Mercedes GL420 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Mercedes GL420 CDI

Príspevok od používateľa VinicP »

Kde je cviro? :D.... Nee.. len sa vás chcem spýtať na toto auto. Je to GL420CDI.. 2009, druhý majiteľ (je to v rodine) 189tis km, poctivých. Servis len Mercedes Trnava.
Auto normálne jazdí, len som na to nejakú chválu nepočul. Neviete čo to je za vágen? zrujnuje ma to? Je to za symbolickú sumu ("jako pre mna").
Mal som Jeep GCH 3.0CRD, ten som začiatkom júna predal. Po 6rokoch. V celku som bol spokojný. Do firmy sa kúpilo nové GLko.. a toto zostalo "naocot" .. alebo nacocot :D..
A ja neviem či si kúpim auto, alebo starosti. Lebo to už je niečo iné ako moj staručký mercedes, alebo pežot 405 ktoré momentálne užívam k spokojnosti. Čo Vy na to?
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

K motoru sa neviem vyjadrit ale tak k celku ako autu ti poviem. Ja 2007.. tazke hojdajuce servis podvozku v norme treba pocitat s opravou vankusov. Predne svetlo mi zatekalo 1200€, auto vybijalo baterku .. command cca 2500€
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Motor OM629, ktorý bol nástupca motora OM628 a ten mal v Nemecku prezývku Kráľ servisov. V8 diesel dopovaný dvoma turbami, točivý moment 700NM a viac sa mi zdá. V súčasnosti sa ten motor už nevyrába. Musíš rátať s tým, že je to veľký diesel namontovaný do naozaj veľkého auta, čiže náklady naň určite nebudú ako na Peugeot. Či Ťa zruinuje je ťažko povedať, niekoho môže zruinovať aj Passat a niekoho nezruinuje ani Maybach, to si už musíš zvážiť len Ty sám. Každopádne aj keď bol pravidelne servisovaný, časom niečo zase vyskočí a je to proste kus auta s pokrokovými technológiami.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Tak...jeep tiež niečo zjedol. Občas padlo na opravu aj 4miestne čislo. Pežot ma za 3roky stal asi 50e. To auto ma u mna špecial ďakovanie.
Veď práve, že firma so 100zamestnancami utiahla servis nejakeho helmuta. Ale ja mam zamestnancov dvoch :40bd: A fakt som o tych autach nepočul nič extra. Aj tento stravil par noci v servise - tiež ho to neobchadzalo.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Si sa v tom vobec viezol, sorry? :)
Ved JEEP je proti tomu vzducholod. Skusal som myslim este mladsie, prisiel som do jazdeniek a pytam si nieco pohodlne, velmi pohodlne. Tak predajna ukazuje na toto, to urcite bude pohodlne. No urcite. To GL je tvrde jak rebrinak, aspon ja ked to porovnam. Citil som sa ako keby som soferoval nejaku dodavku, ked si odratam pohodlne sedadla a iny interier.
Ale ak ti to nevadi...
No a nasledna predajnost tej krabice bude biedna :)
LS600h
XC90
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Viezol som sa v tom. Popravde na moje prekvapenie to nebolo nejak extra pohodlne- hlavne stredovy panel mi vadil. Ale ja mam 2metre - skoro vsade je to naprd. Jedine pohodlne co som mal je to esko, čo mi este stale hovori pane..no a mal som range rover vouge - to bolo kralovstvo pohodlia. Ved to je aj trochu dilema. Chcel som na zimu range a teraz sa objavilo toto. Poviem ze cena pre mna je okolo 7tis. Je to 2009r. Ved povedzte co to je za sumu k tomu autu. Ja sa v tom vyznam prd. Len co porovnam na nete.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ved hovorim, ze to ma daleko od pohodlia.
Za 7k by som to kupil. Super cena. Ale len preto aby som to potom predal za 13 :d :D

Cenu servisu asi neriesim, snad si dost rozumny aby si vedel do coho ides a mas z coho vykryt ked sa nieco pototo.

Velkost problem c.2. XC90 je "tank", parkujem s tym vzdy na pradznej strane parkoviska, podzemne garaze hroza. Toto je este dlhsie a sirsie, polomer otacania to moze mat tak 14m? xc90 ma 13m, jedno z najhorsich a toto bude este horsie. Ale aj do mesta budes jazdit na pezote, tiez neries.
Na dialnici uz celkom dost pocut ako okolo toho huci vzduch. Zuzene pruhy niekde? Pohroma :D

To uz radsej range rover, ak chces krabicu. Do toho by som isiel aj ja, ak by som nezil na slovensku (kvoli slovenskej zavistlivej nature si nikdy nekupim nemecke "premiovky" alebo rover, kym tu budem zit)

Len sa nestazuj, ja mam tiez k dvom metrom blizko a v autach v podpise sa mi jazdi pohodlne. A po meste jazdim v autach velkostne triedy fabia a ked sa usadim chvilu v tom vydrzim. A ked je to automat, radit som lenivy, nemam problem v tom byt aj dlhsie.
LS600h
XC90
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Tak ja som mal vzdy auto na leto a zimu. Range bol top. Jeep..pajero..vsetko malo + a - To GL by bolo asi ako si povedal. Kupit..vybavit zimu..a predat a mozno s plusom. Lebo ten range je srdcovka. Ten by som si nechal. Tu je lakava iba ta cena myslim. Ale hovorim, je to rodina a nikto to nechce iba ja :40bd:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Keď je to 2009 tak je to FL a keď ma 190000km a nechceš to alebo chces zarobiť daj vedieť dohodneme sa! Ja presne také hľadám SS
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Neee. Chrbtova kost mi nedovoli auto "otočit"..To ne. Ani nejak na to nie som odkazany. Ale jako skusenost.. proste nieco nove. Inak..mne sa napr tento dizajn pači. To nove je nejake moc gulate. Su tam r21disky..vyzera to dobre no. Len celok je nejaky komplikovany. A mimochodom - nove GL je uz 350tka ;). Takze ten 420motor omrzel ;) Bojim sa spytať prečo :40bd:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Za 7 to mas zadarmo povoz sa ked ta omrzu trebars o 5 rokov to predas sumu blizku 7
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

17000 keď je taký ako píšeš
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

No jako skusenosť by to bola. Len aby som z toho nespominal všetkych bohov na bohov. Ťažko sa mi bude servisovat auto ktore v podstate nechcem. Len zvedavost to asi bude. Ale to moze byt draha skusenost. Nie je to nove a fakt, čo som sa o tom dočital. Ma to sice 190t..co pri starej dobrej 66kw octavke je zábeh, ale toto moze byt stav na začiatku problemov. Možno tu melem zbytočne okolo ničoho...ale chcel som sa dozvediet nieco od vas. Keby ste sa ma spytali na jeep GCh 3.0crd..mal som ho dost dlho na to aby som vedel trochu poradit. Toto ale neviem ani tuk.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

17 je v inzeratoch - pytať možu, ale predat nemusia.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Ja také chcem! Ponúkam ti 17000 v hotovosti keď je také ako opisujes!

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných