Mercedes E55 AMG W211 combi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

leonNL napísal:Ano Lubos, ked vidim vsetky tie hnile W222-ky, W213-ky atd… :4090:
A samozrejme Dacia je konstrukcne to iste co W222, komfort jazdy a pohodlie rovnake… ani nepoznat rozdiel :40bd:
Keď trpis dislexiou, daj si niekomu vysvetliť text, ktorý čítaš...
Dík pekne.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Leon ako vieš porovnávať niečo čo ani nie je definované. Ideš po ulici a povieš táto žena je pekná a táto nie - ale to je len tvoj pocit. Pri zmyslových veciach sa velmi ťažko dá niečo porovnávať.
Mercedes má objektívne najdokonalejšie led svetlá na svete. To sú tie čo vedia vykrojiť zo svetla protiidúce auto aby ho neoslepili.
Lenže je to naozaj človeku potrebné? alebo je to len výskum pre výskum aby sme sa mohli ukázať že my sme najlepší?
Oco, tie všetky " DOKONALE" svetlá by som jednoducho zakázal,aj automatické prepínanie diaľkových.
Svetlá sú dobré iba vtedy, keď ich obsluhuje niekto pričetny, niekto, kto si dá svetlá riadne nastaviť.
Pretože z výroby sú málokedy úplne poriadku.

Keďže veľa áut je z buraciek, tukancov atď, stačí, keď svietia o chlp inam a už Ťa oslepuju...

Automatické svetlá pre zmenu oslepuju na diaľnici aj kamióny, aj ostatných protiidúcich, prípadne jednoducho neskoro prepnú na stretavacky, hlavne na okreskách.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

lubos zimovcak napísal:Mercedesy krásne hniju
Toto si nenapisal ty, ano?
Ked reagujes na moju odpoved tebe, aspon predtym precitaj po sebe co si napisal…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
panriaditel
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.05.2021 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panriaditel »

No čo pán lubos zimovcak ?

Položil som Vám konkrétnu otázku a tak čakám konkrétnu odpoveď.
Ak by ste opomenuli, tak ich sem opätovne napíšem:

- Napíšte ktorý model vozidla zn. Mercedes ste porovnávali s vozidlom zn. Dácia,

- Napíšte bežné údaje oboch vozidiel, čiže r.výroby, motor, prevodovka, počet kilometrov v dobe porovnávania., resp. podmienky počas porovnávania,

- Napíšte, či ste vykonali aj nejaké merania, ktoré sú obvyklé pri porovnávaní vozidiel ?

- Napíšte, koľko kilometrov ste najazdili na týchto porovnávaných vozidlách.

Takže pán lubos zimovcak, máte tu 2-krát priamo položenú otázku.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nie je o tolko lepsi o kolko je drahsi, platis len za znacku, nic viac tam hladat netreba a este samozrejme za ich reklamu na youtube.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak že Dacia používa motor ktorý je aj v modeloch mercedesu.... majitelia Dacie sa tým chvália, majitelia Mercedesu asi ťažko že . :4012:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:Oco, keď idem niekam na dovolenku, napr tento rok cez Bosnu do Čiernej Hory, už samotná cesta je cieľ...
Len škoda, že je tak málo času, zastaviť sa a " kochať sa krajinou" :41c2:
Mimochodom, odporúčam cez Foču, za Sarajevom.
Nádherné cesty, motorkársky neobjaveny raj. Stovky tunelov, fantastické výhľady, najhlbší kaňon na svete, teda, hneď za Grand kaňonom USA

My sme už za Bosnou, či Čiernou Horou...
Katastrofálne zaostávame. VO VŠETKOM.
- si tam doletím a potom si tam auto požičiam.... nejako nechápem ľudí ktorí dni dovolenky trávia v aute... cesta je cieľ? predpokladám potom nejazdíš po dialnici ale po okreskách a kocháš sa, prespávaš u domácich, koštuješ vínko a špecialitky... nechápem ani tých ktorí cez celú Europu ťahajú za sebou lode - miesto toho aby si ju požičali na mieste. No ale status treba dokázať.... :40bd:
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Teraz som sa vratil z Chorvatska, 700km za 6,5 hodiny aj s prestavkami. Ake dni tu tocis? Letis lietadlom, tak to neznamena ze si tam za ten cas kolko to trva lietadlu. Byvas v meste ktore je vzdialene hodinu od ktorehokolvek letiska, takze hodina cesta na letisko, musis si vybavit odvoz, nalozit veci, na letisku vylozit… Na letisku by si mal byt hodinu pred checkinom, to uz mame dve hodiny dokopy minimalne. Od checkinu po vzlietnutie dalsia pol az hodina, to uz sme na troch hodinach, dajme tomu dve hodiny let, uz sme na piatich hodinach, priletis, vystupis, kym vyzdvihnes batozinu a vybavis sa dalsia pol az hodina, uz sme na siestich. Pozicias si auto, zase musis nalozit celu batozinu, a odviezt sa na miesto kde byvas, lietadlo asi nepristane priamo pred hotelom ci apartmanom, ze? Takze dalsia cca hodina, a teda, od monentu ako si odisiel z domu do miesta pobytu preslo v pohode 7 hodin. Nehovoriac o tom, ze cely kolotoc s nakladanim a vykladanim batoziny si musel absolvovat niekolkokrat… plus checkin, kontrola po pristati, pozicanie auta atd atd… Takze nerataj len cas letu, ale celkovy cas, ked odides z domu az kym si na hoteli. Kratke vzdialenosti vychadzaju s lietadlom rovnako, niekedy aj dlhsie ako s autom. Obzvlast ak clovek byva daleko od letiska a aj hotel je daleko od letiska. Cesta na letisko, cas na letisku, let, cas po pristati, cesta z letiska na hotel… a sme ma tom istom ako autom.
Ja vecer nalozim veci do auta, o druhej v noci vyrazim (takze sa aj vyspim predtym), o osmej, najneskor o deviatej rano som na ubytovani pri mori. Mam dve deti, takze batoziny je pozehnane, dalsia nevyhoda lietania, byt obmedzeny na vahu a velkost batoziny… ja si v aute vezmem co chcem a kolko. Cely cas na dovolenke mam vlastne auto a nemusim si poziciavat, ked chcem niekam ist, sadnem a startujem. Dovolenka HR ci IT jedine autom, rychlejsie, pohodlnejsie ako lietadlom, a neobmedzeny povolenym mnozstvom batozin.

A co si napisal s tou lodou, typicky slovensky pohlad na vec. Hned myslis na status… Idem na cele leto do HR, mam doma lod/cln ktory pouzivam aj doma, na jazere, Dunaji atd… Preco si mam pozicat pri mori nieco cudzie, nezname, ked doma mam vlastne a mam jednoduchu moznost si to odtiahnut tam a naplno vyuzit? Len aby zavistlivy slovacik co ma stretne na dialnici nepovedal ze mi ide o status?
Tak si ani ty neber na dovolenku nic, vsetko si tam pozicaj, od slipov po slnecne okuliare…

A s tym renault motorom v MB. Ani jeden z vas nevidi dalej od svojho nosa. Ano, mercedes dava do svojich najlacnejsich a “najpodradnejsich” modelov francuzsky motor. Tak isto ako to robi BMW, a aj ine nemecke znacky. To, ze nemci od skoncenia vojny doteraz splacaju svoj dlh spolocnosti, nevidi ani jeden z vas. Ked mercedes si dokaze vyrobit od 4 po 12 valce akykolvek motor, niekolko rokov po sebe vyrazne technologicky dominuje v F1, preco by bol odkazany na jeden lowcostovy motor od francuzov? Zeby “musel”?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon : len celkom kratučko - náš (ludský) problém je potreba tej "dovolenky" v našich hlavách a naša viera, že tým sami sebe prospievame :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

V tvojej hlave je potreba mat traktorceky a 100ton zeleza na dvore. Kazdy mame nieco… Pre mna je relax byt dva tyzdne niekde inde, mat o vsetko postarane, s nicim nemat starosti, ranajky obed veceru ti naserviruju pod nos. Cely den nemysliet na nic stresujuce a len tak oddychovat a robit si 14 dni co sa mi zachce, proste len tak vypnut. Nehovoriac o blahodarnych ucinkoch slaneho morskeho vzduchu. Deti si nedokazu vynachvalit kazdy jeden den straveny pri mori, a ja so zenou tiez. Mam nas o to vsetko pripravit pre nejaku fylozificku uvahu zberatela traktorov?
PS: to ze tou dovolenkou prospejem sebe a svojim detom, nie je viera ale fakt.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

U mňa je to porucha a je na to aj oficialna diagnoza, bohužial bez marodky. Len som ti načrtol pohlad tretej strany.
Ak mi najdeš ešte nejaký živočíšny druh okrem človeka, ktorý cíti všetky tie potreby, čo má len človek, tak ok potom sú tie potreby v poriadku. Ale bohužial človek sa tak nejak vyčleňuje z radu živočíchov na tejto planete. :300f: A ešte sa čuduje, že každých pár sto rokov je tu pokus nejako jeho stavy zrdukovať. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja len k tým svetlám,
svetlá na pravostranne jazdiacich autach sú vyrábané ako asymetrické,teda ľavé svetlo sa líši od pravého prave uhlom pod akým rozptyľuje svetlo..
A taktiež tieto svetlomety boli konštruované aby neosľňovali vodičov
protiiducich vozidiel ktoré sa míňaju oproti sebe na ceste vo vzdualenosti cca 1,5 m.
Neboli konštruované tak aby neosľňovali protiiduce vozidla na diaľnici,ktoré sa míňajú vo vzdialenosti cca 4 až 5 metrov
vtedy možu tie svetla oslňovať.
rovnako ak auta nie sú v jednej rovine a jedno je vyššie či nižšie lebo prave schadza z kopca..
A to si mnohí kamionisti neuvedomujú a blikajú svetelnými rampami na streche ako blbí..:::
Kým protiidúce auto ma zapnuté tlmené svetla a zoštelované absolutne v poriadku.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 02.08.2021 15:40, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, samozrejme, ze clovek sa vyclenuje z radov ostatnych zivocichov. Alebo konkretne ty mas pocit ze si simpanz a patris do dzungle? Clovek sa lisi od zvierat predovsetkym tym, ze jeho zivot nestoji len na prijimani potravy a rozmnozovani sa… Aj ked v niektorych vychodoslovenskych chranenych indianskych osadach to asi neplati…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja konkretne mám pocit že človek ak chce ďalej žiť na tejto planete a nie s ňou bojovať sa musí vrátiť asi tam odkial vyštartoval , niekde medzi delfína, prasa a orangutana. :4012:
Ale to je len moj súkromný názor, ktorý som pretavil do elektronickej formy aby sa na ňom o tisíc rokov nejaký delfin zasmial. :40bd:
Lacko - tými svetlami som myslel najnovší vynález MB keď počítač riadi tok svetelného lúča a vie presne kam fotony pošle a kam nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ale su ludia ktori uz teraz takto ziju, poskromne,osamotene a hlavne to nepotrebuju vkuse zdoraznovat pisomnou formou kazdy den a v kazdej teme. Ani by nemali ako,oni totiz tie moderne veci neuznavaju.Oni tak jednoducho ziju,tak ako su presvedceni.
No daj co dodrzujes ty z toho co tu hlasas :)

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných