Mercedes E220 cdi ´02 (W211) - kontrola oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spidycek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.11.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Mercedes E220 cdi ´02 (W211) - kontrola oleja

Príspevok od používateľa spidycek »

dobry den potreboval by som poradit ako skontrolujem hladinu motoroveho oleja,prosim poradte,ked sa to robi cez pristrojovku ako?

Mercedes E220 cdi 110KW,r.v.2002 (W211)
Naposledy upravil/-a spidycek v 26.02.2012 16:16, upravené celkom 1 krát.
spidycek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.11.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spidycek »

mam W211 uz som sa v tom menu pohrabal a napisalo tam hladina oleja ok,len som myslel ze tam aj napise kolko tam je. Lebo vcera som siel po dialnici cca 3min 180km/h potom som ubral na 130km/h s tempomatom cca 7min a nasledne som pridal na 140km/h s tempomatom a na displeji mi zobrazilo v cervenom znak oleja,len som si nezapamatal co tam napisalo,tak som zasiel na krajnicu a zhasol motor,zachvilu zapal klucik ziadne chyby neukazalo tak som pokracoval ale uz dole z dialnice takze rychlost bola 80-90km/h cca 30min a s olejom uz ziadne varovanie nebolo.olej bol meneny pred 200km.Vopred dakujem za radu.
spidycek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.11.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spidycek »

este jedna otazka neviem kedy a ci vobec bol meneni olej v prevodovke je to automat 5st.ked som ho kupoval machrovali ze ma najazdene 200tis.km :3c90: ale skutocnost je 450tis.km,mam ho mesiac radi hladko po meste okolo 1800otacok ked chcem aby skor preradil tak jemne sa pohram s pedalom pridam/uberem a hned prehodi,podraduje ani nepocitim kedy,ked zoslapnem plyn tak preraduje okolo 3500ot.min,pri zaradenej spiatocke citit trasenie ale to pripisujem olejovim silentblokom lebo ked zhasnem motor tak je tam silnejsi zasklb.Tak chcem poradit ci mam ten olej v prevodovke menit alebo nie,lebo som pocul ze sa stava ,ked ho vymenim a nebol predtym meneny moze prevodovka zomret.tak poradte................pls co robit.................?
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Cviro ale kontrola hladiny by sa mala robit pri pri 25 alebo 80 st. teplote oleja, je tam dost velky rozdiel. preto by to chcelo aj diagnostiku. Alebo pockat do maja :-))

http://www.mercedesclub.cz/graphics/msg ... mestab.jpg
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ja som písal o automate
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ano je tak, pri každom ináč. Aj tie mierky sú rôznych dĺžok. Dá sa to urobiť z bowdenu z bicykla
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných