sme im to nekupovali?? Nie je normálne, aby sme si kupovali dementné autá len preto, lebo nejakí debilkovia idú zachraňovať planétu pred "globálnym otepľovaním", ktorého dôsledkom je o.i. najchladnejší apríl za 30 rokov. Chcú nám zničiť normálne autá, ale lietadlá a lode im nevadia. To len tak na okraj.

Ale aby som ti aj odpovedal:
Zisti si v meďáku, koľko stoja baterečky, ktoré raz budeš musieť vymeniť. Najneskôr po 8 rokoch od výroby... A po ďalších 8 rokoch zase. A po ďalších 8 rokoch zase.
Keď ti tú cenu neochotne oznámia - neradi ich zverejňujú, veeeeeľmi neradi!! - dostaneš na svoju otázku "hybrid, áno či nie?" vyčerpávajúcu odpoveď.

PS: V prípade BMW 330e je to 8000.- eur + výmena. Baterky nemožno ničím nahradiť a nemožno ich ani vyhodiť, nakoľko tvoria integrálnu súčasť elektroniky vozidla. Jediná možnosť je kúpiť nové v značkovom servise.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

Na taky najazd by som tiez radsej zvolil cisty benzin , nejaky spolahlivy , nemusi to byt mercedes , napr. taku Toyotu RAV4 , japonec v benzine :3035:
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jergusko, apríl je taky normálny, ako si ho pamätám este za komanca, aj máj..
Že sa planéta otepluje, to vidí KAŽDÝ, bez klapiek.

Na Sibíri máš už teraz vyše 30 stupňov.., aj pri polarnom kruhu.

Bohužiaľ, sme to my, ktorí kupujú obludy typu X7, X5, Gl, Rover a podobne.

Detto v USA a inde.

Možno jediným riešením bude nakoniec naozaj obmedzenie rýchlosti podľa znaciek...

A až vtedy sa možno výrobcovia vrátia k normálnym autám, keďže nebude mať zmysel chovať 200-1500 koní :40bd: :40bd:
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Preco hybrid? Tak som rozmyslal, ze pri tych kratkych trasach, ktore su pre manzelku do prace 8km, nechty, kadernik, obchodik, skakanie tu a tam, ze proste manzelka bude jazdit na elektricke aby sa ten priamovstrekovy bazmek nekazil a ja zase benzin pri dlhsich trasach. Je tam moznost volby, da sa prepnut co chcem pouzit.
Proste som sa zviezol a tak trochu ma to dostalo, to zrychlenie je neuveritelne, necakal som, no vyberame dvaja, auto pre manzelov.
30r. dom.. deti..praca, to vsetko uz mame za sebou a teraz si mozme konecne dovolit to, co doteraz neslo, kym sme este ako sa povie fit.Napisal som tu aj preto, aby ste pisali co mna nenapadlo a cenim si vas cas, ale auta ako Rav.. kamry, to nie, tiez vobec nejde o nejake predvadzanie.. image, to uz vobec nie.
Iste ale je, ze este sme tu hlupost neurobili, ale uz sme blizko.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pokiaľ sa človek drží pravidla max 10% z hotovosti ..
Hoci aj Lambo.. :4012:
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Lubos, pravidla. nepravidla, 30r. za volantom kamionu u nemca... rakusaka.. belgicana a stale ma to drzi, sam sa cudujem, som obycajny chlap, ziadne dedicstva.. firmi, proste iba makas.
Pred casom tuto zarobkovu stafetu prebrala manzelka, zaraba velmi slusne.
Hovori mi, skonci uz konecne tym kamionom a zacnime uz konecne zit.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A ja, ako večny optimista..., vravím :
"Ked chceš rozosmiať Boha, povedz mu svoje plány.. lol

Hlavne zdravie, zdravie, ešte raz, zdravie...

Ved to, že si stále za volantom, dôchodok v nedohľadne, keď vôbec sa ho dožijeme...

Za tie peniaze radšej apartmán, alebo byt v Bulharsku, pri mori, či Chorvátsku, Grécku, aj keď, podľa mňa, Bulharsko je ešte len na začiatku, ceny sú ešte nízke, je TOP pomere cena /ponuka.

Preco??

Za stratu hodnoty auta za 1 rok môžete urobiť pre svoje zdravie za 2 mesiace pri mori viac, než je radosť z kúpy nového auta a jeho vône...

Ta sa po týždni obyčajne vytráca a mozog bude opäť potrebovať svoju dávku drogy... lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

truck123 napísal: 30r. dom.. deti..praca, to vsetko uz mame za sebou a teraz si mozme konecne dovolit to, co doteraz neslo,
V podstate som v tej istej situacii a z pohladu aut, dopravy a mobility sa práve orientujem k otázke - ako si zariadiť život, aby som sa mobility zbavil.
Pretože autá sú stále lepšie (podla uhla pohladu), ale ludia na cestách stále horší. Na celej doprave mi stále viac a viac prekážajú ludia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ja by som to videl oveľa jednoduchšie ako tu páni,

môžeš sa z vysoka vys rať na keci ako sú tatkove celkové náklady a podobne, pokojne nech si započíta aj stromček do feldy,alebo Ked chceš rozosmiať Boha, povedz mu svoje plány.
život žiješ teraz,čo bude zajtra to nikto nevie.
nie je to ničom inom ako o peniazoch, páči sa ti to, vyhovuje ti to, máš na to, chceš to, tak si to kúp,rozhodnutie je na tebe a starosti s tým spojené tiež.
keby si si ho aj nekúpil a kúpil niečo iné,čo myslíš bude to oveľa lepšie? asi nie,a nadôvažok budeš mať aj to čo si nechcel resp. po čom ti srdce neprahlo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pedro, si ešte veľmi, veľmi mladý..... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro - ak si si nevšimol, tak v poslednom príspevku som celkové náklady vôbec nespomenul. Tie sú podstatné v mladom, alebo skôr produktívnom veku, keď náklady na vozidlo idú na úkor niečoho iného.
Ale ak si moj príspevok ešte raz prečítaš- tak sa dozvieš že na cesty nechcem preto lebo sú tam HLÚPI a ZLÍ ludia. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: furmanekmichal228, matyika84 a 9 neregistrovaných