Mercedes E55 AMG ´05-06

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maruno
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.02.2009 14:18
Zdieľať na Facebook

Mercedes E55 AMG ´05-06

Príspevok od používateľa maruno »

Zdravím všetkých diskutujúcich. pohrávam sa s myšlienkou kúpy MB E55 AMG rv 05-06, preto prosím o názory ľudí, ktorí majú priame skúsenosti s týmto modelom, jeho silnými a slabými stránkami , frekvenciou servisných zásahov a v neposlednom rade aj oblasti jazdných vlastnosí , motora, podvozku......pls spotrebu neriešme....
jedná sa o motor s 475PS. ďakujem pekne.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Otazka dna:

kto si myslis, ze ti odtialto da na takuto karu referencie z prvej ruky? Odpoved: NIKTO
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
murcinko
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 31.10.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murcinko »

Tak tak, ja ti ju nedam s prvej, ale ak chodis na mojeauto, tak asi budes vediet, ak nie, tak ti to urcite velmi pomoze http://moje.auto.cz/jpor-RSKa-/sarkan.html
PPoliak
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2008 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PPoliak »

Konkrétne E-čko neviem ale SL55AMG poznám dosť dobre. Takže len k motoru ti poviem že je to fakt špička, výkon aj kruťák neuveriteľný. To auto ti naženie strach ale aj dá tolko adrenalínu ako málo čo. Ja osobne mám len boxster s ale parťák má to sl a poviem ti, že to je megagalaktický rozdiel v prospech sl. Skvelé zrýchlenie aj brzdenie, neuveriteľná stabilita aj vo vysokých rýchlostiach (šiel som 275km/h) a žiadne chvenie či vybrácie. Môj verdikt je že je to apsolútne auto snov P.S. Samozrejme na to musíš mať!!! Spotreba 19l/100km, servis bežný zvládneš len sa nesmie nič pokziť. A ono sa vždy skôr či neskôr niečo pokazí....
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Ono to zase neni az taky rozdiel oproti normalnej E500 W211, servisna hodina, klasika 65 euro jako E200CDI, spotrebne diely ako napr. tie spominane brzdy samozrejme drahsie.

Pre konkretne ceny si vypytaj VINko od auta, co chces kupovat, pozri v EPC cisla dielov a ceny potom najdes tu http://www.online-teile.com/mb/ alebo tu
http://eshop.original-teile.de/
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

markoimportauto - týchto áut je ako nakladených na SK. Veď to má každý a zakladateľ témy nechce byť horší pred chlapmi v krčme.


Osobne si presvedčený, že také auto keď chcem tak na to mám a si ho kúpim a nezaujímajú ma reči okolia. Samozrejme musí byť splnená základná podmienka - mať na to!

Ostatné sú iba keci, keci,keci
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Mal som ML 55 AMG. Brzdarina, napravy su štandartne. Neviem prečo AMG považujete za niečo špecialne, ked si to vyberaš v ceniku priplatkovej vybavy na predajni. Brabus už je niečo ine.
A ked ta spotreba netrapi, prečo sa zaoberaš nakladmi na servis. Tie budu podstatne menšie ako na palivo pri tomto aute.
Keby si chcel važne informacie tak budeš hladat na nemeckych alebo americkych pripadne na ruskych forach a nie na slovenskom kde sa daju MB s tymto motorom poratat.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Dobre, maš pravdu pozrel som si použitelnost. Brzdy na AMG sa použivaju len v AMG.Ale nevidim na tom nič špecialne ked predne dosky v elit katalogu najlacnejšie stoja 75 Eu a najdrahšie 114 Eu.
Ale v napravach su minimalne rozdiely, ak nebude nejaka limitovana verzia tak aj tlmiče su ako na normalnom E s tymto motorom.

Beriem to napriklad v porovnani bežna Impreza voči VRX. Tam nepasuje navzajom nič.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Tiež som po takom pokukoval, bol tu jeden hlboko pod 10 000 €, myslím že 5 900.
Tak som pobehal zahraničné fóra a výsledok bol, že auto je jedna fantázia, od zvuku cez výkon až po brzdy, pričom pohodlie ostáva zachované.
Spotreba desná, ale to sa pri takom type auta neráta. S dielmi to bolo horšie, náhrady sa na to nerobia, ceny vysoké, aj keď medzi normálom a AMG nie je u Mercedesa taký rozdiel ako medzi normálom a M u BMW.

Nakoniec som to nekúpil, ale ten voz vídam v inzerátoch na predaj doteraz, a to je pekných pár mesiacov - a to asi bude mať nejakú príčinu. Rovnako ako supernízke ceny typu CL, po ktorom som pokukoval tiež...........
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných